Ако не хареса някоя храна?

  • 363
  • 5
Как процедирате, ако дадете някоя храна, на обяд например, и бебешока не я яде? В смисъл - кърмите вместо твърдата храна, предлагате друга, или чакате да огладнее още и пак предлагате същото?  newsm78 Щото при нас много често става това, независимо дали храната е нова, или нещо, което друг път е хапвала, понякога не иска и да го близне... И мен понеже ме мързи да забърквам други магии, я кърмя...  Embarassed Но не знам дали е правилно, понякога се получава така, че от мързел (да й настоявам или да й предложа нещо друго), караме предимно на кърма...
Виж целия пост
# 1
Ами и аз правя като тебе - кърмя я. Къде ще се вдигам да готвя тепърва. Тя ако е гладна след това, вече отива, отваря шкафа и пристига с кутията Cheerios на брат си, за да си дояде Embarassed
Виж целия пост
# 2
Аз все още започвам от кърменето и след 0,30-1 ч. предлагам твърдата храна. Ако не я иска особено, не настоявам. Следващият път я забърквам с нещо друго, което обича и така между любимата храна се промъква и неприятната. Или изчаквам няколко дни и предлагам отново.
Ако пък изобщо не ще и да преглътне втора лъжичка, хвърлям и това не го броя за ядене. Предлагам по-късно нещо друго, което може лесно да се приготви.
Виж целия пост
# 3
Когато бебето ми беше на твоята възраст смело кърмех. Но се получи като при вас- 80% се кърмехме. И сега се получава така понякога. Embarassed Гледам да поизчакам да огладнее и да не подбира толкова много. Обикновено се получава. Но има храни, които при никакви обстоятелства не иска- попара например..Направо се напъва да я повръща. Гледам да заместя с нещо любимо. А ако ти отказва храна, която преди е харесвала- според мен не е гледна още.
Виж целия пост
# 4
рядко ми отказва, но ако се получи така я кърмя. май само веднъж и направих друга каша.
Виж целия пост
# 5
Никога не готвя друго - каквото аз съм преценила, това ще яде Twisted EvilКърмя го, ако надава още вой за ядене - обелвам му една ябълка или пак пробвам с отритнатата манджа, обикновено втория път минава WinkАко пък не - чак на следващото хранене яде.И повече не готвя това, което не харесва.Гледам да пробутам полезните съставки под друга форма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия