относно ваксина-притеснена съм

  • 621
  • 11
Вчера на обяд на малкия му сложиха ваксина ДТК и нежива полио.Като се прибрахме му дадох 5мл панадол, след обяд имаше 37.1 и по късно му дадох още 5мл пак панадол.През ноща (4ч) имаше 37.5 и му дадох нурофен.Днес през деня нямаше, а сега като стана пак е 37.3-е това нормално ли е , кажете, че....Обадих се на педито и й казах, а тя ми казва, че до утре до обяд(до 48ч) е нормално да има Т Дали newsm78
Виж целия пост
# 1
Никой ли незнае? Praynig
Виж целия пост
# 2
Нормално е и Оги след последната вдигана Т към 38.5 и педиатърката ми каза , че до три дена. Но при нас беше постоянна, в смисъл свалях за около 2-3 часа и пак се вдигаше.
Виж целия пост
# 3
не се притеснявай, до 48 4аса е нормално детето да вдига Т. Следи мястото където му е бита да не би да се възпали , слагай компрес и му давай панадол, вси4ко ще е о.к
Виж целия пост
# 4
Моите деца след всяка ваксина вдигат Т (под 38) и я поддържат ден-два. Так че не се притеснявай! Утре ще си забравила за тревогите Wink
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви!А за мястото, където е сложена ваксината, вчера само правих компрес, защото нито се поду, нито пък има твърдо и аз затова се притесних, че вдига Т.
Виж целия пост
# 6
Никога не съм правила компрес след ваксина, а и температура не меря. Температура до 38 градуса никак не е страшна. А такива от по 37.1 и 37.5 за мен са температури с които организмът сам трябва да се пребори. Сега като си помисля и на мен дъщеря ми може и да е имала такава температура, но тъй като аз дори не меря няма как и да съм я забелязала.  newsm78 Аз започвам да правя нещо след 38.
Виж целия пост
# 7
Тази сутрин вдигна 39, сложих му свещичка Еферелган от 80мг(но мисля, че е малко за неговите кг-13 ooooh!) , смъкна я, но в 11.30 беше 38, дадох му панадол 5млр обядва и го приспах.Днес е третия ден от ваксината.Незнам какво да си мисля......дали не е някакво усложнение от ваксината Thinking
Виж целия пост
# 8
Много височка ми се струва тази Т. Да не сте лепнали някакво вирусче между другото?
Аз бих звъннала веднага на лекарката.
Дано се оправите по- бързо!
Виж целия пост
# 9
За мой ужас се оказахме с гнойна ангина..... Cryснощи в 9 за последно му дадо нурофен и цяла нощ до днес до 10.30 нямаше Т, но в 11 я премерих и 37.7-отиваме на лекар и айде ангина.Изписаха ни АБ Сумамед.Нямам никаквъв опит с ангините-с големия такова нещо не сме борили.Моля, кажете някакви подробности-какво да следя, на какво да обръщам внимание и т.н. Praynig Евентуални усложнения-дано няма, де!
Виж целия пост
# 10
За мой ужас се оказахме с гнойна ангина..... Cryснощи в 9 за последно му дадо нурофен и цяла нощ до днес до 10.30 нямаше Т, но в 11 я премерих и 37.7-отиваме на лекар и айде ангина.Изписаха ни АБ Сумамед.Нямам никаквъв опит с ангините-с големия такова нещо не сме борили.Моля, кажете някакви подробности-какво да следя, на какво да обръщам внимание и т.н. Praynig Евентуални усложнения-дано няма, де!
Не искам да се плашиш, но ще споделя какво стана с на моята приятелка детето.
Първо температура, после гнойна ангина. лекуване, антибиотици и тн....Това отне седмица да се излекува.
След около още  седмица детето беше здраво, но изведнъж тя забелязала лимфните и възли много подути. Оказа се "вирусна мононуклеоза" и антибиотиците, които е пило натоварили черния дроб....Сега всички изследвания са и ужасно зле ,а  черния дроб адски увеличен.
Виж целия пост
# 11
каква беше ваксината за ДТК, която сложихте.
Ние първоначално започнахме с ТЕТРАКТ-ХИБ и след като детето ми даде много силна реакция с висока температура следващите ваксини за ДТК бяха ИНФАРИКС и при тях нямаше абсолютно никаква реакция
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия