Обрив?

  • 1 825
  • 11
По задната част на крачетата и отстрани се появиха пъпчици, издадени са над кожата като гнойни, но няма гной. Появиха се снощи, бяха 2-3, а днес са над 20 бр.  Confused
Не съм сменяла мазила, не съм въвеждала нова храна, беше болна преди 2 седмици, Т=39.7, но все пак мина много време, не може да е от това, пила е само Панадол и Нурофен.
Яде си нормално, няма промяна в поведението й, няма Т и не се чеше.
Бяхме на лекар /на вътрешен ни пратиха/, казаха че не могат да кажат нищо  newsm78 според тях не е алергия, нито шарка, но не знаят какво е  Confused изписаха ни Витамин С и Калциев глюконат, нямам намерение да ги давам  Thinking

Някой да е имал подобен проблем?
Виж целия пост
# 1
Да, винаги след прием на панадол при Вико се появява такъв обрив, също не го сърби, зачервени са пъпчиците. Появяват се по крачетата, ръцете и лицето. Давам 10-ина дни фенистил и избягвам алерг. храни.
Обяснението на л. лекарка е, че някои от съставките на панадола отключват кожна реакция при деца, склонни към алергии, дерматити и др. Не е от Т., поне при нас- от лекарството е. При първия такъв обрив също ни изписаха вит. С и калциев глюконат- давах, имаше полож. резултат. Не знам защо не желаеш да даваш- аз лично не знам да има нещо вредно в тях. Успех в лечението на пъпчиците, дано да минат бързо!  bouquet

Виж целия пост
# 2
Ох, дано е от това  Hug успокояваш ме много  Grinning
Тя до сега е пила още веднъж Панадол, когато беше на 4 месеца и имаше сополи. Тогава нямаше реакция.
Не искам да давам витамин С, защото яде много лимони, страх ме е да не натовари бъбреците  newsm78 нали излишното количество се изхвърля, а ако е повече ги натоварва.
При вас колко време след последния прием на Панадол се появи?
Виж целия пост
# 3
Калциевия глюконат се дава винаги с вит. С, тъй че- няма как да не даваш и него. Кога ги е яла тези лимони?ако е било вчера, тогава днес, утре, не пречи да пие витамин С, просто докато пие витамина не и давай лимони Simple Smile
Споко, може обрива да мине и от самосебе си. Praynig
при вико обикновено излиза обрив след като е прекратил приема на панадол и е напълно оздравял, горе-долу след 4-5 дни.
Помисли дали не е от някаква храна, все пак- цитрусите по принцип провокират кожна реакция при предразположени дечица...
Виж целия пост
# 4
Лимоните си ги яде от около месец без да е имало реакция до сега, вечер след вечеря, почти всеки ден.
А Панадол е пила последно преди около 13-14 дена, късно ми се струва за реакция от него Thinking
За сега не се разпространяват още, дано утре като се събудим да са изчезнали  Praynig
Виж целия пост
# 5
Никол, нямам представа от какво може да е обрива, но искам да ти кажа, че е добре да даваш предписаното от доктора, който е прегледал София. Защото аз от недаване на лекарства и сиропи, докарах Гергана до антибиотик. Ако й бях давала сиропа, който трябваше да дам за гърлото, щеше да тушира вируса от самото начало и нямаше да се стигне до антибиотика. Много ме е яд, но е късно...
Дано е нещо безобидно. Утре да го няма!!!
Виж целия пост
# 6
изписаха ни Витамин С и Калциев глюконат, нямам намерение да ги давам  Thinking



Защо,нали исках да я излекуваш и са ти предписани от лекар?? Shocked В тях няма нищо вредно.Алекс също ги пи при обрим(беше доста малък) и се оправи.обрива беше от нитратна алергия причинена от моркови.
Виж целия пост
# 7
Дано да се оправите бързо , доколкото знам това което ти е изписал лекарят ако не помогне няма и да навреди.
Целувки за малкото момиченце !!!
Виж целия пост
# 8
Защо,нали исках да я излекуваш и са ти предписани от лекар?? Shocked В тях няма нищо вредно.Алекс също ги пи при обрим(беше доста малък) и се оправи.обрива беше от нитратна алергия причинена от моркови.

Знам, че няма нищо вредно, но тя буквално е натъпкана с него. Нали скоро беше болна, изпи 24 ампули  #Crazy
За моркова как установиха, че е от него  Confused тя яде, снощи пак й давах, въобще не съм го заподозряла, защото го яде от малка.

Днес пъпките не са се увеличили, но някои сякаш са се спукали.
Виж целия пост
# 9
На нас ни се беше появила алергия от Калпол-а, а от Панадол-а нямаме. Искам да кажа, че тези подсладители и оцветители дето ги слагат в сиропите може да са причина за обрива. А не ви ли изписаха да се мажете с нещо? Ако не - може да пробваш с крем Здраве , примерно, или нещо друго безобидно като билков крем или да обливаш детенце с отвара от лайка или калиев перманганат (много бледо розав). А за лекарствата - най-добре според мен е да ги дадеш, Калциевият глюконат действа противоалергично, а вит. С - имуностимулиращо.
Виж целия пост
# 10
Може да е точно от лимоните.Ние миналата седмица пихме много сок от портокали и й се появиха точно такива пъпки.Понякога става пренасищане с вит.С.Спри за няколко дена лимоните.Това е моят съвет.
Виж целия пост
# 11
Може да е точно от лимоните.Ние миналата седмица пихме много сок от портокали и й се появиха точно такива пъпки.Понякога става пренасищане с вит.С.Спри за няколко дена лимоните.Това е моят съвет.

Спрях и морковите и лимоните, не давам витамин С. Вече имам чувството, че завехват  Praynig
Благдаря ви  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия