Давали ли сте чай от копър срещу колики?

  • 56 237
  • 16
Здравейте!
Как ви се струва чай от копър срещу колики.
Пробвах за 2 дни- количество на 100 мл вода една чаена лъжица семена от копър.Тогава бебата бе6е на 42-3 дни, според свекърва ми бил много ефективен.Откакто съм бременна все за чай от копър ми говори и когато най-накрая го пробвах бебето се скъса да реве от сутринта до ве4ерта.Имаше и доста слуз в памперса.Та някой пробвал ли е с чай от копър да лекува колики и струва ли му се удачен? Аз вече не смея да го давам но от доста жени вече чувам че бил действал...
Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря беше с много силни колики почти до края на четвъртия си месец. къде що съвети видях ги изпробвах и какви ли не чайчета и капки не капах. Коликите минаха, когато им дойде времето. сега ужасно съжалявам, че я тъпках милата с всичките тези....айде да не казвам какво.
Ти сама си намерила верният отговор - щом чайчето не е подействало, даже напротив,НЕ го предлагай повече. Както знаеш, всички деца са различни и универсална рецепта няма. Ако на мен нещо ми е помогнало, никаква гаранция няма, че и при таб ще е така и обратното.
Рецептата е търпение - коликите минават, това поне е сигурно Grinning!
Виж целия пост
# 2
Всичко си зависи от детенце, но определено копърът действа при колики. Нищо, че е от бабините рецепти, на които много вяра не държа. В почти всички специални чайчета против колики основната съставка е точно копър.
Виж целия пост
# 3
Ние давахме на София от чая с копър на Хип. Не и помогна особено, пък и честно казано тя не го харесваше хич. В един момент спряхме да и даваме каквото и да било, защото нищо не и помагаше. Хубавото на коликите е че са до едно време! Wink  Спокойно, и при вас в един момент ще отминат!
Виж целия пост
# 4
Аз преборих коликите с анасонова вода./чай от анасон демек/
На 100-150 милилитра вода слагам една шипка анасон и запарвам около 20 минути. Не го подслаждам въобще. Беба го пие като невидяла и много и харесва.
Виж целия пост
# 5
И при нас коликите са още на лице, макар и доста по-рядко от преди Sad С таткото какво ли не пробвахме - чай Хип, анасон, копър, Бебинос, Саб Симплекс, Лефакс, някакво ново производно на Лефакс, Еспумизан, загряване на коремчето, гимнастика и накрая най-ефикасно се оказа Колосинтис - хомеопатично. Но веднага щом видиш, че не действа, а става дори по-зле го спирай. Няма защо децата ни да стават опитни зайчета. Сега ме е яд, че съм пробвала толкова много неща на бебата, ама като я гледам как се гърчи и буквално "дере" и накрая заспива от преумора, ми няма начин да не търся нещо, което да й помогне.
Виж целия пост
# 6
Някъде бях чела,че при някои деца запарките от билките(демек - чая) действат много зле,защото коремчето не може да ги преработва и само усилват коликите,вместо да помагат (особено ако са подсладени).
Не съм давала такива чайове на нито едно от децата - само капки против колики (комбинирах саб симплекс на всяко хранене денонощно и Бебинос само в периодите на рев) и при двамата ревовете спряха към 6-тата седмица.Макар че личното ми мнение е,че не се дължи на капките,просто тогава си мина.
Виж целия пост
# 7
Да правила съм и на двамата чай с копър и анасон - но доста по-малка доза на 100 г вода на върха на лъж. семена от едно и от другото
Виж целия пост
# 8
Като се сетя колко е гаден тоя чай от копър и ми се доревава и на мен Simple Smile Имах удоволствието да го пия известно време като лактогонно средство в един период на объркване или по-точно на постепенно просветляване по въпросите на лактацията Simple Smile Честно казано една чаена лъжичка на 100г вода ми се вижда доста силна разрядка за бебе...

Общо взето сегашното ми мнение е, че за лактация и за колики чайове не помагат. Но кърменето при поискване помага и в двата случая, както и търпението. Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 9
Аз съм правила чай от копър, но в 150 мл вода запарвах една щипка копър (цяла лъжица според мен е много), давах го неподсладен. По същия начин правих и с анасон. Мисля, че ако бебето иска да го пие, помага в някаква степен.
А после изпивах остатъка - помага и за произвеждане на кърма!
Виж целия пост
# 10
Давах от готовия на Хип, а в него има копър.Ефект - нулев Sad
Виж целия пост
# 11
Аз съм давал чай от копър и тя си го пиеше, харесваше й, но дали е имал ефект  ми е малко трудно да кажа, в смисъл, че тя почти нямаше колики. Просто при всеки неин вик аз се паникьосвах, че са колики и веднага почвах да давам чайове, инфакол и какво ли още не.
Виж целия пост
# 12
Нас коликите ни ги спести спането по корем. И досега така нанка Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Лежането и спането по корем наистина помага! yes Така по-лесно пръцка и не плаче толкова много като се напъва.
Виж целия пост
# 14
давала съм и чаят на Хип с лайка, копър и анасон, и отвара от анасон и копър, ефект - 0.  просто в един момент коликите спряха...

когато започнеше да пищи от коликите го слагах да ляга върху моето коремче или това на таткото - и малкото беби се успокояваше, така сме и заспивали вечер
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия