Моето раждане в Майчин дом-Варна

  • 1 371
  • 12
Всичко започна август 2003 след 3 месеца безуспешни опити да забременея най-накрая ноември се случи чудото-бях бременна.В началото бях и притеснена и много щастлива,ще си имаме бебе.Бременността ми протече сравнително леко.Започна трескаво очакване кога ще дойде момента да си гушна бебето.И така докато се усетя и 9-те месеца бяха минали.Бях решила още преди да забременея ,че ще родя секцио и така бях казала на доктора.Та се уговорихме с него на 12 август сутринта в 8:00 да съм в болницата.След много притеснения да не започне преждевременно раждане,дойде 12 август.Събудих се още в 5:00 часа от нетърпение,исках вече всичко да е минало и да си видя бебето.Приготвих се и към 7:30 тръгнахме към болницата.Бях много спокойна,което неможе да се каже за мъжа ми и майка ми.В 8:00 вече бях в приемна.Там ме накараха да се преоблека,измериха ми кръвното,слушаха тоновете на бебето и др. стандартни неща (без клизма,не ми правиха такава и без катетър).Попълниха всички необходими документи и ме отведоха в операционната.Преди това успях само да махна на мъжа ми и майка ми които чакаха отпред да им съобщят новината,че бебо се е родило живо и здраво.Бяхме се разбрали с д-р Яков преди да извадят бебето да се обадят на мъжа ми да влезе да снима.Та така докато се усетя вече лежах на операционната и тогава започнах да се треса от нерви.Нещотото от което се страхувах най-много беше поставянето на спиналната упойка,но се оказа ,че изобщо не боли.Мен повече ме заболя поставянето на абоката в ръката ми.Сложиха ми упойката и краката ми започнаха да тежат,на моменти много се страхувах че няма да ме хване и ще започнат да ме режат преди това(много тъпо от моя страна нали).Започнаха да ми вливат и някакъв серум от който се унесох.В един момент чух анестезиоложката която през цялото време беше до главата ми да казва "Сега ще чуеш как ще изплаче бебето" и само след секунда го чух.Това беше най,най-хубавия миг в живота ми разплаках се от радост.Не ми го показаха веднага,а го отведоха при татко му който снимаше с камерата и му отрязали пъпчето пред него,измили го прегледали го,повили го и след това ми го показаха и на мен.Като го видях пак не се сдържах и се разплаках,акушерката го приближи и успях да си го целуна.Никога няма да забравя този момент целунах най-меките бузки на света, на най-хубавото за мен бебе.После го отведоха.А мен продължиха да ме шият.Всичко продължи не повече от 30-35 минути ,след това ме преместиха в стаята.Бях много щастлива.Усмивката ми не слезе от лицето до момента в който не ме отпусна упойката.Тези контракции са нетърпими,но благодарение на успокойтелните на моменти успявах да си подремна.Заваляха пожелания от приятели, роднини.Мъжа ми и майка ми идваха почти през целия ден да ме виждат.Бебо ми го носеха да го виждам няколко пъти,като 2 пъти си го гушках.Вечерта в 22:00 ме вдигнаха за първи път и ми помогнаха да отида до тоалетната и да се пооправя малко.На следващия ден болките вече бяха поотминали и аз смело започнах да ставам без помощ.В началото имах болки ,но колкото повече се движех толкова те намаляваха.И така към 10:00 ме преместиха от реанимация в друга стая и ми донесоха и моя малък,сладък Йоан.Последва записване на бебето,смяна на пелени (от акушерките) и първото кърмене.За обстановката в болницата няма да говоря просто перфектна.Всички от санитарките до лекарите бяха много мили,любезни и големи професионалисти.Много съм доволна от всичко.Чувствах се по скоро като на хотел отколкото в болница.
Вече минаха 12 дена от секциото ми, а аз се чувствам прекрасно,не е толкова страшно и болезнено колкото разказваха някой мами.Вече съм на крака и си гледам сама бебето,само вечер идва майка ми да го къпем,а сутрин с татко му,му мием дупето.Не съжелявам,че родих секцио и един ден живот и здраве ,ако даде Господ пак ще родя в тази болница и пак ще е секцио.
Безкрайно съм благодарна на д-р Яков,д-р Георгие и целия екип на Майчин дом за грижите и вниманието с което бяхме обградени, аз и бебе Йоан, през тези 6 дни престой в болницата.
А на всички вас благодаря,че ми бяхте морална подкрепа през тези 9 месеца,радвала съм се и съм плакала с вас.Надявам се и за напред да сме заедно и да си помагаме с каквото можем.
Пожелавам на всички бъдещи и настоящи мами много здраве,радост и щастие.
Моля се на Господ детенцето ми да расте здраво и щастливо.
Извинете ме отплеснах се,но искам толкова много неща да напиша  Embarassed
Виж целия пост
# 1
radi mila razplakax se
da ste jivi i zdravi i da se radvate na IUAN
Виж целия пост
# 2
Милата ми тя, толкова е затрогващо щастието ти  Kissing Heart ...... Усмивки Laughing  и сълзи Cry  се редуваха докато четях редовете от разказа ти book . Пожелавам ви всичкото здраве Flowers Four Leaf Clover  и щастие Grinning  на света, нека винаги бъдете така сплотено семейство  babyuu  hug  и радост да огрява дните ви  Nature Sunny  !  Хиляди целувки  love001  за теб и   babyuu Йоан!
Виж целия пост
# 3
Радина много ти е хубав разказа Hug . С нетърпение очаквам да изживея същите вълнения и радости! :smilecolros:  Желая ви много здраве, щастие и късмет Flowers Four Leaf Clover  по трудния път на живота thumbsup
Виж целия пост
# 4
Да ти е жив и здрав сина  ylinfant   babyuu , да порасне голям мъж и много да ви радва! Laughing  #Milti
Виж целия пост
# 5
Oh Radi,zashto ne prodalji da pishesh,tolkova sladko razkazvash Laughing ,che chak niamam tarpenie i moiata bebka da se pokaje na bial sviat i nie da i miem dupeto Laughing .Jelaia vi mnogo ,ZDRAVE(na parvo miasto),SHTASTIE,KASMET, RADOST i LIUBOV.Da vi e jiv i zdrav Ioan ylinfant   Laughing                                                                                                     ot Monica:)
Виж целия пост
# 6
Здравей, Radina !

Много трогателен разказ...просълзих се....Радвам се, че всичко е минало много добре...аз да си призная с нетърпение очаквах твоя разказ...та нали и аз съм след месец и половина...Simple Smile)), като прочетох разказа ти ...за пореден път се убеждавам , 4е съм избрала наи -доброто : Майчин дом- Варна...Пожелавам ти много много радости с малкия Йоан....
Виж целия пост
# 7
Използвам момента да ти честитя, Ради, и да ти пожелая само хубави мигове - на теб и цялото ти семейство!
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за пожеланията милички  Simple Smile
И аз ви пожелавам всичко най,най-хубаво и много целувки от мен и Йоан  Kiss
Виж целия пост
# 9
Честито и от мен миличка. Да цункаш малкия сладур от мен и Марти Grinning
Виж целия пост
# 10
Честито бебенце и от мен. Нека ви носи много радост и усмивки. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Честито бебе
само радост и щастие от тук на там Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 12
Честито и от нас със Съни!  love001  Честит ти син, да ти е здрав и късметлия!
 Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower
 Разгледах му снимките, чаровник голям Wink , сладко човече! Heart Eyes   Flowers Rose  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Rose  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Rose
Как е, успяваш ли да се наспиш? Чакаме те за разходки.  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
  babyuu   animal085   Nature Sunny
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия