Глоба за декларация 7

  • 118 539
  • 1 010
# 15
Наистина информацията е "невидима" за много от хората в това положение. Няма гласност. Как да се осведомят, кой да им каже?
Виж целия пост
# 16
Наистина информацията е "невидима" за много от хората в това положение. Няма гласност. Как да се осведомят, кой да им каже?

Е как да те информират като списъкът с поправките в началото на законите е по-дълъг от самите закони. През месец са поправките на поправките. Виж законодателната програма на правителството - то през ден са гласувания на проекти за поправки. При това - на собствените им ЗИД-ове  Laughing

Виж целия пост
# 17
Могат да си направят собствен ефирен информационен канал.
Примерно  Laughing
Виж целия пост
# 18
И аз за сефте я чувам тая простотия.  Ама то, щото сигурно съм се отказала вече да следя безумията на това правителство.  То това им е идеята.  Да му писне на човекот и да пусне кепенците, пък после да се чуди откъде му е дошъл големиот.  Sick
Виж целия пост
# 19
Най тъпото е ,че авторката е права-не подалите как ще ги хванат newsm78

За хващането - ще ги хванат. Въпросът е как ще си съберат глобите и по-точно как ще вземат на босия цървулите?

Ще стоят, ще се натрупат лихви. Някой ден, когато се наложи да си вадят удостверение по чл.87 за липса на задължения към бюджета ще лъснат тези, и докато не платят с лихвите и глобата няма да им бъде "чист" (без задължения) документа. А може да им трябва "чист", за кредит например. И ще платят. Някога.

А може и да не платят, давността за глобите е мисля 2 год.
Виж целия пост
# 20
Аз също разбрах с ужасно закъснение, че трябва да я подам. И няма да я подам, нека ме глобят, какво ще ми вземат?
Интересно, ако се осигуряваш без подадена декларация какво става? Парите ще ти ги вземат със сигурност, със или без декларацията.
Виж целия пост
# 21
... как ще вземат на босия цървулите?

Не са много напълно босите у нас. Хората имат жилища. Докато не станем като чичото от трафопоста, дето умря миналата година на един дюшек през есента, ще продължат да си поправят законите.

Виж на тез от "демографския срив" - няма как. Ама те от тях и без туй не са тръгнали да вземат.

Виж целия пост
# 22
Интересно, ако се осигуряваш без подадена декларация какво става? Парите ще ти ги вземат със сигурност, със или без декларацията.

Аха, какво става?  Страсбург? А, а?
Виж целия пост
# 23
Оф, много ефективен начин да накарат хората да си плащат осигуровките Sick
Спомням си, че я подадох юни тази прословута декларация, но се замислих еднократно ли се подава или всеки месец, съвсем се обърках вече.Повече от година бях без работа, но преди два месеца почнах на срочен до завършване на определена работа и работодател ми плаща здравните, дали е трябвало да ги уведомя за промяната в обстоятелствата ?
Виж целия пост
# 24
Това не е начин за плащане на осигуровките, може да си подал декларация, но да не си плащаш вноската, нали спират здравноосигурителните права в случай че са пропуснати месеци. Не виждам какъв би бил  проблема, след като внася човек каквато сума трябва, който да налага нуждата от подобна декларация.
За първи път чувам и аз за това поредно безумие - като не гледам нац. телевизии....
Виж целия пост
# 25
Смисълът на декларацията е да уведомиш НАП-аджии, че си безработен, нищо, че при внасянето на осигуровките си личи, че не някой друг, а именно ти си ги плащаш  ooooh!
Виж целия пост
# 26
Много дълго и объркано стана сигурно, но съм мн афектирана, защото и аз съм засегната и ми иде да отида в  НАП и да се разхвърчат глави  #Cussing out
Еми аз нали опитах - казаха ми заучената фраза, че незнанието не е оправдателно. Казаха ми, че мога да пусна жалба, която най- вероятно няма да бъде удовлетворена, защото при мен нещата са сигурни, че съм престъпник, т.е тези 4 дни съм ги просрочила категорично.  Освен това ми казаха, че тази декларация се спуска от министерството на финансите и няма нищо общо с нап( тъй като смятах да пиша на баш шефа им), освен че те трябва да ги приемат и да тряскат глобите.  А сега като не се коментира по ТВ тези, които в момента напускат работа как могат да разберат за тази глупост- никак..но и това не ги лишава от задълженията им по декларацията. А парите те ще намерят начин да си ги приберат - ще запорират спестявания, ще запорират заплата, абе с нас , които нямаме къща с хеликоптерна площадка, винаги им е лесно на нап-аджиите. 500 лв  явно са като 5 лв за тия от министерството на финансите- аз да не ходя с 500 лв в джоба- това е средна месечна заплата. 
А някой знае ли какъв е принципа ако продължавам да не взимам писмата им - така или иначе аз в момента не съм си на постоянния адрес, но ме заливат с известия ?
Виж целия пост
# 27
От сутринта гледам темата и не мога да повярвам.
Защо не започнат директно да глобяват с 1000 лв всеки, който е посмял да загуби работата си?
Виж целия пост
# 28
Аз писах в два правни форума, от там ме посъветваха да обжалвам до последно. Много от актовете на НАП падали в съда, но не ми се мисли какво ще става, ако се стигне до   Thinking Аз съм готова на борба, даже някъде ме посъветваха и "Господари на ефира" да викна  Mr. Green Ама няма и да се замисля, ако работата загрубее.  #2gunfire
Виж целия пост
# 29
Миналият месец когато си внасях осигуровките(вкл. тези за ноември и декември) ми прибраха парите без дори да ми споменат,че трябва да попълня тази декларация. Когато отида януари ще питам,но не смятам да попълвам декларации,не стига че си плащам нещо което почти не ползвам,а ако ползвам то плащам на ръка,ами и ще ме глобяват  #Cussing out.
Цитат
Смисълът на декларацията е да уведомиш НАП-аджии
-сами да си се уведомят,малко ли е това че всеки месец лично аз си плащам осигуровките,какво по ясно от това,че явно не работя.
А пък що се отнася до месеците между училище и университета-наложи се два пъти да ги платя,понеже първия път не ги бяха отчели и отрекоха да съм ги платила. Разбира се вина имам и аз,че проверих година по късно дали още ми седи като задължение  Tired

Цитат
А някой знае ли какъв е принципа ако продължавам да не взимам писмата им - така или иначе аз в момента не съм си на постоянния адрес, но ме заливат с известия ?
Аз нито едно писмо до сега не съм получила  Rolling EyesА не работя от април и съм изпуснала срока с около половин година. #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия