Хрупкави бисквитки с овесена коричка

  • 533
  • 2
Ми не можах да измисля как по друг начин да ги кръстя Grinning
Лесни и бързи са като приготовление и имат лек намек за здравословни продукти:

250гр брашно
150гр захар
250гр масло
по желание - 2с.л. от едно от тези - мляко на прах или ябълково или шипково брашно (може и съвсем без тях)
1 яйце - жълтък и белтък отделно
1ч.ч. начукани орехи или други ядки
1ч.ч. овесени ядки (но не от фините - или може онази смес от 4 вида ядки - те са твърдички и идеално стават)
4-5с.л. пудра захар

Смесват се брашното,захарта и добавките, които са по желание, ако ще слагате. 200г от маслото се прибавят на парченца към сухата смес, добавя се и жълтъка на яйцето и бързо се омесва маслено тесто. Разточва се в тавата от печката или друга голяма тава - на пласт около половин см. Намазва се с белтъка на яйцето.
Орехите,овесените ядки и пудрата захар се смесват и се посипват на равномерен пласт върху тестото.Отгоре се слагат останалите 50гр масло на парченца.Пече се около 25 мин в предварително загрята на 200 градуса фурна и веднага след изваждането се нарязва на квадратчета (не пропускайте момента,защото после става твърдо и трошливо и не може да се нареже).

Виж целия пост
# 1
Нещо средно между ореховки и масленки ли се получава? Защото ми звучи хубаво и мисля да ги пробвам.
Виж целия пост
# 2
Ами тестото е маслено и хрупкаво,а коричката отгоре е с ядките - наистина са много вкусни,аз и сама си омитам цялата тава Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия