Спите ли с бебетата си?

  • 1 411
  • 32
Стана ми интересно как е при вас.
Моето бебе първите 2 месеца не го взимах при нас в леглото, кърмих го и го слагах в креватчето, само че по едно време толкова свикнах с това нощно кърмене, че заспивам докато още суче, когато се събуди кърмя пак и така остава при мен почти цялата нощ.
Всъщност и вечерта заспива докато суче и дори вече се питам дали изобщо има смисъл да го местя в креватчето му...  newsm78 Мъжото откакто прочете статията "Да спим с бебето - да, не, понякога" се запали и даже предпочита бебока да спи при нас.
На мен засега не ми пречи, само че се питам докога така? Според статията той сам ще се откаже с времето  newsm78 newsm78 newsm78 Добре би било да се включат мами на по-големи дечица да споделят опита си.
Виж целия пост
# 1
АЗ в началото през нощта я кърмех, после я приспивах в нейното си креватче. Но за приспиване ми отиваше 1-2 часа. Издържах така 3 дни.
След това като се събуди през нощта я слагах до мен и тя заспиваше докато ядеше и аз не се разсънвах съвсем. А постепенно почна да се буди все по-късно и най-накрая към 3-ия месец си се събуждаше сутринта и така не я местех вече в нашия креват.
Виж целия пост
# 2
През първите 1 - 2 месеца кърмех дъщеря си седнала на стол, диван, фотьойл, след което я връщах в леглото й. След товаминахме на системата - кърмене легнали, като обикновено заспивахме и двете и в крайна сметка тя напрактика си спеше при нас. От около месец, заради зъбите положението стана особено напечено, при което вече махнахме преградата на кошарата, дръпнахме я напред и я залепихме до спалнята (интериорното решение на спалнята замина на кино, вече прилича на лудница) и спим съвместно тримата с баща й - кой където свари. Най често тя спи при нас, защото кошарата ни е къса, иначе можеше аз пък да спя там.
Виж целия пост
# 3
Аз я кърмя седнала,че ме е страх легнала да не я натисна,но спи на спалнята на мястото на баща й ,че той работи през ноща.Иначе кошарата и на нас ни е залепена за спалнята без преграда,но там я слагам през деня!
Виж целия пост
# 4
От втората нощ у дома малката си спи при нас. Първата нощ се опитахме да следваме съветите на лекарката - никакво кърмене, вода и биберон до сутринта, ама станахме луди с таткото Simple Smile И бързо напипахме правилния подход.

След месец малката става на 2 годинки. Нейното легло е залепено до спалнята ни със свалена решетка. Вечер си заспива при мен, после обикновено сама се претъркулва към нейното място или аз я премествам, ако се почувствам натясно между нея и баща й. Simple Smile В ранни зори като се присети за гърдата допълзява сама при нас и така заедно посрещаме обикновено утринта.

По този начин аз недоспиване не съм разбрала какво е. Невероятно удоволствие е да си гушкаш детенцето нощем, не го заменям за нищо Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ами не,не спя с бебата..Ако спеше до мен нямаше да мога да се наспивам.От самото начало я научих да спи в леглото си и общо взето не е имало проблеми,не протестира.Като я оставя в леглото заспива бързо.Аз самата спя неспокойно,въртя се много и не бих рискувала да е до мен от страх да не я затисна в съня си.Освен това не кърмя през нощта,тук вече сама си се отказа,и от тази гледна точка ми е по-лесно да е в легълцето си.
Виж целия пост
# 6
Спя с дребната заедно от момента,в който ми я дадоха Grinning Съзнателно взето решение беше, не по случайност.
Може да видиш тази тема за дебати по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7995.0
Виж целия пост
# 7
В началото си спеше в нейното легло, после постепенно превзе и спалната и сега не може човек да я мръдне от там. Даже и през деня не иска да спи сама. Надявам се да е временно, защото таткото е 120 кг. и ако се обърне върху нея #Shocked
Виж целия пост
# 8
От първи до 6ти месец спеше в нейното легло, ама това беше и период, в който тя си спеше по цяла нощ и не се будеше. След това обаче започна да се буди нощем и да иска да цока по няколко пъти на нощ, а някои нощи и непрекъснато. Отначалото я взимах, кърмех я и я връщах, но скоро бях гроги и бързо бебето се настани в нашето легло. И до момента нейното легло е залепено за нашето и тя продължава да иска са цока през нощта, понякога повече пъти, друг път по-малко и така. Надявам се, че в даден момент сама ще се отдели, като спре да се буди нощем, както описват, че е сталано при тях другите майки. Иначе по едно време много ми пречеше на съня, но вече свикнах и в доста от случаите почти не се будя през нощта.
Виж целия пост
# 9
От първия ден си спи в нейното креватче. Страх ме е да я сложа да спи при нас. А на нощното ставане му свикнах  Tired.
Виж целия пост
# 10
Спи си в леглото по принцип,но когато е кисела и ревлива,което напоследък е много често,я вземам и при нас,докато се успокой,е...понякога откарва и до сутринта Wink
Виж целия пост
# 11
Не. Храня я и я гушкам докато заспи нощно време на спалнята, но никога не съм я оставяла да спи при нас. От малка ще я правим самостоятелна. Grinning
Виж целия пост
# 12
Спим само от 08 до 10 сутринта, когато татито отиде на работа.
Иначе няма място, щото леглото ни е 114 см широко.
Като се размрънка през нощта я взимам, облягам се на възглавницата, която е облегната на стената и така суче. Малко ми е трудно като заспи, защото се тътря по дупе, докато стигна мястото на леглото, от което мога да стана (ама че идиотски звучи) и я слагам в нейното креватче.
Виж целия пост
# 13
Да, вече две години (без първите 3 месеца - но следващия път ще знам). Всъщност тя си е в нейното креватче, но е долепено до нашето, и често ни гостува. Мислех да я отделям, но не стана - не знам докога. Може би докато се буди за кърмене (макар че идеята ми беше да я отделя, за да спре да се буди... но стана по-лошо: будеше се и не ще да заспива отново час-два, докато върнах креватчето й до нашето).
Виж целия пост
# 14
Сина ми спеше при нас през първите 2 и половина месеца. След това го научихме да си спи в неговото си креватче  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия