Не ака редовно!

  • 1 150
  • 13
 SadНе че не ми се е случвало и с другите ми деца, ама как е при вас?!
Малката яде добре, наддава добре, но не се изхожда редовно- вярно, че по книгите пише, че често естествено хранените кърмачета се изхождат по- рядко, но моята педиатърка е на мнение, че ако не се изходи веднъж на два дни, трябва да й помагам с термометър.
Имаше ли/има ли такова нещо при вашите бебета? ooooh!
Виж целия пост
# 1
Да питам и тук, че сте най- наясно:
 SadНе че не ми се е случвало и с другите ми деца, ама как е при вас?!
Малката яде добре, наддава добре, но не се изхожда редовно- вярно, че по книгите пише, че често естествено хранените кърмачета се изхождат по- рядко, но моята педиатърка е на мнение, че ако не се изходи веднъж на два дни, трябва да й помагам с термометър.
Имаше ли/има ли такова нещо при вашите бебета? newsm78
Виж целия пост
# 2
м да и при нас е така в болницата казаха че е проблем ако не е акало 5/6 дни
Виж целия пост
# 3
м да и при нас е така в болницата казаха че е проблем ако не е акало 5/6 дни

На мен също така ми казаха!
От 2-6 месец акаше веднъж на два дни.
Виж целия пост
# 4
Когато започнахме с адаптираното мляко и започна да ака на 3 дни (дотогава акаше на ден по няколко пъти). Но явно го болеше коремчето, защото плачеше и се напъваше. Сега ака всеки ден. Защо не й даваш тиква или сок от круша например. При нас действат безотказно.
Ама то си е до дете. След като нищо не я боли. newsm78
Виж целия пост
# 5
За запек се счита, когато акото е много твърдо, иначе може и няколко дни да не ходи. Ако започнеш с термометър може да го научиш това да си чака и да не се изхожда само. Това е мнението на нането педи. Никол ходи на два дни някога и по-рядко, но не се притеснявам.
Виж целия пост
# 6
Когато започнахме с адаптираното мляко и започна да ака на 3 дни (дотогава акаше на ден по няколко пъти). Но явно го болеше коремчето, защото плачеше и се напъваше. Сега ака всеки ден. Защо не й даваш тиква или сок от круша например. При нас действат безотказно.
Ама то си е до дете. След като нищо не я боли. newsm78

как сок от круша на 1 месец  Shocked
Виж целия пост
# 7
И у нас  акането е събитие. Simple Smile Моят мъник го прави през 4-5-6 дни от около два месеца. До седмица е ок за кърмено бебе и не изисква никаква външна намеса - термометър и т.н. Просто усвоява добре кърмата. 
Виж целия пост
# 8
Крис има моменти итри дни да не е акал и чак на третия ден да свърши таз работа. Не му помагам с термуметри, а и не бих го направила.
Виж целия пост
# 9
И аз не се тревожа много, детето е спокойно и явно не й пречи, но таткото изпада в ужас да не й стане нещо #Crazy А сокове бях почнала, но смятам да пробвам да не давам друго освен кърма по съвет на мамите тук....
Виж целия пост
# 10
И ние сме в отбора, за съжаление. След като престана да ака всеки ден започнах да му помагам с термометъра и той съвсем престана да ака сам. За 2 месеца да е свършал сам работата 3-4 пъти. Сега съжалявам, че съм прибягвала до терометъра. Съветвам те да не бързаш с термометъра и да го използаш само, ако видимо детето си мъчи и напъва, ако си е спокойно - по-добре остави нещата така.
Последният път 8 дни чаках, и накрая той сам напълни памперса. Нямаше запек - консистенцията си беше съвсем нормална. Откакто се захранваме от седмица насам обаче, ака по-редовно - пред 1-2 дни  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
мойто бебе в момента ака 1-2 пъти в седмицата...ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО....и следва къпане, естествено... Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
...ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО....

Ето това е недостатъкът. Не бършиш ако всеки ден, но като дойде - и по ушите има. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
И аз не се тревожа много, детето е спокойно и явно не й пречи, но таткото изпада в ужас да не й стане нещо #Crazy А сокове бях почнала, но смятам да пробвам да не давам друго освен кърма по съвет на мамите тук....
Това е добро решение и аз не давам и сигурно няма да е скоро. Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия