Как да приучим бебето да играе само?

  • 640
  • 4
Здравейте,

Моят син хич не обича да играе сам. Не се заплесва по разни висящи играчки (въпреки че ги сменям често), даже им се ядосва като се опитва да ги хапе. В същото време много обича някой да му говори и да му подава играчките (които пъха в устата и след това изпуска). Току що започна да се обръща, така че не може след като ги изпусне да си ги вземе сам и пак се ядосва ако не му ги подаваш. На нас ни е приятно да играем с него, но понякога се налага да го оставим за малко и той се сърди. Важното е да си в същата стая и да му обръщаш внимание (не го носим на ръце, но трябва да го занимаваме). Освен това четох, че е важно детето да се може да играе само, за да се приучи да се съсредоточава. Знаете ли как да му създам интерес да се забавлява сам?
Виж целия пост
# 1
На тази възраст, трудно може6 да го нау4иш да си играе сам. Вики се отплесва понякога(особено ако й дам дистанционното), но то е за кратко. Винаги ме следи къде ходя из стаята. А в 5-я месец предстои така наре4ения етап "страх от раздялата" - тогава детето съвсем ще търси твоята близост и няма да иска да остава сам.
Виж целия пост
# 2
На тази възраст, трудно може6 да го нау4иш да си играе сам.

Напълно вярно.
А иначе дъщеря ми свикна да се занимава сама постепенно,не изведнъж.Достатъчно беше да не се занимавам нон-стоп с нея,като я оставям сама за по малко,след това за по-дълго...Не съм правила нещо специално,за да я уча.
Виж целия пост
# 3
Ние също бяхме така.Каквото й дам тя нарочно го хвърляше на земята и искаше пак да й го давам и тя пак да го хвърля.Не съм е учила да си играе сама,но сега вече се заиграва с часове.
Виж целия пост
# 4
От 7-ия месец запчна сам да се заиграва, след като се научи да седи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия