Едно питане за термометрите

  • 542
  • 14
Та така...Наскоро установих, че когато си измеря температурата с дигитален и обикновен теромметър / под мишницата и при двата случая/ излизат различни стойности...Освен това при дигиталния ,ако измеря 2-3 последователни пъти, пак са различни стойностите Rolling Eyes А уж е качествен - швейцарска марка. На кой термометър да вярвам и въобще вие как мерите температурата на бебетата си?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Довери се на стария живачен термометър Peace
Виж целия пост
# 2
Меря с дигитален под мишницата.
Живачен около бебе не завъртам  Crossing Arms
Голяма ли е разликата? Ако е 1-2 десети не бих се притеснявала.
Виж целия пост
# 3
При мен няма разминаване на стойностите.Пробвала съм на себе си.На дребосъка меря само с дигитален.
Виж целия пост
# 4
Вярно е, че някои лекари казват че най-точни били живачните. Аз обаче все се страхувам да не би да се счупи по случайност...и знаем колко опасен е живака. Така че ползвам дигитален и меря винаги в дупето за по-голяма точност.
Виж целия пост
# 5
И аз меря с дигитален под мишницата, и на нас и на бебето.
Виж целия пост
# 6
Дигиталния го ползувам само при високи температури - над 38 - 38,5 С. При ниските въобще не отчита и ползувам живачен.
Виж целия пост
# 7
И аз меря предимно с дигитален на Чико и има разминавания определено. С живачен не смея, че много се върти и ме е страх, та не знам newsm78
Виж целия пост
# 8
С дигитален в ануса.Не смея с живачен, да не стане някой гаф.
Виж целия пост
# 9
С дигитален - откакто се е родила до днес. Пробвала съм на себе си, и с двата показва едно и също.  bouquet
Незнам каква марка е, но е купен от Белгия.
Виж целия пост
# 10
На дребосъка меря с дигитарен в дупето - става за секунди. Защо да се мъча с живачния - да се тревожа дали няма да се счупи, а и трябва да го държа 10 минути Naughty
Виж целия пост
# 11
Да, и аз меря в дупето с дигитален на Чико. Страх ме е с живачен. Не знам колко е неточен дигиталния, но по-висока Т няма да покаже. Така че ако е висока, сигурно си е верен. На мен си не съм мерила  Thinking
Виж целия пост
# 12
С дигитален меря температурата и моята и на Теди. Става за сегунди. Под мишницата и на двамата.  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Само живачния е точен , другия просто си седи в шкафа!
Виж целия пост
# 14
Страх ме е от живака  Naughty. С дигитален меря и на беба и на нас. Имаме и за в ушето и с докосване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия