Спанак - как?

  • 460
  • 3
Свекитата ми донесоха пълна чанта със спанак - идея как се готви за бебето?? и дали му е време да давам?
Виж целия пост
# 1
Почни с мъничко, щом до сега не си давала. Ако правиш зеленчукови пюрета, просто към останалите зеленчуци добави няколко листа спанак 2-3. Аз лично го прибавям накрая, само малко да поври. Пасираш и готово.
Виж целия пост
# 2
сега погледнах в мойта книга-пише от 7-8 месеца. аз още не съм давала, просто ние рядко ядем и не ми е идвало на ум. пише да го свариш, изцедиш добре и пасираш. има и няколко рецепти, ама сигурно ще ти се видят доста странни, поне на мен така  Grinning ето една:

Сладък картоф със спанак и грах

за 5 порции

разтопете 20 грама масло и задушете за 2-3 минути 50 гр. праз нарязан на тънки колелца. Добавете 1 сладък картоф на кубчета. залейте с вода и след като заври покрийте с капак и го оставете на се задушава 7-8 минути. прибавете 50 гр. грах и 75 гр. спанак и оставете за още 3 минути. Пюрирайте с пасатор.
Виж целия пост
# 3
Аз го дадох направен с ориз като за нас,само без чер пипер и с по-малко сол - хапна си го с кеф,обаче не виждам да е добре усвоен, имаше цели частички в памперса (което е така с повечето храни обаче Rolling Eyes).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия