За домашните посещения на педиатъра

  • 1 374
  • 22
Става въпрос за първите домашни посещения след като са ни изписали от болницата . Нашата лекарка казва , че всеки път й дължим по 20 лв. , защото малкият няма още ЕГН и не може да бъде записан при личен лекар .
Така ли е наистина ?
Виж целия пост
# 1
Нищо не и дължите Теди ! Аман от бизнесмени  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Когато си вземете акта за раждане и се регистрирате при нея тя ще си вземе парите  #Cussing out

Я сменете педиатърката докато е време  Thinking
Виж целия пост
# 2
По принцип е така....но малко ме смущава сумата...Simple Smile
Нашата ни взимаше по 10 лв...а вторият път друг педиатър не ни взе нищо...просто изчака да излезе ЕГН-то и записа Диана при него.
Виж целия пост
# 3
Никога не сме давали пари за преглед на бебо. Когато ни изписаха от родилното, се обадихме на избраната педиатърка и тя дойде в къщи /т. е. мъжът я доведе/. Оправихме формалностите следващият път, когато ние отидохме в кабинета с формуляра от здравната каса.
Виж целия пост
# 4
Лекарката е мошеничка!
Ако имате възможност я сменете, защото все ще си намира повод да ви ръси с пари  Close
Виж целия пост
# 5
Аз на педито осигурих само транспорта. Никакви пари не ми е искала. По принцип не се плаща и децата са освободени от потребителска такса даже.
Само ако педиатъра е частен и не работи със ЗК тогава вече посещението се плаща.
Виж целия пост
# 6
Нищо не съм плащала,даже и транспорта тя си го е осигурила.Крайно време е да се сложи край на това обирджийство на родилки #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Значи здравната каса плаща на педиаръта за прегледа. Обаче като нямате извадено ЕГН той не може да си вземе парите за посещението. Така че има право, защото на практика бебето не е негов пациент, докато не се регистрира като гражданин и придобие такива права.
Виж целия пост
# 8
Нищо не сме плащали!!!
Идва 2 пъти дори, веднъж след изписването и после след още 2 седмици. Акта за раждане го занесохме чак  на първата консултация, на 23-ия ден. На 10-ия ден на Моника акитата станаха много тъмни и й се обадих, а тя каза че е на Хисаря и ни даде телефон на друг педиатър, който я замествал. Съпругът ми ходи да я вземе с колата и на нея нищо не сме плащали. Така че, изводите си ги направи сама...
Виж целия пост
# 9
Не знам по закон дали е така, но нас като ни изписаха лекарката дойде заедно със сестрата и като я попитах дължим ли й нещо, тя каза не. На мен ми се вижда напълно нередно да ти искат пари.
Виж целия пост
# 10
Това са пълни глупости. ЕГН на детето се дава със съставянето на акта за раждане. А законовия срок за това е 7 дни.
Виж целия пост
# 11
И аз нищо не съм плащала.Доколкото разбрах педито е длъжно да посети новородено 2 пъти след изписването,за което здравната каса плаща. Thinking
Виж целия пост
# 12
Ох, ние чакахме месец и половина за ЕГН и акт за раждане. Това е то, мила родина  Close
Виж целия пост
# 13
Нищо не й дължите!!!Тази жена срама няма ли???Всичко за децата до 18год. е безплатно. И нашето GP идва веднага след като се прибрахме от болницата, но нищо не ни е искала.
Виж целия пост
# 14
За съжаление е така, докато излезе ЕГН-то се плаща за всяко посещение. На нас също ни искаха 20 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия