Хайде покажете си СПАЛНИТЕ - тема 6

  • 129 805
  • 759
# 615
За липсата на килими съм абсолютно "ЗА". Откакто се сетих, че е възможно да ги няма, си облекчих живота.
Прасковено, обаче, и аз не харесвам. Навремето, преди 20-30 г., когато започнаха да навлизат новите моди в България /а с тях и цветните латексови бои/, масово домовете се изшариха с това прасковено. Дори аз, без да искам /защото си оцветих сама латекса, дори не си спомням дали по онова време имаше машинно оцветяване по каталог, ама и да го е имало все още е било безбожно скъпо/, та, без да искам си изпидепсах хола и спалнята в прасковено. Мале, как го мразех тоя цвят!
Сивото ми е фаворит сред цветовете за стени. Но за цветна стена е необходимо да има голяма квадратура. На вилата боядисахме в една от спалните едната стена лилава. Леле, как се "смали" стаята! А все пак не е от най-миниатюрните - около 14 кв.м е, а таванът в единя край е над 3.50.
Не знам. Цветните стени ме плашат. Предпочитам нещо, близко до бялото, а цветовете да идват от текстил, пана, картини.
Затова и ми допадна толкова спалнята на Пина - спокойна, ненатрапчива, удобна, предполагаща релакс. Разнообразието е във формите и материалите, а не в цветовете.
Зелена спалня ми харесва на картинка, ама за моя дом не ми допада.

А една красива подова настилка абсолютно замества "по уютност" всякакви килими и черги.
Ех, мечтииии!
Виж целия пост
# 616
Края на седмицата ще ви снимам тази стена(но само стената), сега сме на почивка.
Виж целия пост
# 617
Еххх pina, аз пак изтървах снимките ти,линковете не ти се отварят Sad...дано поне за антрето да се класирам от първите и да го видя. Остнаха ли ви още стаи за обзавеждане? вярвам че си постигнала желаният дом,спомням си в една от темите се беше за притеснявала как ще приключи всичко.
Сега и аз съм на този хал,искам вече да видя финала и да се успокоя Rolling Eyes
Иначе за протокола нашата спалня ще е в лилавото, което вече толкова нашумя че чак ми втръсна, но е вече късно за промени щото боядисахме стените Rolling Eyes иначе за килимите аз съм ЗА но само в помещения където ще се спи примерно,защото ми създават повече топлина и уют. От всички модели най много ми харесват  рошавите килимчета Laughing кой знае какви прахосъбирами са.... Mr. Green
Виж целия пост
# 618
Края на седмицата ще ви снимам тази стена(но само стената), сега сме на почивка.
Айде, дано мирясат  Mr. Green

Тези килимчета с големите косми и аз съм ги харесала, ама ми казаха, че не могат лесно /дори трудно доста/ да се прахосмукират, трябва да са такива, че да се изтърсват... ама то пък много трудоемко ми се струва  ooooh!
В детската има килимче, в коридора ги махнах пътеките, ама зимата ще ги сложа, че много студено на гранитогреса Tired
Виж целия пост
# 619
Момичета, аз снимки не мога дълго да държа, защото албума който ползвам ми е силно ограничен от към обем. За да стане по- голям, трябва да си платя, а няма да го направя. Нямам и кредитна карта, дори да се прежаля, за да си платя албум в интернет  Thinking  По други сайтове не ми се качва, защото качеството им е много ниско.

Рошав килим имам и то бял. Не се чисти трудно бе хора - прахосмукачка.

Пак по повод снимките - от снощи сме напълно обзаведени - дойде контрабюфета (  Simple Smile ). Снимки с холските масички така и нямам направени, сега и с бюфета нямам. И батерии нямам, а фотоапарата, който е със зареждаща се батерия му изгубихме кабела при двете премествания...  Tired 
Антрето  Thinking чудя се какво да му показвам. То се снима трудно, че е тясно там. Вратите и первазите са снежнобели, стените тъмнозелени - както знаете от другите стаи. Мястото на обувките не е решено, а мястото за сядане и закачалките са ми нестандартни и пак ще ме метнете с критики  Laughing И черга имам - прахосъбирачка...  Simple Smile
За килимите да кажа, след като захванахме сериозно тази тема - както споменах съм живяла без кьорав килим. В първото жилище, което обзавеждах сама си го измислих. То беше преди много години (преди 12) когато бях младоженка с бившия ми съпруг. Намирах ги за излишни, старомодни и ми се струваше, че по- лесно ще се чисти без тях. После във второто ми жилище, вече с новия съпруг пак така. Там бяхме временно, че беше много тясно и донякъде за да не се правят ненужни капиталовложения. Първите 3-4 години беше ок. После взе да ме дразни. Исках да ходя боса и да стъпвам на меко. Исках нещо тъкано, шаренко, нещо топло на пода. Дотегна ми да се суркам по голите теракоти  Confused  Човек с възрастта, с времето се променя. Идват му различни акъли. Сега имам килим в хола (голям, мек и рошав), килим в трапезарията (тип рогозка, но текстилна), кожените черги, които видяхте в спалнята - 3 броя; малка памучна чергичка в антрето. Дългата част на коридора е гола. Сега се чудя дали и в тоалетната да не сложа една черга  Thinking Вече на мания заприличва моето  Laughing

malka s4etka, стаи за обзавеждане нямаме вече. Имаме една празна спалня, но тя ще си стои гола. Изциклихме паркета, боядисахме стените, дограмата е нова, вратата е също сменена като всички други и това е. Няма даже первази по пода. Някой ден, като му дойде времето, ще бъде направена според нуждите.
Виж целия пост
# 620
Здравейте, най-накрая и аз мога да се похваля с готова и почистена спалня. Шалтета, нощни лампи и други дребни неща липсват, но и тях ще набавя  Simple Smile
Ето снимки: http://peperuda.snimka.bg/other/dom.624225

Относно килимите и аз съм "за" - живяла съм без килими, ами не ми харесва и имам чувството, че се мърсеше повече. Всяка прашинка си личеше на пода, пък аз не съм толкоз оправна всеки ден да прахосмуча и ... сложих килим  Mr. Green Всичко е въпрос на вкус и усет. Понякога и на...фън-шуй. Wink

Хубав уикеееенд  Hug
Виж целия пост
# 621
Честито Сиер!
Виж целия пост
# 622
Като подхванахте килимите да попитам:тези в магазините нещо много изкуствени ми се виждат,какви слагате и от къде ги купувате.
Пресийските нещо съм ги намразила.В миналото имаше разни подобни-червено-синьо и зелено-ужас!Ще ми се едно наситено зелено или топло кафяво-жълто килимче,ама никъде не намирам.
И последно преди години си взехме пътечка гумирана отдолу да не се хлъзга върху паркета.След година я хвърлихме-гумата се скапа от прането в пералнята.Явно не е ставала за такова пране,но кой да знае.
Виж целия пост
# 623
baibibi,повече им се е получило на китайците от нас, трябва да си сляпа, за да не го виждаш...........
Ъъъъ, кое им се е получило?

Е, как кое? Ами не напразно са толкова многочислен народ, получават им се работата във фъншуйските спални. hahaha

ани 27, и ти напъълно си заслужаваш спалнята. Stop

Сиер!, честита спалня, много ми хареса. Peace
Виж целия пост
# 624
Обещаните снимки на стената:
http://bimba88.snimka.bg/other/stena.565290.25193037

Да, Джема, заслужавам си спалнята, повече от 3г. я имаме и още ми харесва.
Виж целия пост
# 625
Ani27, как се казва типът боя, с помощтта на който се постига този ефект - леко бляскав и леко като на петна - посветло и по-тъмно? Много ми харесва, виждала съм го в заведения и банки, но не знам как се нарича.
Виж целия пост
# 626
Ефекта на боята и аз го харесах! Със сивото става интересно, както си и помислих.
Виж целия пост
# 627
Аз лично съм го виждала в Първа инвестиционна банка най-често. За София не знам, но в Пловдив всички клонове на тая банка, в които съм ходила, са с тоя тип боя. Но нали в банката неудобно да питаш служителките "Извинете с каква боя са стените??". Пък и те едва ли ще знаят Laughing Та затова тук питам.
Миналата година ние боядисвахме в едната спалня с Dulux. Води се много хубава боя. Цветовете са едно към едно с тестера на хартия, не избледняват, но... искам такова гладко и на петна.
Виж целия пост
# 628
Това е вид декоративна мазилка,но как се казва точно тази незнам.
Виж например тук колко много видове има:
http://nikon2007.com/plasters.html
Виж целия пост
# 629
Относно боята, не знам, не помня.
Наехме бригада, която си дойде с тестерите,  каталозите и боите. Шефът им ми помогна с изборът на нюансите на цветовете. Всяка стая има стена с различно изпълнение, използвани са няколко метода на боядисване, не знам какви. Шефът им, много добре ме разбра какво искам, чудесно ме консултира, негова беше идеята за тази стена. Аз харесах друг метод за детската, стои като напръскано. Другите помещения са  с различни методи.  Хората, които са виждали изпълнението на живо, са впечатлени и са искали координатите на майсторите, но мъжът ми се разочарова накрая от тях, и реши да не ги препоръчва. Разочарованието се дължеше на това, че таванът в хола(една част), беше леко на вълни и те обещаха да го коригират, но.........типично по български, той им плати на доверие, и те забравиха за тавана #Cussing out.
По принцип скъпичко ни излезе цялото удоволствие, но е красиво, а и  боите бяха някакви специални.
 Точно, подобни бяха каталозите, кото показаните от Just Eva. Тогава ми пушеше главата, ремонт на апартамента, обзавеждане, мебели, а аз  бременна...........не помня подробностите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия