Бебе и куче

  • 3 269
  • 46
deleted
Виж целия пост
# 1
проблема е в котките, не в кучетата. аз доколкото знам. котките са носители на токсоплазмоза. а кучетата не знам да разпространяват някаква зараза. или поне не процхетох. ако се поддържа хигиената и на кучето всичко ще е ок. само го дръж малко по-далеч от бебето, защото си вре муцуната много къде ли не...
а някъде бях чела че има въчможност кучето а почне да ревнува!!! И да се държи лошо с бебето, защото досега един вид детето е било кучето и било обграждано с всичкото внимание и любов а сега изведнъж се появява някой друг...
незнам ама мисля че няма проблеми.. просто малко по-нащрек бъди
Виж целия пост
# 2
Зависи от породата на кучето. Ротвайлерите, например, не са за подценяване. Също зависи и от нрава на кучето...ако е някой злобен пекинез- не бих рискувала. Имаме едно приятелско семейство с немска овчарка и се учудвам това куче как се грижи за детето- не дава чужд човек да го приближи и на 5 метра....Относно разните му зарази- не се притеснявай ако кучето си има всички ваксини.
Виж целия пост
# 3
В момента имаме бебе на 15 дни и две кучета.Единственото което правим е да пазим кучетата да не влизат в стаята с бебето,мия непрекъснато с доместос и си миеме ръцете като пипаме бебо.Пред стаята с бебето е постлана бърсалка намокрена с доместос. А и кучетата като ,че ли разбират и изобщо не се опитват да влизат в стаята,само гледат от прага и много се чудят какво става!!!  animal037   Hands Clap   Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 4
Това, което съм чела аз е, че и при кучетата, и при котките си съществуват рискове. На първо място кучето трябва да има абсолютно всички ваксини ( тези, които се правят всяка година или през определен период от време ). Котките също имат зарази, но реално опасните са тези, които излизат навън.
Другото е, че не е добре да оставяш бебо и кучето заедно без надзор, защото това с ревността е вярно и не се знае какво може да направи кучо. Ще ти потърся материала, който четох преди време и ако го намеря ще ти го постна.
Поздрави  bye
Виж целия пост
# 5
deleted
Виж целия пост
# 6
Моето куче е старонемска овчарка на 1г2м.Много мислих и го оставих.Ще се опитам да намеря една тема тук за кучетата и ще ти я пратя.Сърце не ми даде да го дам на някой-толкова го обичам,а и той ще умре от мъка.Много хора са отгледали кучетата и децата заедно!
Виж целия пост
# 7
Цитат на: sunny_zt
Ще се радвам да чуя и всички против, защото ще е полезно за мен.
Става въпрос за много добродушно, мило и анти-агресивно малко куче.
При положение, че е ваксинирано /ще подновим годишнитете ваксини - имаме още много месеци до бебето/, даваме му хапчета за глисти, постригано е много късо и не хвърчи козина, не се оставя в никакъв случай само с бебето.
Освен това апартаментът ни позволява да кучето да стои примерно в хола, и имаме две спални, където може да се гледа бебо, с коридор, така че кучето няма въобще да има  достъп.

Просто от сега всички ме навикват да  го махам, и роднини и приятели, а не ми се ще! Не го поставям естествено пред детето, но реално ако се вземат всички мерки...


az niama da sam ot tezi s "ne"ili "protiv"

sina mi otrasna s rotvayler(jenska).Ne sam i pomisliala da maham kucheto.Vijdam se ,che se grijish otlichno za kucheto,a tova e nai-vajnoto-vaksinite i higieanata.
Ne mahay jivotnoto zaradi rodnini !!!!!!!Vsashtnost kakto si reshish de...
  pri men mi tejeshe tova,che kucheto mnogo pazeshe deteto i nikoy ne priparvashe do nas.Inaches deteto nikakav problem.Vse biaha dupe i gashti ,i vinagi se tarseha edin drug.Sled kato umria kucheto sima mi mnogo go preboleduva,no drugo ne sme vzimali.
  vajnoto e v nachaloto malko da go izplirate ot bebto pudela,sled vreme neshtata sami shte se podrediat.V smisal,parvonachalno da ne go puskate v staiata na bebeto,da si miete ratzete postoianno ........

abe,ia ne obrashtay vnimanie na "dobrojelatelni rodnini' Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 8
deleted
Виж целия пост
# 9
Цитат на: pollina_dan
Това, което съм чела аз е, че и при кучетата, и при котките си съществуват рискове. На първо място кучето трябва да има абсолютно всички ваксини ( тези, които се правят всяка година или през определен период от време ). Котките също имат зарази, но реално опасните са тези, които излизат навън.
Другото е, че не е добре да оставяш бебо и кучето заедно без надзор, защото това с ревността е вярно и не се знае какво може да направи кучо. Ще ти потърся материала, който четох преди време и ако го намеря ще ти го постна.
Поздрави  bye


mi neznam.Pri nas niamashe revnost.Moje bi,che beshe jenska rotvaylerka,rajdala..........

no niakade sashtestvuva takav problem.Moia pritelka imashe MOPS .Ey,skasa i nervite tova kuche.Nakraia go dade.A tia samata v nachaloto vikashe "bebo" na kucheto ............
Revnostta ot strana na kucheto ia imashe.viarno e
Виж целия пост
# 10
Цитат на: sunny_zt
Наистина ми вдъхнахте кураж! Няма да го махам и ще се разправям с роднините до край!

Смятам, че ще се грижа достатъчно за хигиената и безопасността на бебето!!!


ami,dano da e taka.No to si zavisi ot vas i ot tova da ne podtzeniavate grijite za kucheto .
obiasni im na rodninite delikatno,che ne te shte jiveiat i se grijat za bebeto ti i kucheto.
Виж целия пост
# 11
Ваксините са си за здравето на кучето, обезпаразитявай го редовно, подстрижи го и ако не се качва по леглата не виждам никакъв проблем, освен роднините!
Виж целия пост
# 12
Никой от роднините и дума не обели да си махна кучето (женско коли на 3 годинки), а аз въобще и не съм си го помислила. Всички знаят, че съм достатъчно отговорен и разумен човек и че ще взема всички мерки - кучето си има личен ветеринар за ваксините, опезпаразитяването и т.н., поддържам хигиената ежедневно, кучето не влиза в стаята на детето и така. Ревност изобщо не е проявила досега и да чукам на дърво всичко е наред Grinning
На "доброжелателните " съседи, които все ме питаха какво ще правя с кучето, докато бях бременна, устите най-накрая се затвориха, защото видяха, че при мен става... Sunglasses
Виж целия пост
# 13
Изобщо не се замисляй, а си остави кучето! Повечко миене /ама не се вманиачавай, че и това не е добре/, редовно обезпаразитяване и ваксиниране на кучето и разбира се очите на четири при първите им контакти!

ПП: Сина ми расте с питбулка /когато той се роди, тя беше на 5 години/ и не сме имали никакви проблеми.
Виж целия пост
# 14
И аз да кажа, че не виждам проблем в кучето. Нашето е ветеран с три бебета отгледани около него. Някакси инстинктивно усеща и въобще не доближава до бебето, да не говорим да влезе в стаята му. Просто докато е малко - хигиена и това е. Иначе "доброжелатели" да дават акъл колкото искаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия