Киста

  • 5 496
  • 38
Имам киста.
Не се знае каква е.
Не може да се каже със сигурност дали е фоликулярна или ендометриозна. 20 мм.
Няма кръвоносни съдове, но по всяка вероятност е пълна с кръв.
Предният цикъл бях на стимулация с Клостилбегит.
Освен доминантните фоликули, които се спукаха имаше и един 12 мм /който на 15-я ден не беше се спукал/ и аз лично предполагам, че това е въпросният фоликул, който е порастнал.
Изписаха ми Марвелон.
Въпросите са ми: пили ли сте противозачатъчни, какви, за колко време се махна кистата, някой пробвал ли е с билки без лекарства?
И въобще каквото се сетите - ще бъда благодарна.
Виж целия пост
# 1
Лалинце, аз от скромния си опит да кажа, имах киста януари месец- при мен беше фоликулярна уж. Пих Дуфастон 3 месеца, след първия кистата я нямаше, но продължих с Дуфастона за всеки случай. Паралелно направих пълна серия с Мужик Корен.
По същото време на моя близка приятелка също й откриха киста, но тъй като тя беше с нередовна менструация, й предписаха противозачатъчни ТриРегол за 6 месеца. Всичко беше наред при нея. Знаеш, че особено тук със форума много момичета са минали през Диане 35, заради кисти. За Марвелон- добри отзиви съм чувала. Това, което знам за противозачатъчните, а и ти го знаеш, е, че си има различен вид за различни цели- регулирабне на цикъл, видове кисти, и т.н.  Тъй като предполагам, че имаш доверие на лекаря си, щом е преценил че това е начина, значи..Simple Smile Това е което аз мога да ти кажа, не е много, но все пак е нещо. Стискам палци да не се наложи по-сериозна интервенция, вярвам че ще изчезне бързо Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей, Лали
ами да ти споделя и моя опит с кистите! Предният месец ми откриха и то 2-чки с размери около 3 и 4 см. Та пих Логест и още на 19 ден след приема му ги нямаше. Малко преди да ми дойде цикъла, както си стоях и изведнъж ме хванаха много силни болки от страната на яйчника с кистите след което болката премина в стомаха и отмина след като пих Но Шпа, допускам, че тогава е станало спукване на кистата. Цикъла ми беше със странна консистенция /няма да описвам да не изпадам в подробности и да не намесвам "голите охлюви"  Mr. Green /. Та това е желая ри бързо да се махне твойта нежелана гостенка. Успех!
Виж целия пост
# 3
Стефани, по каква схема пи дуфастона за кистата?
Имаше ли забрана за правене на бебе през това време?
А Мужик корен по каква схема пи? Това не е ли имуностимулатор или има и други приложения?
Аз доверие на лекаря си имам, но обикновено лекарите не изписват билки.
Затова се интересувам.
Аз по принцип съм против лекарствата.

Денди, Логестът по каква схема го пи?
Виж целия пост
# 4
Мужик корен е един от най-силните растителни имуномодулатори. Повишените имуннозащитни функции в резултат от използването му помагат на хората с изтощени организми и намалени защитни сили да се разминат с ежегодните простудни и вирусни заболявания.

Има много случаи на отстраняване на алергии след използване на Мужик корен, което се обяснява с качествата му на силен антиоксидант.

Широко използван от векове в народната медицина, днес той все по-често намира приложение и в съвременната медицина като съпътстващ лечението при онкологични и редица други заболявания.

Свойствата му на мощен имуномодулатор обуславят употребата му като антиметастазен препарат - при кисти и саркоми, аденоми на простатата, тумори на бъбреците, пикочния мехур; при различни форми на туберкулоза.

ето от ТУК
Лично аз не съм лекувала кисти защото съм нямала.
Виж целия пост
# 5
Лалинка, Дуфастона го пих от 15 до 25 ден на цикъла, 2x1.  Мужик корена е имуностимулатор,с приложения за различи заболявания, има много и различни и все хубави ефекти, дет; се вика- ако не ти помогне, няма да ти навреди. Прециства кръвта, подсилва имунната система, като цяло действа само положително върху организма. В листовката към него е описано много подробно за какво се пие, споменато е  че се прилага при кисти. Схемата е: пие се 40 дни, започваш с една капка дневно в една чаша хладка вода. Втория ден- 2 капки, третия- три и така до 20, после почваш обратно-20, 19, 18...докато свърши шишенцето. Но и това е описано подробно. За забраната за бебеправене- по онова време не съм споменавала на лекарката ми, затова и нищо не ми каза.
Виж целия пост
# 6
 Simple SmileЛали,аз пих първо дуфастон и после трирегол и киста 4.5 изчезна.
 Мужик корен също съм пила,и беше преди това,но случайно се е получило и кистата ми не се е повлияла.Но се чувствах тонизирана.След това и алергии развих.Все пак не ми се вярва да изчиства кисти.
 За бебеправенето по време на прием на дуфастон и трирегол,само мога да кажа,че доколкото знам спират овулацията,понеже са от типа на противозачатъчните.Трирегола е определено противозачатъчно и го дават обикновено след като се изчисти фоликулярната киста,за да спре овуто и да се запази чист яйчника. Simple Smile
 Успех и се довери на добър лекар,според мен. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Лали, единия път като имах кистичка пих някакво лекарство, Примоцистон се каzваШе. За съжаление не zнам дали така се каzва и в България и не си спомням почти ниЩо zа него, освен че гърдите адски ме боляха докато го пиех. Пих го само в един цикъл и само преz него трябваШе да се паzим. Успех!
Виж целия пост
# 8
аз съм лекувала едновреемнно киста и възпалени яй4ници. Пих по схема антибиотик, както и ми правиха нагревки с алое 4рез йонофореза. Оба4е май при мен слу4ая е бил друг  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Лали на мен преди месец и нещо ми диагностицираха някаква киста - поне аз не знам каква е - дори размера не и знам.
Но прилежно съм се запасила с мужик корен, с билки - цистофемин и бял равнец както и с дуфастон защото определено противозачатъчните не ми понасят хич. Само дето още не съм почнала да ги пия - нищо от това не ми е изписано от доктор - на доктора мнението е операция  Sick
Та да попитам в твоята тема - разбрах че се прави операция и пункция - пункцията е ясна ама някой може ли да каже какво представлява операцията и за колко време човек се възстановява от нея и може да работи например? А и кога след такава операция може да се поднови бебеправенето .. не че има особено значение защото явно ще сме по АРТ ама все пак ....
Виж целия пост
# 10
Лали,сьжалявам много 3а кистата Sad
Дано се оправиш скоро.
Виж целия пост
# 11
Клия, зависи каква е кистата.
Виж целия пост
# 12
Лали, ето и моята история за фоликулярните кисти:
м. юли - киста 22 мм - предписание на лекаря: 3 месеца Диане 35.
Аз ги пих само един месец, защото ми ставаше лошо от тях, но на 7 ден от новия цикъл кистата я нямаше.
М. септември - пак фоликулярна киста 21 мм; лекаря каза да изчакам да ми дойде и ако кистата стои на 2-3 ти ден, почваме пак противозачатъчни, но този път Марвелон. Кистата се спука с идването на М.
Аз обаче, междувременно си бях купила и започнах да пия от билките за овулация от аптеката на Поп Богомил и вече втори цикъл от тогава не съм образувала кисти.
Не знам дали наистина билките могат да лекуват, но при мен подействаха.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 13
Лали, аз имах 2 фоликулярни кисти на левия яйчник януари - бяха между 3 и 4см големи. Оправих се без традиционни лекарства, само с алтернативно лечение - хомеопатия. Всичко това стана за няколко седмици.
Виж целия пост
# 14
Каква хомеопатия? И през това време пазихте ли се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия