бихте ли записали децата си на вероучение?

  • 2 805
  • 87
бихте ли записали дечицата си на вероучение?
аз да  Hug

темата е провокирана от странни писания и спорове на тема християнство заформили се напоследък в клюкарника и особено от някои мнения показващи непознаване на християнството дори ,на как да кажа-първо ниво.
Виж целия пост
# 1
Първо бих се постарала да го запозная със всички религи в общ вид. Защото това ще му помогне да се предпази от различните секти.
Виж целия пост
# 2
Първо бих се постарала да го запозная със всички религи в общ вид. Защото това ще му помогне да се предпази от различните секти.
имам предвид православно вероучение ,разбирасе-никакви секти.
Виж целия пост
# 3
Да, за да бъдеш истински християнин е нужно познание, а не само думите: Аз вярвам.
Виж целия пост
# 4
Честно казано не. Ако иска да се образова в тази сфера, нека го направи самоинициативно и когато реши, че е готово за това.
Аз самата не съм привърженик изцяло на Църквата, като институция и мисля, че много от нещата се правят за власт, както е било още от дълбока древност. За мен Църквата се доближава много повече до политиката, отколкото до Бога.
Виж целия пост
# 5
Да, с удоволствие бих я записала! Peace
Виж целия пост
# 6
Специално - не бих я записала и без това е претоварена, предпочитам в училище да изучават история на различните религии, и то на ВСИЧКИ религии, като изучават най-характерното за тях - философия, кое е общото и различното, от кого са проповядвани, как са възникнали, и т.н. 

Да допълня, че поне след 5-ти клас трябва да се въведе такъв час, преди това са прекалено малки според мен.



Виж целия пост
# 7
Синът ми учи вероучение като СИП втори, трети и четвърти клас - беше почти задължително да се запише, но според мен му беше интересно, въпреки, че имаха много малко часове и не му влезе много в главата.
Смятам, че беше полезно, въпреки, че разбиранията ми за религията са други.
Виж целия пост
# 8
Не.
Освен ако не е някакъв курс като История на религиите...
Виж целия пост
# 9
тук имат вероу4ение и едно 80% от децата у4ат, разбира се моето дете у4и алтернатива, защото ние не сме католици.
Виж целия пост
# 10
Твърдо не.
Виж целия пост
# 11
Бих  Peace
Като за начало смятам да й дам да прочете една Детска Библия!
Виж целия пост
# 12
Не. Привърженик съм на свободната воля.
Самата аз прочетох Библията, когато бях на 16 г. и взех решение за себе си и вярата си.
Виж целия пост
# 13
Не Naughty Ако иска и когато иска да го направи сам!
Виж целия пост
# 14
Честно казано не. Ако иска да се образова в тази сфера, нека го направи самоинициативно и когато реши, че е готово за това.
Аз самата не съм привърженик изцяло на Църквата, като институция и мисля, че много от нещата се правят за власт, както е било още от дълбока древност. За мен Църквата се доближава много повече до политиката, отколкото до Бога.
Това е и моят отговор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия