играчки подходящи за дете на 1 годинка

  • 17 476
  • 18
Надежда скоро става на 1 годинка и искам да купя доста играчки наведнъж. Тя има много плюшени и гумени играчки, топки, но няма примерно кубчета, рингове, пумпал, още една с изрязани различни на вид отвори и съответстващи фигурки, които се напъхват в дупчиците..... А какви играчки още са подходящи за детенце на годинка?
Виж целия пост
# 1
зависи какво искаш - аз съм замислила шейна /+ зимно чувалче на ТСМ по 12лв за возенето/, колело за в къщи и напролет - от тея дето се бутат
има конструктори с големи парчета
но ти основно си ги написала - слагане на рингови и фигурки в отвори, разни музикални, аз му взех на ТСМ като сметало ама с кубчета с катинки и нали детето ми е на тема въртене - обожава да върти кубчетата
Виж целия пост
# 2
Ох, моят така и не иска да играе с играчки. Най-обича да си играе с  тенджери, буркани, лъжици, дистанционни, GSM-и и подобни неиграчки. А толкова играчки има, но са напъхани в една торба и се сеща един път в седмицата за тях, но само до толкова, колкото да ги разсипе из стаята.
Виж целия пост
# 3
За първият ЧРД на Танти й купихме едни много хубави и подходящи кубчета на "Мега блокс", които са в столче, т.е. 2 в 1 подарък. Баба й й купи голяма кукла, която е с парцален корем, няма дребни части.
Виж целия пост
# 4
Моето лично мнение, а и от личен опит знам, че всяка играчка от рода дрънкалки, плюшени и въобще такива, които са просто шарени и без определено предназначение , се захвърлят точно след 2 дни и само пълнят стаята. Затова купувам неща като например така наречените "конструктори" / има един, който му е интересен от първата му годинка и все още "строи" кули с него. Има и едно камионче, което е с ограничител около кръста, но се маха. Така, че синът ми като беше малък го возехме с ограничителя, а сега вече сме го махнали и той си се юрка сам. Друго полезно нещо е една люлка, която сме закачили в стаята му и той много си я обича /също направена така, че да се ползва от малки и по-големички деца/ Въобще, купувам играчки, в които има перспектива, така да се каже, и се ползват дълго. Книжките с различни животни също са интересни.
Предупредила съм бабите за Коледа да не мъкнат джунджурии. На едната съм казала колело, на другата комплект за пясъчник и така...
Виж целия пост
# 5
Конструктор;Рингове,които се нанизват с различна големина и цвят;Количка с кукла;Сервиз с чашки,чинийки и всякакви там принадлежности;миксер,прахосмукачка,ютия(да помага и тя на мама);
Засега това се сещам Wink
Виж целия пост
# 6
Строител от вида с най-големите кубчета, играчките с формички за мушване... моя син предпочиташе такъв тип играчки на тази възраст. Разни 'статични' играчки, като колички изобщо не го привличаха. Инъче слабост си му беше всичко, що е в кухнята... чинии, тенджери, тави... прибори за хранене... що мъкнене и редене падаше...
А, и малките книжки като диплякни с различни животни са подходящи според мен  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
колело има от миналото лято, а шейна .........  Thinking абе в Б-с почти нямаме сняг та ми се струва безмислено. Книжки има с животни и с плодчета .... всъщнаст ми се ще да е нещо занимателно-образувателно за дома. Пък за люлка трябва да се дупчи таван и нещо не ме устройва. Не са ли малки за конструктор и детски кухненски сервизи и уреди  newsm78?
Виж целия пост
# 8
За сервизи, кухни и т.н. е малка, права си. Мега блокс може и да са интересни.

Може: конче-люлка, колело с дръжка (такова ли имате), количка за кукли (много обичат да бутат в парка), рингове, фигурка с различни отвори и съответни фигурки (супер е-развива координацията, усет за форма и цвят..), дървени кубчета с картинка (може просто да ги реди едно до друго или като кула), разни за бутане, дърпане, телефон ама да звъни..

Книжки - Днес видях една нова поредица (май на Пан) която е образователна. Има два вида "животните" и "думите" за различни възрасти. Има картинки и към тях подсещащи въпросчета - "Посочи ми котето", "Къде изхвърляме боклука"... нещо такова.
Виж целия пост
# 9
Янче, ето малко идейки Wink
Дано съм била полезна

http://www.mothercare.com/bin/venda?ex=co_wizr-xapian&xptpl= … todactivity12mths

Отстрани в менюто може да избираш играчките по възраст.

Ето и малко инфо за играчките на 12-18 месечните (на английски)
http://www.mothercare.com/stry/toys1218months
Виж целия пост
# 10
Ето още идеи, по категории

http://www.toysrus.co.uk/Category.aspx/TruHome/TruToys/BruBabyTo … oys%2fBruBabyToys
Виж целия пост
# 11
момичета благодаря ви много
Дени, страхотни играчки ама се съмнявам тези дето ги харесах да ги има тук  Thinking
Виж целия пост
# 12
Аз днес й купих конструктор,ама интереса е нулев Sad
Виж целия пост
# 13
Купили сме всичко, което си изброила, ама интереса много слаб... Можеш да видиш в "Малечко", те са вносителите на http://www.tolotoys.com/ , там има много добри обучителни играчки. Прави ми впечатление, че тя сама не може да се сети какво да прави и трябва да показваш поне 100 пъти.  Има едни китайски, които са много подобно копие на Толо, но са в странни цветове и са в пъти по-евтини.
Това, което  catnadeen  е препоръчала може и да е интересно, чувала съм, че им е забавно да въртят нещо. Преди 2-3 месеца и купихме кукла, на която голямото достойнство й било, че приличала много на истинско бебе - сега се заглежда по нея и аз я използвам да я уча, че на децата не с дърпат главите...и въобще на "обноски със себеподобни".
Виж целия пост
# 14
Моята дъщеря скоро стана на 1 годинка. Получи много подаръци, като най-удачните (т.е. тези, които са й наистина интересни) са:

- уолкър-количка:


- играчка-пиано с различни бутони с формата на животни; като се натиснат, издават съответните животински звуци, има разни песнички и т.н. Това е най-инетерсната за нея играчка до сега (като се изключат кухненските прибори и кутии от разни неща, но това е друга тема).

- играчка за бутане на Giordani, която предполагам, че катопроходи,ще й е още по-интересна.


Изобщо на Джордани има страхотни играчки, повече ми харесват и от чиковските, и от всичките.
Успех и да се похвалиш какво си й купила!  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия