Дуфастон и цикъл

  • 1 629
  • 6
Здравейте,
понеже за първи път ще вземам дуфастон искам да знам дали след приема му да очаквам някакви промени в менструалния си цикъл като например по-обилно кървене, или болезнено, или пък оскъдно........? Иска ми се да знам каво да очаквам, за да не се шашкам.
само да уточня, че на мен дуфастона ми го изписаха заради извън менструално кървене, което ми се появява във втората част на цикъла.
Виж целия пост
# 1
Ми относително е според мен, аз предният месец и дори по-предният вземах, та цикъла ми беше оскъден, но и лигавицата на матката също. Така, че не се настройвай за нищо, пък каквото дойде  Wink От друга страна пък Дуфастона увеличава прогестерона в организма от там и дебелината на лигавицата се увели4ава, та може да ти е по-обилно.
Виж целия пост
# 2
Аз когато използвах ( вагинално ) Утрогестан ( аналог на Дуфастона ) след него М. ми беше малко по - обилен от обикновенно и по- болезнен .
Виж целия пост
# 3
При мен нямаше промяна.
Виж целия пост
# 4
При мен цикъла ми беше станал много редовен и съвсем нормален. Преди това имах сасиряци и страшни болки, а като го взимах всичко се оправи.
Може би при всеки е различно.
Виж целия пост
# 5
Според мен е доста индивидуално.При мен цикълът ми намаля и стана по-безболезнен.Но незнам защо са ти го исписали за извънменструално кървене,като една от нежеланите реакции е именно кървене извън цикъла newsm78
Виж целия пост
# 6
Според мен е доста индивидуално.При мен цикълът ми намаля и стана по-безболезнен.Но незнам защо са ти го исписали за извънменструално кървене,като една от нежеланите реакции е именно кървене извън цикъла newsm78
Защото в доста от случаите това извънменструално кървене, особено в Лутаелната фаза когато е, е вследствие на нисък прогестерон!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия