Не иска да яде на обяд!

  • 463
  • 9
Здравейте имам  едно притеснение и искам да го споделя.Последната седмица моят син не иска да яде на обяд  зеленчуково пюре,незнам на какво се дължи аз му ги правя,всеки ден различно, много добре си ядеше, а сега не иска  и да близне smile3518.Как мислите каква може да е причината.Мисля да пробвам кухня,имам голямо желание да му готвя но при това че не ги яде,ми се загуби желанието.
Виж целия пост
# 1
Ти кога го храниш? В определен час или като ревне, че е гладен? Ако му предложиш мялко приема ли го?
Виж целия пост
# 2
А с кашата илитам каквото ядете следобед, има ли проблем?
Виж целия пост
# 3
сутрин в 10 часа яде каша  и към 13ч трябва да яде пюре,усещам го когато започва да се сърди  че вече е огладнял и давам пюре но не го иска и  започва да реве, правя мляко  и си го изпива.Това е от последната седмица,преди това пак бяхме на същият режим ,но си го ядеше-пюрето
Това е само на обяд иначе яде каша  и плодово пюре.
Виж целия пост
# 4
Така както го пишеш, изглежда, че не му харесва. Казваш, че всеки ден е разнообразно, но дали всеки път няма нещо което недолюбва, например чушка или грах. Бебоците като си наумят, че не харесват нещо и го подушват от километър. Ако не е и от това, пробвай да добавиш плод към зеленчуците или малко прясно масълце. Купи едно готово пюре и пробвай и с него. Ако съвсем нищо не иска, давай му каквото му се яде, а отделно да пийва сокчета и да хапва плодове, за да си набавя витаминчета.
Виж целия пост
# 5
Когато Симона беше на 6м отказа да яде с лъжичка, за около 1-2 седмици.
Незнам защо...така и неразбрах newsm78

Виж дали не са зъби? С шишето си чеше венците, а с лъжичката не...знам ли? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
....... започва да се сърди  че вече е огладнял и давам пюре но не го иска и  започва да реве, правя мляко  и си го изпива.....

Същото беше и при нас за около седмица, когато беше на 6.5 месеца, тогава й изби първия зъб. Отказа твърдата храна не само на обяд, а въобще, давах само мляко и след това се оправи.
Виж целия пост
# 7
не го тъпчи е моя съвет то само ще си покаже кога е гладно
Виж целия пост
# 8
възможно е да го болят венците от никнещи зъбки или пък просто да недолюбва лъжичката в момента
възможно е също така, когато започваш да го храниш да е вече много гладен и да няма търпението да се храни с лъжичка
не се притеснявай, ще отмине
опитай да го храниш половин час по-рано, или пък половин час по-късно (може пък да огладнява по-късно вече)
с шишето винаги им е по-лесно Simple Smile
ако ли пък не иска - остави го на мляко 2-3 дни и опитай пак
случват се и такива неща, спокойно Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Липсата на апетит може да се дължи на зъбоникнене.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия