свръхлактация ли имам или съм станала чифтокопитна

  • 1 480
  • 6
прочетох постинга на гея. долу-горе подобна питанка, ама не съвсем. имаме си бебе на 20 дни. храним се 5-6 пъти на ден по 10-15 мин; нощем спи 6-7 чса; колики имаше 1 седмица; вода не давам. явно 'режимът' е о.к., защото е наддала 425 гр. за 12 дни. това са данните. сега проблемът (ако може да се нарече така). цедя се сутрин преди първо хранене (че съм като плондер) и после след второто (до омекване) и пак събирам между 300 и 400 мл. кърма, която замразявам. е, кажете, това нормално ли е? започвам да се чудя дали това цедене не води до свръхлактация, но пък го правя само 1-2 пъти на ден (колкото мога да издържа без); а от друга страна, ако не се цедя, ставам като плондер - боли, та се не трае. и от трета страна, то явно много хубавао (демек много кърма) не е на хубаво. какво да правя - да се цедя ли или не и да се надявам, че само ще се регулира положението (и да търпя до колкото мога).
пс - освен това вече ми свършиха шишетата за замразяване и нямам къде да събирам кърма (хи-хи).
Виж целия пост
# 1
Majceto, струва ми се, че по-скоро имаш свърхлактация. Ако беше чифтокопитно, нямаше да можеш да нацелваш клавиатурата. Сори за тъпия хумор, а за това, което питаш, ще си позволя да ти дам един линк за тема, където преди около месец обсъждахме точно това и има доста подробни съвети.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49263.0

Виж я и ако нещо не е изяснено, свиркай Whistling
(за замразяване междувременно можеш да използваш стерилни чашки за урина от аптеката - товае най-евтиния вариант. Другите са специалните чашки на Авент, бурканчета от детски храни - ако имаш, или торбички за фризер, които сама да стерилизираш в МВ).
Виж целия пост
# 2
няма проблем за хумора - сега се е паднало да ми се смеят хората.
мерси и за отговора. аз тия неща от линка уж ги знам и уж ги правя (цедя се само при непоносимост, само до омекване, не до дупка, не след хранене, а между две, даже и не всеки ден, ако успея да издържа; слагам бебка често на гърда и т.н. - абе знам си урока), ама когато не се цедя ме боли и тека (и детенце не може да "хване" гърдата, ако не махна поне 40-50 мл.), а когато го правя - вече казах как е. ще опитам да намаля количеството при цеденето пък ще видим какво ще е дереджето.
и не се сърдете - уж ги знам тия неща, а пак питам. вероятно защото отговорите на половинката не ме задоволяват (разбираемо защо), а и друго си е да споделя с хора с опит.
Виж целия пост
# 3
Таткото е добра морална опора, но горе-долу до там можеш да разчиташ на него. Кърмаческият му опит е минимален клонящ към никакъв, вероятно Mr. Green (още малко кърмачески хумор). Карай по тази схема, нещата постепенно ще се нормализират, просто ти трябва време. При повечето жени лактацията се регулира до 4 - 6 седмици след раждането, но всичко е много относително. При мен, например, заради повтарящи се запушвания на канали, заради които изцеждах здраво след всяко дневно кърмене, заветното регулиране се получи едва след третия месец. Хем, дето се вика, съм гърмян заек - второ дете, ала -бала... Ама като му стиснеш със зъбите, се оправя.

Айде, леко! И обяснявай на таткото, трябва да е наясно с процесите. Пък на лято ще му пратим една тениска "Аз подкрепям кърменето" и на него. Wink
Виж целия пост
# 4
да не си яла тиква?  Joy
и аз бях като тебе, пък после като секна изведнъж, я търсех под дърво и камък! Mr. Green
Виж целия пост
# 5
ами не съм. ама сега правя тиквеник, та ще видим как ще е. което ме подсеща - туршии, кисело зеле и т.н. вредят ли? че май газове правеха, ама не се сещам много-много.
Виж целия пост
# 6
ами не съм. ама сега правя тиквеник, та ще видим как ще е. което ме подсеща - туршии, кисело зеле и т.н. вредят ли? че май газове правеха, ама не се сещам много-много.
Малко неща са забранени по време на кърмене. Хапвай си и трушии и зеле, но не прекалявай и ако видиш зависимост от някоя храна, която си яла и колики при бебето просто я спри за извресно време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия