въпрос относно зъбите

  • 454
  • 8
Здравейте мами искам да попитам един въпрос относно никненето на зъбчетата.Моето бебче вече е почти на 4месеца и от известно време забелязвам ,че лигави обилно и си пъха пръстчетата в устата и моята ръка също ако му я сложа до устичката.Когато му дам някоя играчка да захапе не я иска.Възможно ли е толкова рано да му ничът зъбчетата .Знам също ,че бебетата на тази вьзраст обичат да слагат всичко в устата и може да се заблуждавам,но когато се опитам да извадя пръстчето му от устата ,той се сърди.В същото време не иска биберона  и го плюе.Аз не забелязвам промяна в венците му а итой не е от най кротките бебета така че и в поведението му не виждам разлика.Нормално ли е така да лигави  защото здравата плюнчи  #Crazyи да си лапа ръчичките. newsm78
Виж целия пост
# 1
Всички бебета се лигавят. Ама и зъбки може да са. На мойта мома първите 2 и избиха на 3 месеца. Виж дали се белеят под венеца и опипай добре венците, обикновено зъбчето се напипва отдолу (ако е напънало венеца).
Виж целия пост
# 2
Мисля,че е нормално за тази възраст.Бях чела ,че по това време се засилва работата на слюнчените жлези.Не е задължително да е зъбче.Йоана също се лигавеше и си лапаше ръцете по това време,но и до сега няма зъб.
Виж целия пост
# 3
Съвсем нормално е и на 4 месеца да имате зъб4е.  Peace
Виж целия пост
# 4
нашето първо зъбче изникна на 10 месеца, но точно около 3-4 месец бебка се плюнчеше толкова много, че я държах постоянно с лигавник. само навън излизахме без лигавник. някъде около 6 месец спря да се плюнчи и сега като се появяват вече зъбчета почти не се плюнчи.  Sad незнам дали помогнах.
Виж целия пост
# 5
Моят син започна с обилно слюноотделяне кам 4-ти месец и така докато излезна зъбче на 6 месеца.След това спря да се плюнчи чак толкова.
Наълно нормално е ,но не е задължително да изникнат зъбки веднага!
Виж целия пост
# 6
 и ние така  Laughing 4 месец ни почнаха едни слюнки едини чудесии,  но зъбче ни изби чак 8 месец, все още имаме само 2 Wink  До сега абсолютно всичко ни е в устата Mr. Green е сега не ни текат чак толкова много слюнки де... ама кога намаляха не си спомням Embarassed ужас хехе
Виж целия пост
# 7
Да,може да е зъб.Пожелавам ти бързо да избие,защото при дъщеря ми първите зъби я мъчиха от 4.месец,а излязоха в 7. и беше голямо мъчение.
Виж целия пост
# 8
Благодаря много за отговорите Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия