хляб с маслини

  • 5 284
  • 38
Много вкусен и подходящ за постещите

Продукти
1 бакпулвер
4 ч.ч. брашно
1ч.ч. зехтин
1/4 чаша вода
100 гр маслини
2 малки глави лук
мащерка
сол

-Нарязаният на ситно лук задушавам в 2-3 лъжици от зехтина на умерен огън. Оттеглям от котлона да се охлади
- Брашното разбърквам с бакпулвера и солта /на вкус.../
- Добавям водата и лек аполека зехтина, кат оне спирам да меся
- Последователно прибавям изстиналия лук, мащерката и наситнените /обезкостени/ маслини
- Омесвам меко тесто, което оставям да почине за 20тина минути
Пека в предварително нагрята на 180 градуса фурна - 30-35 минути.
Уверявам ви, че направите ли го веднъж ще повторите!!! bowuu
Виж целия пост
# 1
Не съм от постещите, но ми звучи страхотно Grinning
Благодаря за рецептата, непременно ще я пробвам Peace
Виж целия пост
# 2
Не съм от постещите, но ми звучи страхотно Grinning
Благодаря за рецептата, непременно ще я пробвам Peace

и аз
Виж целия пост
# 3
Благодаря,irinii!Ще пробвам-звучи вкусно, въпреки че никой от нас не пости Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ох,Надин,аз постя CryЗатова със сигурност ще пробвам.....пък и интересно звучи тази рецепта Hug
Виж целия пост
# 5
Повдигам темата Wink
Днес го направих и мога да кажа, че този хляб вече често ще присъства на масата ни Peace
Много е вкусен, цял ден ходя и си хапвам Embarassed Embarassed
Междудругото, понеже съм сама с детето, направих половин доза. Може и така да опитате. Събира се в тавичка, която е с диаметър около 20 см
Благодаря още веднъж за рецептата, irinii   bouquet
Виж целия пост
# 6
чашите по колко грама са и става ли добре с пълнозърнесто брашно?
Виж целия пост
# 7
Нито постя, нито съм готвачка за чудо и приказ, но това наистина ме изкушава.  Heart EyesНе знам обаче как да оразмеря 1 пакетче бакпулвер. На колко чаени/супени лъжици отговаря, или колко грама е? Много ще съм благодарна да знам! Ако изсипя една американска опаковка, хлябът сигурно ще хвръкне до тавана.
Виж целия пост
# 8
Ето това са добри питчици, леснички.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12080.msg212161#msg212161
Не са особено постни, но пък са много вкусни Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Чашите са чаени. незнам по колко грама са  newsm78
На мен мярката ми са едни чаши, които ги има в почти всяка българска къща - много стари, бели, на сини цветчета, от течен шоколад Laughing Laughing
Аз го правих с бяло брашно. Не бухна кой знае колко много, така че предполагам, че и с пълнозърнесто ще стане.
Остана ми едно парче, днес още е мекичко /завито с дом.фолио, разбира се/ Simple Smile

Пакетчетата с бакпулвер са по 10 гр.
Виж целия пост
# 10
А маслините 4ерни или зелени?
Виж целия пост
# 11
Аз с черни /предварително обезкостени/ го направих.
Всъщност незнам  irinii  какви е имала предвид. Не съм се замисляла  Rolling Eyes
Само с мащерката май прекалих и малко се притъпи вкуса на маслините и лука. Може би съвсем малко трябва да се сложи. Аз на половината количество продукти, бутнах цяла чаена лъжичка мащерка и доста силен й беше аромата /особено докато хляба беше топъл/.
Виж целия пост
# 12
Гурме мацки,
много се радвам, че сте оценили по достойнство предложението ми.
Маслините, които ползвам са черни /купувам без костилка/
Действително хлябът не бухва кой знае колко, но е мекичък и вкусен и след 1-2 дни /ако остане Wink/
И аз действам със стандартните чаши. Мисля че събират около 200 - 250 гр брашно. И аз слагам към лъжичка мащерка, която в комбина с маслините става много много апетитна история Crazy
Виж целия пост
# 13
няма да го пробваме значи този хляб. "Чаши на  сини цветчета" е доста относителна мярка.
Виж целия пост
# 14
няма да го пробваме значи този хляб. "Чаши на  сини цветчета" е доста относителна мярка.
Laughing Laughing
наистина е относително
Както казах чашите са с вместимост около 250 гр. Освен това нали виждаш, че мерителната единица ти е "чаша". Важно е пропорциите да са спазени.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия