Какво е основното ядене в детската кухня?

  • 511
  • 9
Тук, в квартала няма детска кухня и аз приготвям храната на Бобо. Четох в една тема, че давате за обяд супа и после основното ядене. А какво е то и  в каква консистенция.
Питам, защото аз супата я правя като по-рядко пюре и слагам сухар вътре. Не давам друго за обяд, освен нея. Засища го доста, щом изкарва по 5 часа до следващото хранене.
Виж целия пост
# 1
Различно всеки път. Понякога е гъсто, понякога не. Ако е рядко, слагам сухар.
Виж целия пост
# 2
Ама кажете ми и какво е. Дали е ориз със зеленчуци, дали е  месо с картофи.... Каква манджа е - че аз изобщо не знам...
Виж целия пост
# 3
Всеки ден е различна манджата - зеле, фрикасе, кюфтета със сос, кебап, картофено пюре със сирене, леща, гювеч, ориз......то менюто е толкова разнообразно, че ще ти се замае главата.
Виж целия пост
# 4
Каквото се сетиш - кюфтета с бял сос, чушки с ориз и телешко, боб, леща, пиле скартофи, със зеле, с ориз....С две думи ВСИЧКО. Консистенцията е като яхния, т.е. по-редичко. Аз сухар не слагам.
Виж целия пост
# 5
Значи, като консистенция - както би си сготвила манджите за вас. А те са: Пиле фрикасе, тиквички с ориз, ориз със зеленчуци, кюфтета с най-различни сосове, риба яхния, огретен, пиле с грах, зеле, пълнени чушки.....
Виж целия пост
# 6
В Готварския форум, имаше някъде тема за рецепти от детската кухня. Издири я и готви, колкото искаш. Не ми се търси в момента, иначе съм сигурна, че има Rolling Eyes.
м.. ето - http://www.pakostnik.com/recipe.php, нали съм добричка Rolling Eyes, да му е сладко на малкото Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Бреййй, какви работи готвят по вашите кухни.... При нас риба никога не са давали, и нищо с кайма, и огретен не е ял Иво....

Виж в "Най-чисто обсъжданите теми" и "Библиотеката"-има линкове към рецепти. И двете теми са заковани на първата страница на форума.

А иначе-консистенцията при нас е като на доста гъста супа. Яде се с лъжичка, но няма нужда от сгъстяване със сухар.
Виж целия пост
# 8
В Готварския форум, имаше някъде тема за рецепти от детската кухня. Издири я и готви, колкото искаш. Не ми се търси в момента, иначе съм сигурна, че има Rolling Eyes.
м.. ето - http://www.pakostnik.com/recipe.php, нали съм добричка Rolling Eyes, да му е сладко на малкото Heart Eyes
Верно, бе! ooooh!
Даже тоя линк го имам във Фейвъритс, обаче отдавна съм го сложила там и няма кой да погледне.
Благодаря на всички за изчерпателните отговори.
А, между другото, пълнени чушки как давате? В смисъл, че моя син има само 2 зъба от долу и не може да дъвче още. За по-големи деца ли са, или да не се моткам, а да му дам на детето?
Виж целия пост
# 9
като махнеш люспата от чушката и си даваш каквото остане  Wink
днес основното беше телешко със зелен фасул
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия