Как се почистват златни бижута?

  • 24 756
  • 10
Имам едни златни обици, които са доста потъмнели, а камъчето им (цирконий вероятно) е помътняло... Как мога да ги почистя в домашни условия?
Виж целия пост
# 1
в домашни условия не е желателно, но все пак: слагаш в порцеланова чашка оцет и пускаш бижутата (може и сребърни). Престояват поне два часа и после изплакваш. Чувала съм обаче, че така им се губи блясъка. Аз обаче така си чистя среброто. Друг вариант: ако под и около камъчетата е влязъл сапун или шампоан. Мокриш пръстена, овалваш го в сода бикарбонат и потапяш в оцет за малко. Забърсваш с вълнено парцалче след като си отмила содата за да не надраскаш повърхността. Най-добре си е на златар. Те си имат специална паста, почиства страхотно и няма да има поражения. Не беше скъпо, но отдавна не съм почиствала и вече не помня  newsm78.
Виж целия пост
# 2
Аз с оцет и сода съм си чистила сребро и става.Обаче питах златар и ми каза че не е хубаво злато да се чисти така Rolling Eyes.По добре се опитай да си намериш от някаде златарска паста-тя е точно за това,или си занеси обиците на златар  Wink
Виж целия пост
# 3
И аз като Jezabel ще кажа - или на златар, или паста.
Но ако все пак си решила да ги почистваш  дом. условия, гледай поне да не са с камъни. Обаче най-добре е на златар.
Виж целия пост
# 4
Златар. На Дияна чистих една златна паричка с буква с паста за зъби, понеже златаря ми отказа, била по-ниска проба и щял да я развали.
Има пръстени с циркони, но не съм забелязала да потъмняват. Почистване в домашни условия ... с камъни ... най-добре при специалист Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Слагаш вода да заври на котлон,прибавяш веро и пускаш вътре бижутата да поврат.Това е за златни само.Със сода се пистят само сребърните.
Виж целия пост
# 6
Ако има от къде да се снабдиш с уред,с ултразвук,който почиства бижута,ще е най-лесно,бързо и става най-добре!Ние имаме такъв от ТСМ и почистваме всички бижута и часовници вътре(ама часовниците трябва да са водоустойчиви,че иначе може и без тях да останеш...) Joy
Виж целия пост
# 7
Ако има от къде да се снабдиш с уред,с ултразвук,който почиства бижута,ще е най-лесно,бързо и става най-добре!Ние имаме такъв от ТСМ и почистваме всички бижута и часовници вътре(ама часовниците трябва да са водоустойчиви,че иначе може и без тях да останеш...) Joy

Ау, тоя уред много силно ме заинтригува...  Thinking Скъп ли е? А отдавна ли го купихте?
Виж целия пост
# 8
Аз ще ви предложа малко странен метод, но действа - на памук слагам малко червило и с него почиствам злато. Действа - успех!
Виж целия пост
# 9
WC NET, един жълт, незнам за какво е точно, но с него мъжо ми излъска страхотно златната гривна (тип обръч).
Виж целия пост
# 10
Аз моите ги почиствам с прах за пране. В една чашка слагам прах за пране и малко вода да стане гъста каша, после слагам това което ще почиствам и ги оставям така поне една нощ. Светват Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия