Zimafor za bebe?

  • 951
  • 10
Zdraveite vsi4ki,

moge bi ima njakude takava tema, no az namerih samo za zimaflor pri bremenni. Bebka e na 5 meseca po4ti i se 4udja dali da i davam zimaflor. Moi blizki davat na tjahnoto ot kraja na 2 mesec i ve4e ima dva zuba. NEznam dali e ot tova. Tjahnata zabolekarka im kazala da davat. Cnaha mi mi kaza 4e tja puk davala sled 7-8 mesec, a GP-to kaza 4e ne preporu4va vuobshte. Kagete vie kak se postupili s vashite beboci. Blagodarja
Виж целия пост
# 1
Аз давам на мойто бебе Зимафлор от 15 я ден. Така ми каза педиатърката, а докато бях бременна никой не ми е казал да го пия. Малко се притесних че някои го дават от 2я месец, а други чак от 7-8 ми месец. Да не би да е било рано от 15я ден да го започна  Confused:  Sign Exclamation  Confused: - ама нали слушам докторката. Нека видим другите какво ще кажат.
Виж целия пост
# 2
Препаратът е Зимафлуор. Има и български еквивалент - Флуорин.
Обикновено около тези медикаменти се разпалват големи спорове във форума, тъй-като самите лекари, с които контактуваме  често са на противоположни мнения за ползата от тях. Моите наблюдения са, че май зъболекари и гинеколози по-често се изказват "за" приемането, а педиатрите "против".

Съображенията "за": Флуорът е много важен за формирането на костната система и зъбните зародиши на бебето, затова бременните трябва да го пият от около 25 г.с. докато бебето навърши 2-3 месеца. В детските градини периодично се водят кампании за хранене на децата д обогатено с флуор мляко. Мотивирано е се с това, че съдържанието на флуор в питейната вода у нас като цяло е ниско.
Съображенията "против": флуорът не се усвоява изцяло от човешкия организъм. Натрупва се в костите, което след години води до поява на остеопороза.

Това е съвсем, съвсем накратко.
Виж целия пост
# 3
Nie go davame ot 6tia mesets. Po preporuka na pediatarkata. Tia kaza, che ne e zaduljitelno, kato Vigantol primerno, no e preporuchitelno. Nashite purvi dva zuba probiha na 5 mesetsa, i niamat nishto obshto sus Zymafluor. Sestra mi, koiato e doktor, kazva che sudurjanieto na fluor v cheshmianata voda e dostatachno i ot takava gledna tochka niama nujda ot zymafluor. Triabva mnogo da se vnimava s predoziraneto. Az po vreme na bremennostta ne sum pila takova neshto i nikoi ne mi e spomenaval za tova. Da chukna na durvo obache ne sum imala problemi sus zubite vuobshte, samo malko s ventsite.
Виж целия пост
# 4
BLagodarja na vsi4ki za otgovorite!!!

A po kolko kapki davate? 4?
Виж целия пост
# 5
Az davam po 4 kapki
Виж целия пост
# 6
По препоръка на нашата педиатърка започнахме Зимафлуор, когато й порастна първото зъбче на Али(на 8мес).По 4 капки-15 дни и после 15 дни почивка.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: vedrra
Обикновено около тези медикаменти се разпалват големи спорове във форума, тъй-като самите лекари, с които контактуваме  често са на противоположни мнения за ползата от тях.


без да изказвам мнение, само бих искала да кажа, че според СЗО, профилактиката с флуор трябва да се прави около 200 дни в годината. например дава се от понеделник до петък, събота и неделя се почива.
това ми го каза детски лекар-гастроентеролог, със съвременни разбирания за гледането на децата...
Виж целия пост
# 8
аз пък имам един малко тъп въпрос Embarassed
на нас ни казаха да пием Зимафлуор по 2 капки през ден, на гладно. пиело се на гладни, защото ако флуора жлезе в контакт с калция от млякото се утаявал и само затруднявал бъбреците, без да си свърщи работата. та въпросът ми е кога е това на гладно? Embarassed  ние се кърмим на 3 часа...все ми се струва, че когато и да и го дам, все ще влезе в контакт с калция Sad
Виж целия пост
# 9
Днес ходих на зъболекар и го попитах за бебка. Той ми каза, да давам Зимафлуор на бебка след шестия месец и бибката задължително да е силиконова на НУК, другите разваляли захапката на бебчо! А силиконова защото в каучуковата се набивали микроби.
Виж целия пост
# 10
Ние взимаме Зимафлуор след 6-ти медец - тогава вече се предполага, че трябва да е минало на друга храница освен сърма или мляко и обикновено се дава преди пюренцето да кажем... Докато бях бременна също го приемах под формата на таблетки - за зъбните зародиши (както бе изяснено в едно от мненията изказани по-горе). Та преди обяд, когато в менюто липсва млекце, давам на Горан 4 капчици от лекарството за зъбки бели като гъбки! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия