Тамифлу?!

  • 121 219
  • 65
От снощи дъщеря ми е със симтоми на грип. Лекарят ни изписа прословутото лекарство Тамифлу. Като го изписваше ме предупреди единствено, че може да се получи гадене като страничен ефект. Но сега чета за страничните ефекти на лекарството и нещо ме хвана страх да го давам на дъщеря ми. Тя е доста малка - 1г5м. От друга страна пък си казвам, че щом достора го е изписал, значи няма страшно и трябва да помогне. Не знам! Има ли мами с опит с това лекарство? Моля да споделят!
Виж целия пост
# 1
http://news.ibox.bg/news/id_19806741
аз не бих го дала
какво му е на детето?пробвай да засилиш имунитета
Виж целия пост
# 2
Аз не само не бих го дала на детето си , но и аз не бих го пила. Не може човек така сляпо да се доверява на лекарите. 
Виж целия пост
# 3
Здравейте, от понеделник сина ми пие Тамифлу. той е на 11 г. но е 34кг. Лекарството веднага подейства. Спря да вдига тем. Не се оплакал от нещо . Сега само го боли глава, но не мога да съм сигурна дали е реакция от лек. Според мен внимателно направи дозировката. и щом и лекар ви е посъветвал можеш да опиташ.
Виж целия пост
# 4
Аз не бих го дала това чудо  Naughty
Виж целия пост
# 5
За пореден път се убедих,че със засилване на имунитета не става номера с грипа...Давах ехинацея с вит.Ц,клеева тинктура,коризалия и билкови чайове,но не става.Два дни си вдига Т средната ми дъщеря и от утре ще бъде на Тамифлу.Предпочирам да повърне няколко пъти,отколкото да я гледам как се мъчи с температура,няма сили,а иначе е страшно активна,оплаква се от болки в ушите и зверски трудно преглъща...А и досега не съм прочела някой да е казал нещо конкретно като отрицателна последица от Тамифлу-то.А миналата година хиляди хора са пили от него.Освен това,не всички доктори,които го изписват,са некадърници  Thinking 
Виж целия пост
# 6
И каква всъщност е вредата от Тамифлу? Стомашните болки ли?! Та това е странично действие на почти всички медикаменти.
Виж целия пост
# 7
У дома всички се тръшнахме от грипа миналата събота. Само аз пих тамифлу и бях свежар на 4-тия ден (3-ти ден от приема).
Малкото ми дете го кара изключително тежко, днес е 6-ти ден с температура 39 градуса. Вероятно днес педиатърката ще му изпише АБ, ама дано не стигаме и до болница че кашля ужасно.
Аз за себе си съжалявам, че не му изписаха тамифлу в началото. разбира се, всичко е до организъм  Peace
Виж целия пост
# 8
Изобщо не се чуди, а давай Тамифлуто. По-безвредно е от антибиотика, който със сигурност ще пие детето ти ако сега не вземеш мерки да спреш грипа.Аз търсих под дърво и камък детско Тамифлу онзи ден , но не намерих и сега дъщеря ми е на антибиотик,защото пети ден не спадаше зверската грипна температура и се появиха и хрипове в дроба.
А аз пих  за възрастни и сега съм добре.  Пресече ми грипа на първия час още.
Тамифлуто няма странични действия ако се даде по време на хранене и в правилната доза.но имай предвид, че за да действа Тамифлуто или Реленцата се дават до 36 час от началото на заболяването.После няма да действат вече на вируса, защото ще има проникване в клетките и интоксикиране.
Виж целия пост
# 9
  Аз търсих под дърво и камък детско Тамифлу онзи ден , но не намерих и сега дъщеря ми е на антибиотик,защото пети ден не спадаше зверската грипна температура и се появиха и хрипове в дроба.
 
Тамифлу от 75mg става и за деца. В опътването има как да си приготвиш разствора.
Виж целия пост
# 10
Още като публикувах темта се чудих час-два и го дадох. Мога да кажа, че на следващия ден детето беше значително по-добре. Много бързо подейства. Не се появиха странични ефекти, от които се опасявах. Въобще доволна съм, че доктора го изписа.
Виж целия пост
# 11
Давай и не се чуди... и то въобще. Тези, които не са си изпатили се правят на интересни.
От 20 декември се опитвам да преборя грипа с АБ, направих бронхит и десет дне след това и лека форма на пневмония. Сега в едно с Тамифлуто вече и ям инжекциите от 7 дни. Направо се натрових, бъбреците му болят ужасно от претоварване с медикаменти.

Миналата година повърнах от Тамифлуто, но си го изпих. тази година реших два си спестя стомашните проблеми и ето го резултата сега имам бъбречни.
Виж целия пост
# 12
но имай предвид, че за да действа Тамифлуто или Реленцата се дават до 36 час от началото на заболяването.После няма да действат вече на вируса, защото ще има проникване в клетките и интоксикиране.

Не е точно така, действа дори и след третия ден. Миналата година така спасиха две близначета направили инсулт следствие на свински грип. Оправиха се децата благодарение на противогрипното.
Виж целия пост
# 13
На  3 тия ден(вчера) и сина ми повърна. Вечерта не му дадох хапчето. Днес го дадох сутринта. т;е минали са 24 часа от повръщането. Нямаше странични смущения. Мисля последните хапчета да ги давам на 24 часа вместо на 12. Така ще завършим пълния курс на лечение
Виж целия пост
# 14
Аз също дадох на дъщеря ми и мога да кажа,че не е имала никакви оплаквания след това.Дори температура не вдигна след първия прием!А за гадене не е и споменавала.Със сигурност е по-безвреден от АБ.Бързо оздравяване на всички!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия