пак бактерии, вече не издържам

  • 982
  • 9
здравейте момичета, аз вече не знам какво да правя, вече не издаржам. Момченцето ми е на 2г. и половина и ходи от март месец тази година на ясла в Дружба 1.Преди 2 месеца имаше бактерии в урината и пихме суметролим да ги изчистим ,лекарката ни каза че са от замърсено гърне. Аз помолих леличките в яслата да го мият по хубаво, занесъх си наше гърне и препарат за почистване,но преди седмица моето момченце пак като пишкаше се скъсваше от рев и пишкаше много често и по малко. Направиха ни стерилна урина и му откриха поредните бактерии, пихме 10 дни зинат, и сега ще правим пак стерилна урина. а между другото имахме и стрептококи в секрет от носа. Направо ми се реве, за съжаление нямам възможност аз да си го гледам в къщи ,а и бабите работят, така че нямаме друг избор освен ходенето на ясла, иначе съм много доволна от отношението на леличките и госпожите.
 А и не знам до каква степен са виновни само те, в смисъл че те и др. деца в групата сигурно имат бактерии, и си ги обменият.
най лошото е че личната лекарка ми каза че тези в урината са опасни и ако не се изчистят могат да увредчт бъбреците, за което като си помислч ми се изправя коста. Мисля си като ни излезе урината, да го заведа на нефролог, нчкой знае ли добър нефролог детски в София.
пишете ми ако сте имали такива проблеми
до скоро
Виж целия пост
# 1
Клиника по детска нефрология - София, ул."Урвич"13
Виж целия пост
# 2
В поликлиниката на педиатрията Д-р Лилова преглежда в понеделник от 10 до 11 с направление от личния лекар. Бактериите в урината много трудно се лекуват(много са упорити). добре е да видят бъбреците на детето на ултразвук, всъщност при такива повтарящи се инфекции е задължително. твоят педиатър е длъжен да ти даде направление и да те изпрати на консултация.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви много момичета,
а за тази д-р лилова записва ли се час предварително и къде се намира тази клиника.
Виж целия пост
# 4
Това е поликлиниката на педиатрията намираща се до военна болница. самата поликлиника обаче е от отсрещната страна на булеварда. ул. Найден Геров №2.
Мисля, че не се записва предварително. При отиването на място на регистратурата си давате направлението и ви дават номерче. Приема е от 9 часа, а не от 10.
Виж целия пост
# 5
Водили сме малката в тази поликлиника при доц.Анадолийска-една от най-добрите детски нефролози в цяла България
Виж целия пост
# 6
тези бактерии се лекуват трудно - преживяла съм целият този ужас с моето дете, така че те разбирам. 2 пъти пи антибиотик и след 5-6 дни пак се появяваха, след 10 дневен курс с инжекции, след това нелидикс 20 дни (дано така се пише ) пустата бактерия клепсиела изчезна. Но тъй като ни бяха изплашили че може да има рефлукс(стесниние) на пикочните пътища, водихме Томи при д-р Лилова и правихме снимка на пикочните пътищал А това ми се видя по-страшно тай като Томи на 2г.5м така плака от страх че събра цялата клиника. Но нали нищо не откриха, това е важно - а аз и до ден днешен 5г п-късно си мисля че хвана бактерията от памперсите.

Д-р Лилова беше много внимателна и съм доволна от нея.
Виж целия пост
# 7
За специалист щом се отнася,на мен ми бяха препоръчали д-р Момчилов,работи в детската клиника в Пирогов.Той може да те прати на ехография там при една жена,за съжаление забравих и името.тел. ще ти пратя на лични,а ти си преценявай.Имаше назад,назад тема за детски нефролог/уролог,и там доколкото си спомням го препоръчваха доста.
Друго,което знам (подчертавам не съм лекар)е,че да се хванат такива бактерии от замърсено гърне е почти невероятно.Особено при момчетата,където пикочните пътища са доста по-дълги.Просто някоя лека настинка,най-вероятно е отслабила имунитета му и се е поддал.
Пишеше горе за рефлукса - това е връщане на урината обратно нагоре по пътищата,установява се с "цветна снимка".
Общо взето,незнам кво са те посъветвали де,но трябва да не се стиска,да го подканяш често да ходи да пишка и да изцежда до капка,по принцип момичетата пък ги съветват като ходят по нужда,избърсването да става отпред - назад,но при вас едва ли има значение.Да пие много течности,да стои на топло и лекарствата - до дупка,докато не секнат тия гадове,и после периодично си му пускай стерилна урина.Аз едно време съм давала в техни стерилизирани стъклени шишенца(от пеницилин),сега гледам са го направили културно - купуваш си стерилно контейнерче от аптеката.Той доктора ще каже де,на мен ми изписваха 3 вида лекарства,редувах ги по 10 дена и така,но аз си бях голяма,за малко детенце незнам.Споко,нищо фатално няма,просто редовно си пускай урина.Имаше едно време тъпата практика,първо ти дават 3 нормални урини,и накрая пускаш стерилната.Тва няма кво да го чакаш,ако трябва си плати ок.10 лв. струва стерилната.Защото иначе ти се събират мин.10 дена чакане без лечение.
сега ти пускам телефона на момчилов.
Успех!
Виж целия пост
# 8
много ти благодаря Gel, за изчерпателната информация.
ще взема направление и ще го заведа.
Виж целия пост
# 9
Аз ти прпоръчвам прави му колкото можеш по-често промивки със сода за хляб (по-една щипка във водата) или с бледорозов разтвор на калиев перменганат, за да се поуспокои лигавицата и за дезинфекция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия