Дали и стига кърмата?

  • 346
  • 4
Здравейте мами, отново съм с въпрос... от 4-5 дни беба започна да прави по голяма нощна пауза от 6-7 часа, естествено аз се радвам защото си поспивам, но пък тя спря да ака...на 3 ден помогнах с термометър не е запечена, но не иска да се изака сама аз взех да мисля че не и стига кърма или просто усвоява всичко незнам какво да правя.......дайте съвет.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
По нищо не личи кърмата да не й стига.Показател за достатъчно кърма са не аканите,а мокрите памперси - ако пишка добре и имате 5-6 добре опишкани памперса за 24ч,значи всичко с млякото е ок.На вашата възраст много изключително кърмени бебета изведнъж спират да акат по няколко пъти на ден и минават на акане на няколко дни - съвършено нормално е и не изисква никаква намеса,стига като се изака количеството да е подобаващо и консистенцията да е нормална течно-кашава.Щом детенце е спокойно и е започнало да прави такава пауза,няма никаква причина да мислиш,че не й стига - радвай се и си спете спокойно Grinning
Виж целия пост
# 2
ако пишка добре и имате 5-6 добре опишкани памперса за 24ч,

Hedra,оттавна се каня да попитам,но се колебая защото малко тъпо звучи: какво се има предвид под "добре опишкани"?Чудя се,защото пишканото по памперсите по някога е мнооого,направо ще прелее и това е единия вариант.А друг път просто е пишкала и си личи,но съвсем не чак до препълване.Ти кое имаш предвид? ThinkingЗащото ние събираме по 5-6 дори 7 на ден,но не всички са от мнооого пълните (само около 2),а ги сменям на всяко хранене горе-долу.

Geri,сори,че се намесвам в темата ти с въпрос.Иначе по твоето питане съм напълно съгласна с Хедра.Спомням си,че и моята мъничка горе-долу на същата възраст драстично намали акането.НО сега пък пак се върна на старото - по няколко пъти на ден,около 2-3.Дори се питам дали няма разстройство... newsm78
Виж целия пост
# 3
Значи,някъде из преведените статии имаше написано как да разбереш колко трябва да е тежък памперса - изливаш за вашата възраст около 100мл вода(на възрастта на Гериното бебе е друго количеството) на сух памперс - ей толкова тежък.Но като вземеш предвид,че сутрин памперса е много по-тежък,а през деня зависи от интервалите,на които се сменя,аз за себе си смятам за ок,когато има 4 по-тежички памперса.
2-3 пъти акане на ден не може да е разстройство,особено при кърмаче GrinningТакива промени в честотата са нормални.А моята беба и досега си ака като новородено 4-5 пъти дневно задължително,макар че е почти на годинка и отдавна яде твърди храни - организъм,ко да праиш Grinning
Виж целия пост
# 4
Hedra,many thanks!  bouquetБезценна си! newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия