След яслено поведение

  • 900
  • 10
Дъщеря ми е отличничка в яслата. Все я хвалят и казват, че не плаче през деня, яде, спи и си играе с децата.
Взимаме я към 18:30 и се почва ooooh!... Мрънка, реве за всичко, тръшка се по земята, не дава да я събличаме, нито да я обличаме. Снощи ми скъса нервичките още в колата, не дава да й сваля якето, а у нас яде малко, едвам я съблякохме и към 20:30 заспа. Тази сутрин - пак раздразнителна, вместо да й се радвам, през малкото време вече, когато сме заедно, аз й се карам и ревем и двете.
Нормално ли е това поведение след яслата, в първите дни на детето? Приятелката ми казва, че все едно описвам нейното дете и той имал същото поведение след яслата. Някакъв бунт ли е това и минава ли? След колко време? Хич не ми е приятно да се държи така и да се превърне в някое мрънкало.
Как са вашите деца и имали ли са такъв период?
Виж целия пост
# 1
Ню,минавате по нашия път WinkНормално е,период е.Новостите и на нея и идват вповече,но се понася,не се притеснявай.В яслата дисциплината е по-затегната и също така може да се прояви едно разлигавено поведение,да ти се тръшка за неща-нещо,което до сега не е правила.Смята,че като не си я виждала цял ден си по-лесна за обработка CrazyАма ти защо ревеш с нея? HugПо- бодро!И един съвет-не я взимай от яслата ,като и носиш нещо,макар и дребничко в желанието си да я зарадваш.А след колко време ще и мине-зависи...може да спре,после пак да започне...
Виж целия пост
# 2
Ню, всичко си е в реда на нещата както се казва. Ние бяхме така около месец вечер и ще около месец сутрин. Сега вече се радваме един на друг и нямаме такива изпълнения.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че това е абсолютно нормално поведение. И Боби правеше така - явно така си изразява емоциите детенце. Цял ден е било без мама и вечер има нужда да се поглези  Wink
Виж целия пост
# 4
И с дъщеря ми беше същото, при все, че е по - голяма, тръгна на градина директно и т.н. Търпение му е майката и разбиране. Децата все пак изживяват някакъв шок от това, много им се събира да са послушни и кротки 24 часа в денонощието - и в яслата/градината, и вкъщи. Другият момент е своебразен бунт срещу теб, че си я оставила, че те няма до нея. Като я вземеш вечер и тя си дава сметка, че те е нямало цял ден... Отделно е раздразнителността от умората, все пак това е нов режим, повече натоварване, успява ли да се наспи на обяд и т.н.
Не й се карай. Мълчи и стискай зъби,  прегръщай я, казвай й, че я обичаш. Аз го повтарях по 100 пъти, именно в колата навръщане /пътуваме през половин София до градината и обратно ooooh!/, а тя крещи "Не ме обичаш", тръшкане, викове, аз продължавам кротко и спокойно да го повтарям и така, около две - три седмици. Сега вече е по - спокойно положението.
А, ти как се справяш? Свикна ли? Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Смята,че като не си я виждала цял ден си по-лесна за обработка Crazy
Виж я ти... маймуна такава hahaha
Виж целия пост
# 6
Ню, всичко си е в реда на нещата както се казва. Ние бяхме така около месец вечер и ще около месец сутрин. Сега вече се радваме един на друг и нямаме такива изпълнения.
Оф, дано отмине по-бързо. Месец казваш... Rolling Eyes, ще ми скъса нервичките Crazy
Виж целия пост
# 7
Ню това е нормално държание.И при нас беше така.Взема ли го от градината, почва да се лигави до безобразие.Явно си мисли, че като не съм го виждала цял ден, ще му разреша да ми се качи на главата.Едва са ми издържали нервичките, и затова те разбирам.
Ама ще мине.При нас отшумя някъде за около месец, и всичко си влезе в ритъм. Wink
Мома с характер си имаш. Grinning
Виж целия пост
# 8
айде и аз, като отглеждаща чиста яслена порода дребосък, да кажа.

Макар и с познат човек в яслата, макар и със спокоен без никакви стресения старт в яслата - спи, яде там от ден 1, от ден 2 искаше да си поиграе още малко Grinning  ; та, след този период и дойде нагорно усилният нов режим в яслата - с една дума натрупа и се умора, и физическа, и психечска. Оставях я в къщи да си поспива събота и неделя, слагах я по-рано вечер. Певече гушкане, отколкото тичане...И така, докато мина този период. Не е никак дълъг, нито чак нетърпим. Не мисля, че има и най-малък намек за манипулативност или, че виждаш ли, при мама всичко минава. Трудно му е на детето, нищо, че му е хубаво.  Mr. Green
Друг такъм момент, подобен на това, което описваш, бяха няколко поредни дни, които предшестваха рязък скок в развитието. Видимо се промени наистина за 4-5 дни - реч, движения...чак страшно е малко.  Crazy
Та така, спокойно!
Виж целия пост
# 9
Тъкмо вчера когато отидох да прибера Валентина от ясла си мислех да пусна подобна тема тук.
Аз работя до 6 и не мога да прибера Вали от яслата навреме, за това свекито ходи да я взема от там, а после аз от баба й я прибирам.
И вчера бабата много се оплака от Валентина, че се държала отвратително. Първо не искала да тръгне с нея, после когато решила да я облича започнала да вика неистово, чак се задавила. На горката жена чак й минало през ума да се прибере и да извика мен да я прибирам от яслата. А Валентина я обича много , не са имали  "спречквания", дори напротив, все иска да ходи у тях, защото й угаждат доста.
Днес говорих с едната учителка на групата и поисках съвет от нея като детски педагог, все пак е с много опит и може да има идея. Тя каза, че е възможно да се държи така, защото свекърва ми я прибира много рано-веднага след следобедната закуска(въпреки , че изрично я бях помолила да я прибира след 5 за да може да поиграе с децата, както ме беше посъветвала същата учителка). Явно тя знае, че следва игра и й се играе. Днес отново помолих баба й да я вземе по-късно.
Вие имали ли сте подобни изпълнения?
Виж целия пост
# 10
И Борис не е дете за пример, след като се прибере от ясла. При нас хитът е търкаляне по земята, ако не стане на неговото - което ме вбесява адски и му крещя, въпреки че искам само да го гушкам и да му се радвам в малкото време, което вече имаме един за друг...  Sad Дано е период и премине... а че ще носят простотийки и лиготийки от яслата си е повече от ясно.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия