каква паста и четка за зъби ползвате?

  • 6 748
  • 18
Аз съм с парадонтоза, която се обостри след раждането на второто ми дете. Чистя редовно зъбен камък. Ползвам "Парадонтакс", също и  електрическа четка на Oral B, но зъболекарят ми каза, че е добре да ползвам и нормална чета, не само кръгово, но и вертикално, както и за междузъбно разстояние. Имаше една страхотна паста-концентрат, "Айона", но не мога да я намеря. Някой да знае нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
За пастата "Айона" за съжаление незнам нищо, даже за първи път я чувам.Иначе аз ползвам пастата и четката за зъби на Amway.Доволна съм, вече май година и половина си купувам само от тях.Но поне нямам парадонтоза и тем подобни...Ако имах щях да съм с друга паста, тъй като тази коятп си купувам не е предназначена за парадонтоза.
Виж целия пост
# 2
  Електрическа четка от поне 10 години , като уред  не една и съща  Joy и паста за зъби нормална , избелваща
Виж целия пост
# 3
Четката ми е препоръчана от моята зъболекарка - http://-spam112-/store-images/big/3246_4.jpg
Паста ползвам избелваща Блендамед или Колгейт, пак по нейна препоръка.
Виж целия пост
# 4
Избирам пастата за зъби на вкус и ползвам максимално твърда четка за зъби.
това ли е пастата:
http://www.ajona.dir.bg/ajona.html
Виж целия пост
# 5
Да! Супер. Благодаря. Има и дреси в София, където се продава. Ще проверя.
Виж целия пост
# 6
Електрическа четка за зъби не ползвам, защото е пълна бутафория. Правилното миене на зъбите просто няма как да се получи с движенията на електрическата четка.
Ползвам паста за зъби Пародонтакс и четка за зъби Лакалут пародонт актив. Също така задължително ползвам вода за уста сутрин и вечер, но не от типа на Колгейт, а Листерин или Дентапротект примерно. Така и не се научих да използвам конци за зъби и за себе си го отчитам като пропуск, но това е положението. Интердентални четки все още не съм пробвала.
Виж целия пост
# 7
Днес закупих интердентални четки за зъби, вдъхновена от един друг форум в бг мама. Синът ми   категорично не ги хареса. И май не е много удобно средство за миене на зъби. По-добре хубава  нормална четка.
Виж целия пост
# 8
Електрическа четка за зъби не ползвам, защото е пълна бутафория. Правилното миене на зъбите просто няма как да се получи с движенията на електрическата четка.
Ползвам паста за зъби Пародонтакс и четка за зъби Лакалут пародонт актив. Също така задължително ползвам вода за уста сутрин и вечер, но не от типа на Колгейт, а Листерин или Дентапротект примерно. Така и не се научих да използвам конци за зъби и за себе си го отчитам като пропуск, но това е положението. Интердентални четки все още не съм пробвала.

Имам питане относно водата за изплакване,какво се постига с нея:дезинфикция,премахване на лош дъх,против кървене или нещо друго.На мен ми препоръчаха Сандрин ,на билкова основа, за свежест на дъха.
Виж целия пост
# 9
Днес закупих интердентални четки за зъби, вдъхновена от един друг форум в бг мама. Синът ми   категорично не ги хареса. И май не е много удобно средство за миене на зъби. По-добре хубава  нормална четка.
Grinning Mr. Green Grinning Mr. Green

Едната не изключва употребата на другата ! Интерденталната (междузъбната) е само за между зъбите , след измиване с нормалната четка.
Виж целия пост
# 10
С доказан клиничен ефект е хлорхексидина, който е основната съставка на много марки води. Има антибактериален ефект, подтиска плакообразуването и действа противовъзпалително.
Други са предимно противовъзпалителни, като действат на ключови места в каскадата на хроничното и остро възпаление Тантум Верде и Глинбакс. Сандрина е също предимно противовъзпалително , но на билкова основа.
Трети са с повишено съдържание на Флуор и имат кариеспротективно действие. Четвърти за нищо не стават освен за реклама по ТВ-то  Mr. Green

Истината е , че не лекуват , а подтискат възпалението ! Лечението е задължение на зъболекаря ви.

Лошият дъх също е следствие на нещо - възпалена суха лигавица на устата, развалени зъби , пародонтит и т.н. Водата просто го маскира за известно време.



Виж целия пост
# 11
Естествено, че използвахме интерденталната четка след нормалната такава и какво пак не е удобна.
Виж целия пост
# 12
Кажи колко е голям сина ти.
За интерденталните има един силиконов инструмент с който се определя нужния диаметър на четката . Досега съм го виждал само на "Курапрокс"
Виж целия пост
# 13
На 11 години е.Четките са на GUM - 0,9 мм по препоръка на стоматолога.
Виж целия пост
# 14
Използвам електрическа четка за зъби на Oral B, обикновена тяхна четка, паста за зъби Елгидиум антиплака или Артродонт, задължително всяка вечер орален душ и за десерт - вода за уста.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия