Дали детето ми ще говори български?

  • 1 565
  • 29
Здравейте майки и бъдещи майки!
Най-напред да се представя - казвам се Златина и живея в Словения, бременна съм в 4 месец (13 г.с.) и отскоро чета форума в БГ-мамма.
Искам да споделя с вас и да помоля за съвет! много мисля по въпроса как да възпитавам и с какви методи да подходя към детето си, така че да се научи да говори български език...много държа на това и ми се струва грехота да не знае майчиния си език!споделете вашия опит!
Желая ви лек ден!
Поздрави Simple Smile
 
Виж целия пост
# 1
пусни на търса4ката -има много коментари по повода. Hug
Добре дошла!
Виж целия пост
# 2
Благодаря за посрещането и за съвета!
Трудно се ориентирам, но сега тръгвам да търся:)
Виж целия пост
# 3
Добре дошла  Hug
найстина има много писано по темата  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46253.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2681.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13424.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5192.0

това е една малка част  Wink Grinning
Виж целия пост
# 4
Ще говори, ако си постоянна и му говориш на български още от началото и независимо, дали има други около теб, неразбиращи твоя език.
Леко бременеене и добре дошла сред нас  Flutter
Виж целия пост
# 5
Добре си ни дошла в отбора. Сега остава само да четеш Wink Grinning
Виж целия пост
# 6
Ще говори, ако ти му говориш!  Wink
Аз говоря само на български на сина си и хич не ме е еня, кой разбира и кой не. За мен е много важно да знае майчиния си език!
Виж целия пост
# 7
Здравей и добре дошла във форума!

Дали детето ти ще говори български език, зависи единствено и изцяло от теб!

Не се притеснявай да слушаш гласа на майчиното си сърце, така човек,  дори и без много знания и информация, прави май- малко грешки! А именно, че най- милите думи за твоята рожба ще са тези, които помниш от своето детство и майка!

Аз също съм израснала безпроблемно с два съвсем различни езика, както има много други примери край мен  Simple Smile!
 
Сега два съвета от книгата, която са ми дали от болницата:

1. Пази своя роден език;
2. Говори на детето на езика, който знаеш най- добре и на който общуваш свободно! Това има значение за правилното говорно развитие на детето!

Успех!

Виж целия пост
# 8
Zdraveyte,

a dali ne e po-podhodishto da zadadete taka vaprosa:
Dali dedeto mi shte se nau4i da govori i pishe na balgarski?

Tova zavisi samo ot Vas mai4eta.
Moiat opit u4i, 4e dezata triabva da govoriat i pishat na mai4inia i tatkovia ezik.
Zashto mislia taka e tema podhodiashta za samostoaitelen razdel.
Izvinete me za latinizata Cry
Виж целия пост
# 9
Благодрая ви за посрещането мили майки:)
усмихнат ден ви желая!

Виж целия пост
# 10
Привет,другите момичета са ти отговорили много изчерпателно Peace
От мен имаш
 Добре дошла welcome
Виж целия пост
# 11
ДОбре дошла и от мен! Наистина е изписано доста по темата ама другите майчета са ти дали и линкове. И аз мисля, че ако му говориш на български няма как да не проговори майчиния си език.
Виж целия пост
# 12
ДОБРЕ ДО6ЛА  Hug Hug Hug
леко бременеене, без тревоги, с много усмивки   bouquet

6те говорите, не се бой, и 6те пи6ете  Hug 6том отсега си се затормозила с това, със сигурност 6те бъде6 настоятелна мама, която 6те се грижи усърдно за просветата на мъни4кото съ6тество   bouquet
а и не вярвам да не му говори6 на български, така 4е на първо време поне 6те те разбира, а по късно 6те наваксвате...
Виж целия пост
# 13
И  от мен добре дошла!
Това наистина е много дискутирана тема тук, и съм сигурна, че ще намериш много информация.
Искам само да ти кажа, че при теб ситуацията е такава, че живееш в славянска държава и ще ти е мнооооооооого по-лесно. Дори и да не научи български детето ти, пак ще може да се разбира със родата ти в Бг. Докато при нас е по-трудно с езиците- български и датски. До 2 години и 3 месеца Оли не казваше и мама дори. И сега изведнъж като чели наваксва. Вече дори прави и разлика между двата езика. Например когато стане дума за магарето от Шрек, вика на баща си есел(магаре на датски), в същото време ако се обърне към мен и иска да ми каже нещо за магарето вика гая(магаре) Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Ще се научи и твоето дете. Важното е постоянно да му приказваш на български- дори и когато си мислиш, че не разбира.
Успех!
Виж целия пост
# 14
дали ще говори зависи единствено и само от теб Grinning

добре дошла , словенска мамо Simple Smile

имаме ли други от там?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия