Направление?

  • 1 396
  • 10
Преглед на ядрено-магнитния резонанс минава ли през здравната каса? Ако - да, към какъв специалист личнния лекар трябва да ме насочи?


Виж целия пост
# 1
Според оплакванията е и насочването към съответния специалист, който ще назначи ако е необходимо такова изследване Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Според оплакванията е и насочването към съответния специалист, който ще назначи ако е необходимо такова изследване Simple Smile

Диагноза - дископатия, шипове, сплескан прешлен, остеропороза (това не го смятат за сериозно заболяване), всичко това е документирано с ренгенова снимка и ехограф.
Оплаквания - болки в кръста (става дума за баща ми).
Преди 2 месеца започнаха болките, направихме 3 курса със силни инжекции, които не му помогнаха, ставаше по зле, залежа се на легло. Въпреки забраната на лекаря - невролог, започнах да го водя при една баба (на масажи). Помогна му, започна да става и сега се движи, но болките в кръста продължават.

Смачкания прешлен предполага ме, че е от падането в банята преди 6 месеца. Тогава счупи 3 ребра, но никой не си направи труда да му напри цялостна снимка или скенер.

Сега искаме да го заведем в Сф, но за да избегнем ходенето с него, искаме (аз и брат ми) тук в Бургас да му направим ядрено-магните резонас . Знам, че прегледа е скъп и затова ме интересува, дали с тези оплаквания специалист ще може да му даде такова направление?
Специалиста предполагам трябва да е невролог?
Знам, че лекарите трудно дават направления, но трябва да намеря начин за го изнудя. Thinking
Виж целия пост
# 3
Преглед на ядрено-магнитния резонанс минава ли през здравната каса? Ако - да, към какъв специалист личнния лекар трябва да ме насочи?
ЯМР-а се заплаща от касата...за специалиста - невролог, ортопед...


Знам, че лекарите трудно дават направления...

хе, особено, когато се отнася за скъпо изследване като ЯМР - цената му е 160 лв...трябва да сте по-настоятелни...
Виж целия пост
# 4
Миналата година поради проблеми с кръста искахме направление за наш близък, но невролога отговори, че му се полага 1 на месец и той го дава на пациент с множествена склероза. Чрез познати лекари разбрахме че това май е истината и направления по касата се дават само на такива болни. Другите да си плащат.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти Елфи  bouquet

Теана, дано да не си права  Praynig (но няма да се изненадам).
Виж целия пост
# 6
Миналата година поради проблеми с кръста искахме направление за наш близък, но невролога отговори, че му се полага 1 на месец и той го дава на пациент с множествена склероза. Чрез познати лекари разбрахме че това май е истината и направления по касата се дават само на такива болни. Другите да си плащат.

Цитирам:
"Изследването "Ядрено магнитен резонанс" се разпределя от РЗОК при поискване от ИМП и доказана необходимост. ИМП може извън този ред да назначат същото изследване в рамките на регулативните стандарти за МДД /медико-диагностични дейности/."

При добро желание от страна на лекаря той може да назначи ЯМР, независимо дали касата му отпуска такв или не. Просто ще се намали сумата, предназначена за изследвания със 160лв.
Виж целия пост
# 7
Аз в петък питах личната лекарка, как стоят нещата с ЯМР и тя ми отговори:- "Много трудно!". Специалиста, който назначава ЯМР, пише някаква "молба?" до РЗОК, в която описва заболяването на пациента, и ако РЗОК одобри "молбата", тогава специалиста дава такова направление.
Виж целия пост
# 8
Аз в петък питах личната лекарка, как стоят нещата с ЯМР и тя ми отговори:- "Много трудно!". Специалиста, който назначава ЯМР, пише някаква "молба?" до РЗОК, в която описва заболяването на пациента, и ако РЗОК одобри "молбата", тогава специалиста дава такова направление.


лекарите така казват, защото не искат да назначават такова скъпо изследване ... и се позовават на това, което казват от касата  --> Изследването "Ядрено магнитен резонанс" се разпределя от РЗОК при поискване от ИМП и доказана необходимост...

е да, но пак от касата казват --> ИМП може ИЗВЪН ТОЗИ РЕД да назначат същото изследване в рамките на регулативните стандарти за МДД /медико-диагностични дейности/...всичко е въпрос на желание...
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти Елфи, все пак ще опитам. Peace
Виж целия пост
# 10
Благодар ти Елфи, ще опитам Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия