Въпрос за майчинството

  • 500
  • 3
Здравейте,бременна съм и ми се налага да отворя фирма.Това ще възпрепятства ли получаването ми на майчинство?И ще трябва ли да плащам осигуровки след като родя?Благодаря много на хората,които могат да ми отговорят Hug
Виж целия пост
# 1
сигурно ще се включат по-компетентни да кажат, но мисля, че няма да си загубиш майчинството, както и че от тази година не се дължат осигуровки върху майчинството (не върху отпуска за бременност и раждане) с изключение на здравни. Но по-добре се посъветвай с бъдещия ти счетоводител, защото той/тя ще ти движи тези неща. Ако пък си ги движиш ти, зареди се с мноооооого търпение. И знания, за да не могат онези от Нои да ти се правят на интересни.
Виж целия пост
# 2
Няма начин да си загубиш майчинството - като отвориш фирмата, ще се осигуряваш по трудов договор или като самоосигуряваща се (в зависимост от вида на фирмата). След като родиш, в/у майчинството се плаща само здравна осигуровка (4,2% - за сметка на работодателя).
Успех с бременността и фирмата!
Виж целия пост
# 3
Здравей,Usmivchica!
Аз имам фирма и със согурност мога да ти кажа,че не си губиш майчинството.За осигуровките не съм много сигурна,защото не движа аз нещата,но мисля,че трябва да си внасяш някакви.Когато мога ще питам и ще ти дам по-точен отговор.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия