Упорита млечница

  • 3 612
  • 9
Разгледах всичко писано във форума,пробвала съм почти всичко
Моля да пишат майчета какво са правили и как са преодоляли това чудо..........

Имам и на зърната и вече ме боли.....
Виж целия пост
# 1
Моята педиатърка ми беше предписала  едно кремче за бебето ,с което се обтриват венците на бебето.Казваше  се Нистатин.А за гърдите бих те посъветвала да ги миеш с топла вода и малко хлябна сода в нея.Успех!!! newsm10 newsm10  newsm53
Виж целия пост
# 2
Дактарин орален гел, дава се дори профилактично на бебето.
Виж целия пост
# 3
И ние имахме млечница и започнахме с нистатин за 2-3 дена изчезно, но след още 2-3 се появи отново. Затова започнахме с Дектарин - 1 седмица мазах устичката (то се слага веднъж на ден (мисля), вечер). Въпросът е след като изчезнат симптомите да продължиш още няколко дена, за да изчезне напълно. И си мий гърдите след всяко кърмене и му давай по малко водичка на бебче след като го накърмиш, поне докато отшуми млечницата.
Виж целия пост
# 4
Ох и с Дактарин съм мазала цялата опаковка свърши без особен резултат сега и зърната ми са зле, обелени едни розови гадост
Педито каза с Нистатин но бил спрян от производство
Пробвах и с хлебна сода но няма ефект...дайте някой друг съвет
Виж целия пост
# 5
А тази статия преглеждала ли си - тук има най-подробно всички мерки за справяне с млечницата.Нистатин не може да няма - на таблетки ще го откриеш все в някоя аптека - а в аптеки,където правят лекарства по рецепта,могат да ти направят от таблетките суспензия за мазане (нистатина се разтваря в глицерин - майка ми едно време си го правеше вкъщи,но не знам точната доза - ако не успееш да се оправиш,ще я питам). Другите неща,които се сещам,са генциан-виолет - с него става бавно,но също е начин за лечение (има го в магазините за домашни любимци) - ето как се използва - http://www.breastfeedingonline.com/6.html.Някои помощни средства за лечението на млечницата - да взимаш препарати с лактобацили (тези на аквасорс примерно,или по-лесно и по-евтино - намиращите се по аптеките Лактофлор и Нормофлор - второто може да изтърсваш на прах и директно върху зърното след кърмене).И най-вече - споменатите в първата статия мерки за предпазване от повторно заразяване.
За съжаление кандидата е една безумно упорита гадинка Sad А сигурно ли е,че е точно млечница - да не би да имаш проблем с някакъв вид екзема,Aндреа$ може да ти даде повече инфо за екзема по зърната.
Виж целия пост
# 6
то е нистатин с глицерин на нас ни го направиха в аптеката до нас, но съм го ползвала само1-2 пъти с удоволствие ще ти го дам или ще ти поръчам друг ако искаш да опиташ. Аз лично започнах да мажа с дактарин защото трябва да седи по малко време без да се дават течности на бебо а ние просто непрекъснато повръщаме и нямаше много смисъл.
Виж целия пост
# 7
много съм завеяна - за по бързо ако искаш ми звънни на 973 62 69, че аз не винаги си гледам пощата - не сколсвам.
Виж целия пост
# 8
Аз имах подобен проблем = по моите зърна и в устата на детето.
Мажех се с Лансинокс, на детето давах Дактарин, като го слагах на зърното - с един удар 2 заека (хем на мен действа, хем и бебето излекува). така на всяко кърмене. За 10 дена се оправихме напълно.
Кърменето за мен беше много трудно точно по това време, но успях да събера сили и да превъзмогна болката. Имах моменти в които от болка ми е идело да отбия
Виж целия пост
# 9
Мерси за съветите но и това с нистатина с глицерин го ползвахме........спрян е крема Нистатин който бил по-ефикасен

охх незнам смятам че е млечница защото си имам обелени ареоли които многоме сърбяха отначало,зърното е едно много розово и меко а и бебо е с бяло езиче,сега мисля да пробвам този многофункционалния крем за зърна тук във форума взех рецептата и утре ще отида в аптеката да ми го приготвя......дано се оправи работата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия