Избелваща маска за лице

  • 15 910
  • 8
Ако някой знае, нека сподели! Може и такава, която се прави в домашни условия, може и купешка. Имам петна по челото, а така ми се иска да ги няма  Grinning! Кът' сме мами, да не сме за изхвърляне с'я Wink!
Виж целия пост
# 1
А-а-а, как така ще ни изхвърлят?  Mr. Green
Аз лично предпочитам бабиния подход в козметиката (в купешките маски кой знае какво има и доколко са го тествали). Предлагам ти следната рецепта - две лъжици сметана и една лъжица ситно накълцан магданоз. Най-добре е маската да се сложи на лицето след парна баня. Държиш я 20 минути и после я махаш с памуче с розова вода. Освен бяла, кожата става много нежна.  Hug
Виж целия пост
# 2
  Не съм сигурна, че е избелващо, но се сетих за обтриване с тампон с кисело мляко - след него моята кожа става доста по-бяла.

  А избелващо действие има лимона - няколко капки, смесени с белтък например.
Виж целия пост
# 3
 Laughingмайка ми ползва крем лимон от доста време избелва много добре,ако са ти от бременоста петната  ще из4езнат моите на 4елото из4езнаха като спрях да кърмя 9м,не съм ги избелвала с нищо. Tired
Виж целия пост
# 4
в момента се сещам за тези,дано ти помогнат:

 Laughing
2с.л.каолин(бяла хума),1/2 глава настърган лук,1 ампула витамин С,2с.л. лимонов сок,2с.л. настъргана краставица или 2с.л. стрит магданоз.
15-20дена ежедневно по 20 мин.се слага само на пигментиралите петна.една доза е за няколко дни и се съхранява в хладилник в добре затворена кутия.

Смесвате 1 супена лъжица кисело мляко с 1/2 чаена лъжичка лимонов сок. Прибавете толкова брашно(или хума), че да се получи кашичка.
Задръжте маската върху лицето си 20 минути и отстранете с хладка вода.

Разбийте на пяна белтъка на 1 яйце, прибавете 1 чаена лъжичка кислородна вода и 1-2 чаени лъжички тоалетни трици. Наннесете маската на лицето и я оставете за 10-15 минути.
Отстранянете с хладка вода.


Виж целия пост
# 5
На Регал има почистваща избелваща маска, към 2,50-3 лв струва, много е добра.
Виж целия пост
# 6
Преди време видях маски в китайския магазин в една пресечка на "Пиротска", имаше всякакви, но най-много бяха избелващите.Опаковани са в пликчета като хума, но не съм ги ползвала.
Виж целия пост
# 7
Ето една и от мен :
 Стягаща - избелваща маска за лице   : 1 белтък , разбит на сняг + сока от 2,3 резенчета лимон.Нанася се на измита , подсушена кожа на лицето ( без очите )  , държи се да стегне  - 20 тина минути , през което време вие трябва да сте легнали , в абсолщтен покой и д ане правите мимики
  Измива се с хладка вода- ефектът е бързодействащ и поразяващ!!!
Но не бива да се прекалява често с тази маска  Peace
Виж целия пост
# 8
На Регал има почистваща избелваща маска, към 2,50-3 лв струва, много е добра.

На същата фирма има и избелващ тоник.+маската ефекта е гарантиран.Преди време и аз имах петна и не ми помогна никой от скъпите козметики ,а това лосионче на Регал
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия