Koга се чувствате самотни и как се справяте в такива моменти?

  • 1 179
  • 11
Здравейте!Идват празници,всички около вас правят планове....Как се чувствате в подобни моменти?Усещам се,че сякаш нямам желание да празнувам...по-скоро ми е тъжно.Разбира се ще направя всичко възможно да създам атмосфера и настроение на детенцето си,но вътрешно в мен ми е болно и самотно.Как преодолявате такива моменти?
Виж целия пост
# 1
Незнам доколко ще успея да ти помогна. Имам много малко близки приятелки, които да успяват да ме разведрят /не че са длъжни де, но те полагат усилия и наистина успяват и аз ставам ведра и весела и се чувствам човек в тяхното присъствие/. Те са ми опората, пък още си нямам и бебче.. Иначе тук, в нета. Да живее Интернет!!!! И благодаря на всички мами тук, че ви има!!!  Hug В този ред на мисли пожелавам също на всички мами през идната годината вече да не се зачисляват към този форум. Не че няма да има нови попълнения ... но и за нас да блесне слънчицето...
Виж целия пост
# 2
Самотна се чувствам постоянно...Вечер, когато се прибера и съм сама в голямата къща, и е празно, и боли...Когато няма кой да те прегърне, когато се прибереш, когато няма кой да те целуне за лека нощ, а само бебчо ти напомня с няколко ритничета за пресъствието си...Самотна съм, когато трябва да се храня сама, а как само горчи храната в тези моменти...Дали когато дойде бебчо ще забравя поне за малко самотата си  Cry ?
Каси, самотна съм и в компания - имам приятели, с които се спасявам за малко, но сякаш само тялом...
Не искам да идват празници - празно ще е ....
Виж целия пост
# 3
Миличка,когато се появи бебчо ще се почувстваш на-щастливия човек на земята!Повярвай ми то ще запълни живота ти,дните ти...!Но истината е,че онази другата самота остава..Наистина е хубаво,че ви има всички вас тук,с които мога да споделя болката си и можете да ме разберете.Споделяйки и общувайки,дори и само тук,аз се чувствам по-добре и сякаш не така самотна!Sesil,желая ти от цялото си сърце едно здраво и красиво бебче,което да ти носи само радост!
Виж целия пост
# 4
Милички, напълно ви разбирам. Миналата година докато още го преживявах адски болезнено "бащата на детето" неистово мразех съботите и неделите, а празниците бяха кошмар за мен! Всички със семействата си, а аз сама и то с бебе на ръце.....Но явно времето лекува....Тази година даже с нетърпение очаквам празниците! Малката е родена около Коледа и ще й спретна страшно детско парти, аз май се вълнувам много повече от нея. Възобнових контактите си със старите приятели, понеже вече съм на работа и не съм така затворена в къщи. А и най-много съм благодарна на майка ми, която страшно много ми помага!
И как щях да забравя - ей този форум тук ми е помогнал толкова много! Нали и в събота на 26.11. ще се видим и на живо! Радвам се, че ви има, момичета! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 5
Самотна се чувствам постоянно...Вечер, когато се прибера и съм сама в голямата къща, и е празно, и боли...Когато няма кой да те прегърне, когато се прибереш, когато няма кой да те целуне за лека нощ, а само бебчо ти напомня с няколко ритничета за пресъствието си...Самотна съм, когато трябва да се храня сама, а как само горчи храната в тези моменти...Дали когато дойде бебчо ще забравя поне за малко самотата си  Cry ?
С нетърпение си чакам бебчето и мисля, че да, наистина, самотата ще намалее. Даже съм сигурна в това. Освен това няма да имаме толкова много свободно време като сега да мислим за бившите.... Ще мислим за бебковците.
Със сигурност ще ти поотмине по-бързо, бъди спокойна. При мен тежкото беше първите около 2 месеца. После започваш да виждаш нещата отстрани и да виждаш многото плюсове на така създалата се ситуация, а не само минусите. Бъди сигурна, още малко и ще ти поолекне. После ще започнеш да купуваш нещица за бебенцето, аз започнах много рано, именно за да не се чувствам така самотна, пък и финансово е по-лесно. Сега много се радвам, че съм се поподготвила. Та такива работи. Ти защо не дойдеш на срещата в събота?
 MALVINA, извинявай, че не ти предлагам и на теб, ама нали си на морето... сигурно трудно ще долетиш до тука...  Sad
Виж целия пост
# 6
Най-самотно ми е вечер когато всички заспиват, пък аз си се въртя сама в леглото и няма кой да ме прегърне. Иначе през целия ден със с хора около мен,но пак съм си сама:((найстина когато се появи бебето няма да остава време дори да се замисляме за самотата. Иначе аз празници открай време съм си сама свикнала сама да съм, дори и на купон да съм, пак някак си сама, но с времето става, ако не приятно, то поносимо. Наистина не ги чакам празниците с нетърпение, а просто си казвам да минат те и идва бебето мое спасение от самотата.
Виж целия пост
# 7
Ами, честно казано има дни в които хич не се справям, обаче за щастие дните, в които самотата не ми пречи са повече:)) С две деца наоколо все пак никога не  можеш да си напълно  самотен... Може би ми е най-самотно вечер като си легнем, но отскоро бебето се намести при мен на спалнията, така, че и тази ниша е заета вече:)))
А по празниците  гледам да им  е празнично и да се радват....спмомням си Коледи, в които сме били сами с  майка ми- беше много тъжно и тягостно, но и такова се поучаваше заради настроението "ето само ние сме все сами" и сега не искам дечковци да изпитват такова нещо....така, че смея се с тях, танцуваме и ги оставям да беснеят, ако нямам по-добро предложение:)))
Виж целия пост
# 8
Общо взето не се чувствам самотна-по празници съм с родителите си,брат ми и децата,почивните дни сме по гости,пицарии с детски кът и т.н,пък и с детето просто няма как да се чувствам самотна.Единствено самотата се опитва да се прокрадне при мен когато в редки случаи малкия за няколко дни  е на гости при баба си и дядо си,обаче аз бързо -бързо я пропъждам,като тогава пък използвам да си почина,да отида на фризьор,по магазини да блея,да почистя и разместя нещо у дома и т.н. Винаги намирам нещо да правя.
Виж целия пост
# 9
Чувствам се най-вече вечер самотна,като няма кой да те прегърне и пожелае лека нощ и като немога да заспя или когато детенце е болно ми се свива сърцето като стафида-НАРЕВАВАМ се едно хубаво,поулекне ми и заспивам.
Виж целия пост
# 10
самотна се чувствам единствено ако съм с голяма компания и всички са семейни... само дето откак се появи малчо такива сбирки скоро няма да има - така че.. НЕ се чувствам самотна. имам си една прекрасна занимавка, имам си компютъра да си чета как milk се кани на casi кат куче на мръвка с ръмжене. и ми е хубаво...
не, по-скоро ми е АДСКИ хубаво.. ма толкова хубаво и ведро, че чак ви се чудя какво ви е толкова самотно!
навремето някой като ми кажеше, че се чувства така сам и дъра-бъра от рода "празна къща" и прочее, му давах съвет да си вземе куче. та.. ако ви е още самотно да ви посъветвам ли?   newsm48
имаме си, ние българите, една отличителна черта - все гледаме да се оплачеме за нещо. и докато се оплакваме, губиме ценно време да откриеме това, което другите нямат и ни прави щастливи! човек разбира колко значи нещо за него чак след като го изгуби! не губете най-ценното - времето  Wink щото сега ще пораснат мънечките.......
аз все си мисля, че по-скоро донора остава самотен.. аз - вече не  smile3534
Виж целия пост
# 11
 Маменца, моля ви не си казвайте-сами сме с детенце,а ЗАЕДНО  сме с детенце!!!! Вие двамата/двечките сте си най-страхотната компания и тандем!!!! вярвайте в това,накарайте и децата си да вярват в това! Мама и детенце не са самотни мама и детенце а СЕМЕЙСТВО от мама и детенце! Всичко е в главата! Погледнете двете звездички срещу вас! Видяхте ли че не сте сами на празника,а сте ЗАЕДНО!!! Hug Hug

 Офф:
 Така съжалявам че не съм разбрала за срещата в Събота...... Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия