Размерите на бебето

  • 1 522
  • 19
                                      Здравей те на всички!
Имам следният проблем-в началото на месеца (ноември) отидох да ме прегледа друга лекарка (просто ей-така не че имах някакви оплаквания.Препоръча ми я моя позната) .След като ме прегледа тя останови че бебето ми се развива по бавно,тоест диаметъра на главичката му отговаря за 28-29г.с.,а аз съм в 30 г.с. и да отида при нея пак след 2 седмици.През тези 2 седмици посетих още две лекарки (една от които бе наблюдаващата ми) ,те не откриха нищо обезпокояващо.И след като изминаха дввете седмици отидох пак-след прегледа лекарката пак ми казва че бебето ми е по дребно и да не се притеснявам,предписа ми Дизодрил и каза,че ако след още две седмици нямам подобрение ще ме вкара в болница-паталогично отделение.Ужасно се притесних и реших да отида при още един лекар.Който  ми обясни ,че бебето ми е наред и да не се притеснявам.
Моля посаветвай те ме какво да правя?Независимо ,че трима от четири лекара казват ,че всичко е ОК,ми е много притеснено!
Виж целия пост
# 1
                                      Здравей те на всички!
След като ме прегледа тя останови че бебето ми се развива по бавно,тоест диаметъра на главичката му отговаря за 28-29г.с.,а аз съм в 30 г.с. и да отида при нея пак след 2 седмици.
Преди всичко ми се иска да те успокоя и окуража.
Не съм лекар нито експерт , но защо съм с впечатлението , че не диаметъра на главичката , а дължината на бедъра е определяща за това в коя г.с. си??? Рабира се комбинацията и от двете се следи.
Виж при мен в 4 месец също ми обясняваха как бебо е назад. После някъде 26 седмица бебо изведнъж дръпна и после вървеше една седмица напред.

Ако имаш възможност иди при лекар на когото имаш доверие за да се успокоиш.
Стискам палци всичко да е наред.

Успокой се!! Много е важно за бебо да си спокойна. Пий витамини за бременни . Стискам палци всичко да е наред!!

Виж целия пост
# 2
Да, и аз имах една такава позната лекарка в Правителствена, която да към 7-8 месец ме побърка с подобни неща, даже ми изписа същото лекарство!
Искам да ти кажа, че аз като теб се обърнах точно към 3-ма други специалисти, които ми казаха, че нямам проблеми. Беше ми презряла плацентата по никое време и въпреки това бебо си беше наред. Цялата си бременност изкарах с контракции, кървене, че и разкритие и както виждаш по лентичките ми, имам живо и здраво дете, Слава Богу!
Въобще не се притеснявай - струва ми се, че някои познати се престарават от страх да не се издънят и изобщо не се сещат, че може да те побъркат!
Иди на друг лекар, на четвърти, на пети и ще видиш, че всичко ще ти е наред.
Освен това е възможно терминът ти да се разминава с ехографа 7-10 дни. Това е нормално.
Успокой се и ти желая сладък здрав беб.
Целувки и прегръдки от нас  bouquet Hug
Виж целия пост
# 3
Докато бях бременна,на един от редовните ехографски прегледи лекаря установи,че дребосъка върви със седмица назад.През следващите 6 седмици ме гледа още 4 пъти с ехографа,за да види дали продължава или просто си върви постоянно назад със седмица.В крайна сметка беше втория (за щастие) вариант.Така че не е страшно,ако изостава с едно и също време.Няма какво да се шашкаш,вярвай на добрите 75% от лекарите,които те наблюдават.
Виж целия пост
# 4
Я не се притеснявай и  на мен ми казаха така ,но  Peaceвсичко е ОК и даже последно ми казаха че сме даже големи  Crazy Кой д-р ти каза това ако не е тайна на мен един дето постояно го хвалят д-р Яков
Виж целия пост
# 5
Я не се притеснявай и  на мен ми казаха така ,но  Peaceвсичко е ОК и даже последно ми казаха че сме даже големи  Crazy Кой д-р ти каза това ако не е тайна на мен един дето постояно го хвалят д-р Яков
Доктор Николова
Виж целия пост
# 6
Здравей
и при мен бебчо вървеше с една седмица назад, док каза че не е нищо страшно,  сега е с една седмица напред ,така че не се притеснявай Peace
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай. И аз като бях бременна при прегледите до самия край бебето вървеше с две седмици назад, но не са ми изписвали никакви лекарства. Лекарят каза, че просто бебето е по-малко и не ми е давал да разбера, че това е повод за притеснение. Така че спокойно - не се шашкай! Както виждаш има и други такива случаи. Мисли положително!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
На снахата и казаха, че бебчо май е назад със развитието, но я пратиха на 3Д за повече инфо. Поседя една седмица в болница и я изписаха а беба се роди дебелана  Laughing Само бъди спокойна бебо си знае как да си расте.
Виж целия пост
# 9
emmy,моят съвет е да ограничиш ходенията при повече от един лекар..! Naughty За какво ти е да се затормозяваш,нека един ти следи бременноста(колкото лекари,толкова и видеозони и различни мнения)!Нали с плацентата всичко е наред и нямаш оплаквания(освен обичайните неразположения в края на бременноста Tired)?И на мен преди време ми бяха казали,че  бебка се развива с 1-2 седмици напред,после лекаря ми каза,че всичко е ок.Желая ти леко добременеене и много хубави мисли! Hug
Виж целия пост
# 10
emmy,моят съвет е да ограничиш ходенията при повече от един лекар..! Naughty За какво ти е да се затормозяваш,нека един ти следи бременноста(колкото лекари,толкова и видеозони и различни мнения)!
Напълно подкрепям това мнение!Успокой се, всичко ще е наред!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Въобще не се притеснявай. И ние според диаметъра на главичката бяхме назад, но според дължината на бедрото вървяхме напред. Едната стойност ми изкарваше термин в началото на април, другата в средата на март. Казаха ми, че това е напълно нормално. Така че се успокой и се радвай на бременността си. Успех.
Виж целия пост
# 12
Аз пък бих те посъветвала,да отидеш при някакъв добър специалист/а не при доктори проследяващи дадена бременност/ и то не за собствено успокоение а за да се потвърди,наистина че всичко е наред със здравето и правилното развитие на детето ти,тук всеки може да изкаже мнение,но истината се остановява от компетентно лице.Това е мое мнение,разбира се Wink
Успех и живо и здраво бебенце ти пожелавам  bouquet
Виж целия пост
# 13
 При една от последните ми консултации, мойта лекарка каза, че по обиколката на главата бебето вървяло много едро/баткото го родих 3.700, та очаквах нещо подобно/..Та когато родих, нормално, 12 дни преди термина, се оказа ,че беебето тежи...2.950 кг.Е, да е жив и здрав, наистина главичката му е по -едра/като се има впред вид, че върви дребноват/.Та главичка, размери и др.такива за мен са приблизителни величини/на този етап/.Лека бременност и карай по-спокойно.Все пак си се консултирала с толкова лекари..
Виж целия пост
# 14
Здравей,

  Не се притеснявай.Видеозоните са уреди които  определят  седмиците спрямо някакви параметри които са зададени от човек предварително.А както знаеш  хората не са стандартни.При мен бебето ми се роди на термин.Два дни по-рано ми казаха че вероятната дата на раждане е след 1 седица защото отговяряло на 39г.с. и тежало около 3 кг. Родих почти четири кг. бебе на точната дата.Така че не се притеснявяй.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия