консервира ли ли сте плодове?

  • 433
  • 8
Момичета помогнете ми. Имам страхотни плодове, които ще се развалят докато почнат момите да папкат пюрета. Моля ви споделете, ако някой е консервирал, как го правите. И кажете колко издържат.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Какви са плодовете? Различно е.
Виж целия пост
# 2
Почти от всички плодове можеш да изцеди сок, който в последствие да разлееш в шишета и да стерилизираш за 15-на мин.

Можеш да направиш и нещо като компотчета, но без захар. Моята свекърва ми беше направила такива и се оказаха много полезни: От тях лесно се прави кисел, грис с плодове или други там кремчета. А като се пасират става плодово пюре. По желание се добавя и захар в по-късни месеци. Правят се както се прави компот: изчистват се плодовете, долива се с водичка, не се слага захар, затварят се с хубави капачки и се варят 20-на мин., обръщата се топли с капачката надолу и в последствие се проверява дали капачките са хлътнали.
Виж целия пост
# 3
Можеш да ги изчистиш и замразиш във фризера/камерата.
Виж целия пост
# 4
Можеш да ги изчистиш и замразиш във фризера/камерата.


На мен това ми се струва най- удачно! Например изчистени и нарязани на кубчета, в кутийки или торбички Peace! Предполагам, че с плодовете се практикува по същият начин , по който и с зеленчуците  Wink!
Виж целия пост
# 5
аз си направих компотчета в бебешки буркани без ахар и пюрета,които съхранявам във фризера
Виж целия пост
# 6
В тази тема можеш да прочетеш някои неща за замразяването на плодовете:
Замразяване - полезна информация
Виж целия пост
# 7
Много благодаря за отговорите. Плодовете са круши и ябълки. Имам и тиква. Дали мога да комбинирам?
GAL_Bs можеш ли да ми кажеш как приготвяш пюретата и вариш ли ги предварително или се варят при стерилизирането?
Виж целия пост
# 8
В тези теми можеш да видиш как се приготвя плодово пюре:
Как правите домашно плодово пюре за 5 мес. дете?
Как се приготвя плодово пюре?

Ябълките, обаче, можеш да запазиш и сурови. Достатъчно е да ги държиш на хладно място, подредени без да се допират една до друга. Килер, мазе-някакво такова помещение ако имаш, ще ти свършат добра работа. Ние така си съхраняваме ябълките почти половин година.
Тиквата можеш да почистиш, нарежеш на парченца и замразиш. След размразяването можеш да я правиш каквото си поискаш.
А крушите освен на пюре или на сок не виждам как можеш да опазиш. Те не стават за замразяване, май.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия