Holiday Clubs

  • 581
  • 11
Кукувам по нощите и сърфирам из нета. Правя планове за почивки в бъдещ период  Laughing Дали ще се реализират или ще се провалят не е ясно. Моткайки се така безцелно попаднах на информация за Holiday Clubs. Плащаш си еднократно някаква сума или годишен абонамент и ставаш член на определен клуб. После на преференциални цени си закупуваш почивките.
Идеята ми се струва доста примамлива  Thinking
Много ми е интересно някой от вас дали членува в такъв клуб или да е чувал отзиви?
Виж целия пост
# 1
Не членувам, нито път вече смея да правя предварителни планове - щото все се развалят Rolling Eyes. Какъв е тоя "Закон на Мърфи" дето все шета у нас не зная Confused
Виж целия пост
# 2
Това не ли е системата Time Share? ПлаЩаШ еднократно zа правото на полzване на хотелска стая или апартамент zа 1 седмица преz годината. Хи4 не било иzгодно, zаЩото се обвърzваШ, zаЩото не се zнае да ли Ще намериШ с кого да си смениШ седмицата (примерно ти си купила 1 седмица в Тоскана а не искаШ всяка година там да идеШ, търсиШ някой който да го трампа с теб zа една седмица в Гърция примерно) и zаЩото всяка година имаШ да плаЩаШ допълнителни такси zа какво ли не.
Виж целия пост
# 3
Хонда, децата като тръгнат на училище имаш точно определен график и става лесно планирането. От работата пък ако си букнал почивка от рано и си им го обявил също от рано, не могат да те спрат. Поне така е при мъж ми, а и при мен беше така. Ако отложиш одобрена почивката заради работодателят, той е длъжен да ти изплати загубите. Имах един съсед преди, който ползваше такъв клуб. Те имаха две деца, ученици.
Tatjana, още чета инфо и не съм много на ясно. Затова пуснах темата. Надявам се да има някой по-добре запознат. Time share се дели на Properti bonds и holiday clubs  newsm78 Поне до колкото съм разбрала. После различните клубове имат различни системи. При някои купуваш определена седмица от годината, при другите си на точкова система. Имаш достъп до всичките курорти които предлагат. Членството също се плаща по различен начин в зависимост от клубът, еднократна вноска, годишна или месечна такса.
Виж целия пост
# 4
Tatjana, още чета инфо и не съм много на ясно. Затова пуснах темата. Надявам се да има някой по-добре запознат. Time share се дели на Properti bonds и holiday clubs  newsm78 Поне до колкото съм разбрала. После различните клубове имат различни системи. При някои купуваш определена седмица от годината, при другите си на точкова система. Имаш достъп до всичките курорти които предлагат. Членството също се плаща по различен начин в зависимост от клубът, еднократна вноска, годишна или месечна такса.

Хм, сложно.  Thinking  А какви са предимствата според теб? Имам в предвид, 4е 4овек може и сам да си отделя месе4на сума и с така събраните пари да са zапиШе на екскурzия. Не zнам, аz не виждам голямо предимство в такъв клуб, дори и да предлагат раzли4ни курорти, все пак предложението е ограни4ено. Ако сам си събираШ парите можеШ да отидеШ където искаШ и с който туроператор искаШ, и можеШ да сравняваШ цените  Wink
Виж целия пост
# 5
Мери,

виж какво пиШе тук http://www.timeshare.org.uk/holicon.html и тук http://www.oft.gov.uk/Consumer/Your+Rights+When+Shopping/Holiday … clubs/default.htm
Виж целия пост
# 6
Не знам дали има смисъл човек да се обвързва по този начин... newsm78

Ако сам си събираШ парите можеШ да отидеШ където искаШ и с който туроператор искаШ, и можеШ да сравняваШ цените  Wink

И аз съм на това мнение, особено при конкуренцията на уеб-агенциите, които непрекъснато имат оферти за почивки където си поискаш и то на много ниски цени. 
 
Виж целия пост
# 7
А какви са предимствата според теб?
Ами имам 4 причини да се замисля за такъв клуб
1. С мъж ми колкото имаме толкова харчим, нищо не пестим. Ако имаме задължение да плащаме е друго вече Wink
2. Съпругът обикаля светът с командировки и вижда много страни. Като стане време да ходим някъде иска само в БГ да ходи, а на мен ми писна чесно да си призная. Тази зима отиваме на ски, познайте къде!
3 Ако ползваш само един клуб и то добър (затова и събирам инфо), знаеш какво да очакваш. По интернета ползваш различни фирми, за ефтините оферти и не е ясно какво точно предлагат и дали няма да си разочарован. Много често ефтините почивки излизат през носа, не казвам, че няма и добри такива.
Дестинациите в клубовете са много и покриват доста желания - Америка, Азия, Европа, Африка, ски, увеселителни паркове, море.
4.Не излиза ефтино, но ми харесва идеята за планиране отрано на почивката и на разходите по нея. За мен това е важно, когато работиш и имаш деца.
Виж целия пост
# 8
Точно първият сайт го четох вчера. Четох и други подобни и ми стана доста интересно.
This is a non-exhaustive list of holiday clubs that do actually exist - това всъщност означава, че можеш да им имаш доверие нали  newsm78 Надявам се не е написано един вид в кавички  Laughing
Виж целия пост
# 9
А какви са предимствата според теб?
Ами имам 4 причини да се замисля за такъв клуб
1. С мъж ми колкото имаме толкова харчим, нищо не пестим. Ако имаме задължение да плащаме е друго вече Wink
2. Съпругът обикаля светът с командировки и вижда много страни. Като стане време да ходим някъде иска само в БГ да ходи, а на мен ми писна чесно да си призная. Тази зима отиваме на ски, познайте къде!
3 Ако ползваш само един клуб и то добър (затова и събирам инфо), знаеш какво да очакваш. По интернета ползваш различни фирми, за ефтините оферти и не е ясно какво точно предлагат и дали няма да си разочарован. Много често ефтините почивки излизат през носа, не казвам, че няма и добри такива.
Дестинациите в клубовете са много и покриват доста желания - Америка, Азия, Европа, Африка, ски, увеселителни паркове, море.
4.Не излиза ефтино, но ми харесва идеята за планиране отрано на почивката и на разходите по нея. За мен това е важно, когато работиш и имаш деца.

ЗаЩо не си отваряте една спестовна книжка, където всеки месец се внася сумата X, направо от zаплатата там отива, та да нямате Шанс да ги хар4ете  Wink Хем малко лихви Ще съберете  Wink
Ина4е ли4но аz се информирам много добре преди всяка екскурzия. Добрите туроператори ги zнам горе долу, а zа хотели 4ета мнения на предиШни гости, и до сега, да 4укна на дърво, винаги останахме доволни от отпуските си.
Мен ли4но не ми харесва идеята да се обвърzвам така. Все пак не се zнае какво се слу4ва. Ето примерно ние сега 4акаме бебе и в блиzко бъдеЩе едва ли Ще ходим на екскурzия, та поне 2 години вноски zа ниЩо. Не zнаеШ и какво Ще се слу4и, примерно единия от вас не дай Боже ако се раzболее и не може ве4е да пътува....
Ли4но аz предпо4итам да не се zапиШа много напред zа някаква екскурzия, zаЩото не zнаеШ какво Ще се слу4и междувременно, примерно виж в Мексико след ураганите, там сега е пустооооооо.....  Sad  И в ли4ен план не zнаеШ какво може да ти се слу4и, как могат да се променят плановете....
Виж целия пост
# 10
This is a non-exhaustive list of holiday clubs that do actually exist - това всъщност означава, че можеш да им имаш доверие нали  newsm78 Надявам се не е написано един вид в кавички  Laughing

Според мен това оzна4ава 4е тоzи списък просто не е иz4ерпателен в смисъл 4е може да съЩествуват и други такива клубове.
Виж целия пост
# 11
Ако наистина става въпрос за т.нар. time shares ще те посъветвам да си помислиш много добре преди да се обвържеш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия