Добре де, ама да питам?

  • 902
  • 4
Всичко е много хубаво и аз взех от инжекционните ваксини Полиомелит, но се питам - всички казвате от тях е по-хубаво, а всъщност каква сложихте на бебчетата си?
И как да кажа на педиатърката, че трябва да се бие интермускулно или там как точно се произнася не знам, тя сигурно ще ми каже - аз знам повече и за радост е така, поне аз така мисля!
Виж целия пост
# 1
На Денислав му дадоха традиционните капки в устата - може да съм изостанала, но за първи път чувам за тези инжекционни варианти. Не мога да коментирам кое е по-добре - наистина лекарите май си знаят
Виж целия пост
# 2
На дъщеря ми дадоха капки. Чувала съм, че имало и инжекции. Аз лично не се задълбочавам с ваксините и по въпроса съм се доверила на лекаря си. Детето ми никога не е имало и най-малък проблем с ваксините. Ако трябва да бъда честна, мисля, че някои майки малко се престарават с това непрестанно търсене на "по-добри ваксини", следене на температурата не детето преди и след поставянето им, даването на лекарства при най-лекото повишаване на температура и даже профилактично, компреси и т.н. Нищо такова не съм правила. Единственото, за което много внимавам е детето ми да бъде абсолютно здраво в момента на ваксиниране. Дори и да има малък риск да е болно отлагам ваксинирането. Случвало ми се е да отложа и с 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 3
На Денислав му дадоха традиционните капки в устата - може да съм изостанала, но за първи път чувам за тези инжекционни варианти. Не мога да коментирам кое е по-добре - наистина лекарите май си знаят
И аз така.  Embarassed На нас всичките щяха да и ги дават като капки, но тъй като тя направи реакция още на първата, другите въобще не и ги дадоха. А мъртва естествено винаги нямаше, така че си останахме без ваксини. Тук при нас всички живи ваксини се дават като капки, но аз живея в малък град и може да е заради това.
Виж целия пост
# 4
И двата типа ваксини (живата и инжекционната) са изключително ефективни. Причините за замяна на оралното полио не са в неговата неефективност. В Европа и САЩ от 1999 оралното полио се е заменило с инжекционно, поради възможността (много малка) детето да боледува от лека форма полиомиелит, резултат от ваксинацията (с оралната ваксина). Освен това, при ваксинация с орално полио, вирусът се излъчва с изпражненията на детето дълго време. Това създава опасност за околните, които могат и да нямат добър имунитет.
Тук коментирахме въпроси около IPV, а тук д-р Birdie отговаря на всякакви въпроси свързани с ваксините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия