Дали не й се пийва водичка?

  • 936
  • 15
Беба освен мляко друго не пие,но защото аз не й предлагам друго все още...Обаче,напоследък по време на къпането голяма игра става с водата - плискане,цамбуркане и т.н.Да де,ама освен това бебата с такова желание и апетит облизва мокрите капчици по ръцете ми и гони с устичка водната струя от каната,че започнах да се питам: дали не й се пийва водичка (имам предвид в чист вид,а не кърма)? newsm78
Вие мами какво ще кажете,дали де не взема да й предлагам водичка,може пък да иска детето?Няколко грамчета между храненията могат ли да навредят с нещо?
Виж целия пост
# 1
Ами предложи й  Laughing Достатъчно е голяма, за да прави разлика дали нещо й харесва, или не.
Аз много не се съмнявам особено в резултата, но тъй или иначе поне ще си отговориш лично на въпроса Wink
А по принцип ако говорим, до захранването повечето деца не се нуждаят (и не пият) вода, вкл. и изкуствено хранени бебета, тъй като и в АМ има достатъчно вода, точно както и в перфектно комбинираното майчино мляко.
Виж целия пост
# 2
Лелеее, много съм зле doh

Прочетох заглавието като "Дали не ви се пийва водчица" Embarassed Embarassed Embarassed
Отивам в ъгъла да изпия един липов чай ooooh!
Виж целия пост
# 3
 hahaha
Джейд, пак ме разхили по нощите...много си зле, бе, жена! Я вземи верно изпий една малка водка, да ти дойде сърце на място!
Виж целия пост
# 4
опитай, въпреки че у дома няма връзка между пиенето на сапунена вода в коритото и желанието за пиене на чиста с цел утоляване на жажда Simple Smile
Виж целия пост
# 5
водата е жизнено необходима както на теб така и на детето ти.дори и да я приема с млякото 4истата вода е друго нещо. но се 4удя ти не и ли даваш като се нахрани да изплакне усти4ка Laughingмойта косе пие много вода дори когато я кърмих и давах ,а е хубаво да свикват с нея,защото после като по4нат да пият сокове водата остава на втоти план .моя позната още разрежда соковете на детето си защото вода не иска и да пие,не е свикнало от малко а е на 1г ве4е wavey
Виж целия пост
# 6
моя позната още разрежда соковете на детето си защото вода не иска и да пие,не е свикнало от малко а е на 1г ве4е
A, с изказването ти (цялото) не мога никак да се съглася. Разбира се, всяка майка сама решава как да си гледа детето, но
- вода се съдържа в достатъчно количество в кърмата (или АМ), така че преди да се зарани бебето към 6м, няма нужда да се предлага.
- предложена в началото, когато бебето още не прави разлика какво му влиза в устата, може да доведе до проблеми с наддаването, т.к. бебето приема вода на мястото на кърмата, която иначе би изсукало.
- често ако вода се предложи както трябва, т.е. при захранването, бебетата пият само минимални количества, като остатъка приемат пак с кърмата, и това е нормално. Много бебета 'пропиват' вода в по-големи количества към 9-12 месец, когато проявяват интерес да пият вода от чаша, като мама.

Така че, определено не е беда, а напротив, ако майката предложи вода на бебето едва след захранването му с твърди храни. А за познатата ти си мисля, че вероятно е свикнала детето си прекалено да пие сокове и поради това то иска именно сок, а не вода. Дадох на дъщеря си вода при захранването на 6м, тя почти не пиеше и аз не съм настоявала особено, знаейки, че получава достатъчно с кърмата; пропи към 11 месеца с чаша, в момента е направо жаба.
Виж целия пост
# 7
Ами предложи й  Laughing Достатъчно е голяма, за да прави разлика дали нещо й харесва, или не.
Аз много не се съмнявам особено в резултата, но тъй или иначе поне ще си отговориш лично на въпроса Wink

Ми предложих й и не й хареса.Дадох чиста преварена вода,неподсладена и категорично отказа  Naughtyи то с такава отвратна физиономия Sick Може би само вода със сапун пие  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 8
Ами предложи й  Laughing Достатъчно е голяма, за да прави разлика дали нещо й харесва, или не.
Аз много не се съмнявам особено в резултата, но тъй или иначе поне ще си отговориш лично на въпроса Wink

Ми предложих й и не й хареса.Дадох чиста преварена вода,неподсладена и категорично отказа  Naughtyи то с такава отвратна физиономия Sick Може би само вода със сапун пие  Laughing Laughing Laughing
Защо ли не се изненадва никой Thinking Wink
Виж целия пост
# 9
Може би само вода със сапун пие Laughing Laughing Laughing
Да ти кажа, дъщеря ми отдавна пие чиста вода, сокове, чай и всякакви други екстри - но на водата за къпане никак не може да устои...влече я и досега да си пийне чат-пат Wink Само че вече като по-голяма го раздава културна - гребе си с чашка, и ако не я видя, вместо да се полива, я пие.
Виж целия пост
# 10
И ние не пием вода-даже спрях да давам.Като си дойдохме от родилното педиатърката там каза,че бебто трябвало да изпива по 150 грама дневно,и такадойдох си и започнах да следя часовника с кърменето-оказа се ,че моя дечко пие вода -подсладена докато не му дръпнеш шишето-така ли-я си кърми на поискване-и какво -бутна му в  шишето с водата-той я плюе.После спях и да му предлагам.Сега когато стане много топло в стаята нощем се събужда и все си мисля ,че е жаден,ама пак му бутам цица ,а не вода.
Обкръжението коло мен обаче не пропуска шанса да ми напомни,че съм лоша мама понеже лишавам детето си от вода,видите ли??? Crazy
Виж целия пост
# 11
Аааа, ми то тогава и аз вече няма да пиша, че Ники не пие вода.От коритото пие, посръбва си доволно Wink
Виж целия пост
# 12
Обкръжението коло мен обаче не пропуска шанса да ми напомни,че съм лоша мама понеже лишавам детето си от вода,видите ли??? Crazy
И мен така ме нападат.  #2gunfire
И знаете ли, казват ми, че съм щяла да му повредя бъбреците, нямало да могат да функционират нормално и след някоя друга година да не се чудя, ако стигнем до хемодиализа. (Това ми го каза лекар.)
Ох, отвратително направо - да ти казват, че едва ли не убиваш детето си...
А досега във форума не съм видяла някъде да става дума за това как се отразява на бъбреците недаването на вода. Само за жажда и обезводняване се коментира. Някой попадал ли е на подобни твърдения?
Виж целия пост
# 13
А нашето жабче още не е започнало да пие вода от коритото.  Grinning Но добре, че казахте какво ни очаква.  Joy
Предполагам, че на твоето дете му става интересен светът и го опознава през устата. Е, като стигне възрастта на Белиндиния Ники и Мая на Бу вече ще се пристрастило към някои елементи от опознатото.  rotfImbo
Виж целия пост
# 14
Обкръжението коло мен обаче не пропуска шанса да ми напомни,че съм лоша мама понеже лишавам детето си от вода,видите ли??? Crazy
И мен така ме нападат.  #2gunfire
И знаете ли, казват ми, че съм щяла да му повредя бъбреците, нямало да могат да функционират нормално и след някоя друга година да не се чудя, ако стигнем до хемодиализа. (Това ми го каза лекар.)
Ох, отвратително направо - да ти казват, че едва ли не убиваш детето си...
А досега във форума не съм видяла някъде да става дума за това как се отразява на бъбреците недаването на вода. Само за жажда и обезводняване се коментира. Някой попадал ли е на подобни твърдения?
Много мами са чували твърдения,че ще увредят бъбреците,ако детето не пие вода в добавка към кърмата - но така и не намерихме материали,които изобщо да го споменават.Точно обратното - подчертава се,че бебетата (и кърмените,и тези на АМ) до захранването нямат нужда от допълнително вода.Разсъди и сама - за обезводняване и проблеми с бъбреците може да се говори,ако бебето не пишка достатъчно и достатъчно често - а като изхвърляш памперси пред спукване,дали на това дете му липсват течности?Никой не е казал да се пие непременно вода - просто трябва да се поемат достатъчно течности - а едно по-голямо бебе поема по литър и повече кърма на ден,та определено не му липсват течности Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия