Кърмене и мамологичен преглед

  • 1 566
  • 15
Пречи ли това, че кърмя да отида да си направя профилактичен преглед при мамолог? Нямам някакви оплаквания, но все пак. Или да изчакам да приключа с кърменето, но това може да стане и след много време, като се има предвид, че съм се настроила да кърмя дълго.
Виж целия пост
# 1
Задължително предупреди лекарят, че кърмиш.
Аз съм се интересувала дали да правя такива прегледи докато кърмя, и лекари са ме съветвали да го отложа. Състоянието на жлезата е различно от обичайното, и най-общо казано лекарите смятат, че няма смисъл от този преглед. Но щом си решила - отивай. Няма да ти навреди на кърменето със сигурност.
Виж целия пост
# 2
И аз се питах същото и питах педито, който ми каза да не ходя сега, като спра да кърмя, да мине един месец и тогава
Виж целия пост
# 3
Не 1, а 6 месеца след като спреш да кърмиш Grinning
Виж целия пост
# 4
И аз се питах същото и питах педито, който ми каза да не ходя сега, като спра да кърмя, да мине един месец и тогава
И аз получих такъв съвет, но от гинеколога си  Wink
Виж целия пост
# 5
Миналата седмица бях в "Света София"/Тина Киркова/ и влезнах в мамологичното отделение и попитах лекар-мамолог кога да отида на преглед като му казах,че съм кърмачка.Отговора беше след преустановяване на кърменето.Последва друг въпрос от моя страна-6 месеца след това ли,а отговора беше не 2-3 месеца след спиране на кърменето са достатъчни.
Виж целия пост
# 6
Не 1, а 6 месеца след като спреш да кърмиш Grinning
И аз така знам  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
А моята гинеколожка каза че няма проблем че кърмя. И ходих на преглед. Мамолога съща каза, че кърменето не е пречка за провеждане на прегледа и ако има проблем той ще бъде забелязан!
Виж целия пост
# 8
А моята гинеколожка каза че няма проблем че кърмя. И ходих на преглед. Мамолога съща каза, че кърменето не е пречка за провеждане на прегледа и ако има проблем той ще бъде забелязан!
Аз също отидох преди два месеца, тъй като заминавахме за чужбина и исках да се проверя в България (още повече, че имам аденом в едната гърда, които се следи от 4 години) и д-р Младенов каза, че няма проблеми да се проведе преглед, докато  кърмиш. Хубавата новина е, че аденомът ми се е смалил на половина и сега е едва 5 мм. Grinning
Кърменето имало и такива положителни страни. Grinning
Виж целия пост
# 9

Аз също отидох преди два месеца, тъй като заминавахме за чужбина и исках да се проверя в България (още повече, че имам аденом в едната гърда, които се следи от 4 години) и д-р Младенов каза, че няма проблеми да се проведе преглед, докато  кърмиш. Хубавата новина е, че аденомът ми се е смалил на половина и сега е едва 5 мм. Grinning
Кърменето имало и такива положителни страни. Grinning
Е сега вече ме хвърли в размисъл  Thinking!Предполагам,че става въпрос за д-р Младенов от Света София.А на мен д-р Гемеджиев от същата болница ми каза 2-3 месеца след спиране на кърменето.
Виж целия пост
# 10
А обясниха ли ви лекарите защо не може да се ходи на преглед по време на кърмене и каква и причината да се изчаква с прегледа още 2-3 месеца след приключване на кърменето?
Аз лично смятам да отида скоро, защото имам мастопатия и по принцип ходя на контролен преглед на всеки 6 месеца, ходила съм и по време на бременността.
Виж целия пост
# 11
А обясниха ли ви лекарите защо не може да се ходи на преглед по време на кърмене и каква и причината да се изчаква с прегледа още 2-3 месеца след приключване на кърменето?
Защото докато кърмиш и известен период след това гърдите и жлезите търпят големи промени и не са в обичайното си състояние и вид.Но ако има проблеми,може да се ходи - просто снимките не са толкова ясни и категорични заради събраното мляко и увеличените жлези.
Виж целия пост
# 12
Да, става дума за Младенов от Св.София. Той е на мнение, че снимки на млади жени (като нас  Wink) не е нужно да се правят, затова ме гледа само на ехограф.
Виж целия пост
# 13
Един опитен мамолог не би трябвало да има проблем да огледа гърдите, но това се прави ако има проблем, или ако искаш да бъдеш сигурна, че нямаш проблем. За снимка на тази възраст и дума не може да става, гърдата само се опипва и се преглежда на ехограф. Аз ходя на всеки 6 месеца на преглед заради фиброаденома, която трябвало да се следи. Само един мамолог не я видя, беше в Св. София, но името не помня. Кърмачки преглеждат д-р Свещаров (мед. център Панацея, 30 кинта Rolling Eyes), както и д-р Стоименов (I градска, 1 ет. 7 каб. 15 кинта или направление). Първият ме погледна доста скептично, като му съобщих за желанието ми да кърмя дълго и праща под ножа за щяло и нещяло, вторият е наш човек - препоръча ми да започна да бебеправя вече второ и да продължавам да кърмя Laughing И двамата иначе са добри специалисти.
Виж целия пост
# 14
Отидох на преглед 3 месеца след като преустанових кърменето, при моят гинеколог, прегледа ме с опипване и ехогравски преглед Peace. Когато се консултирах ми каза да е 3- 4 дни след менструалния цикъл!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия