? до мамите, които си изрусяват косата.....

  • 4 307
  • 15
Хайде милички, помагайте Praynig!!!

Вече ми омръзна да съм на руси кичури, косата ми е тъмно кестенява(естествен цвят)....искам чисто руса.....посъветвах се тук там и ми казаха, че трябва първо да ми обезцветят косата(понеже ми бил тъмен естествения цвят) и после да нанесат русия цвят, но това обезцветяване било много рисково за вече русите ми кичури(щели да изгорят и да опадат Cry)....а така искам цвят като Наталия Симеонова.....кажете вие как се справяте???.....с каква боя и кой номер???....а обезцветяваха ли ви косата???....възможно ли е да го постигна без това обезцветяване???

Ако можете и снимки да приложите-супер ще сте Hug.....

Ето ме сега...
http://www.bgphoto.net/photos/2349/o632677514135937500.jpg
Виж целия пост
# 1
Ами явно че си си наумила вече Grinning, но аз отдавна се изрусявам и трябва да ти кажа, че щом си с по-тъмна коса  и искаш "бяло" русо - ще видиш голям зор. На всеки 10-15 дена трябва да се изрусяваш, защото тъмната коса много грозно изпъква на много светло русото. От постоянното изрусяване няма начин да не ти се скапе косата. Докато бях в Испания ми идваше много скъпо да си купувам боя на всеки 10 дена, щото 1 кутия струва 7-8 евро, и намерих един евтин блондор, който изрусяваше адски много, но като избият корените - ставаше грозно. Само с боя не става и трябва чат пат и блондор.  Скапах си косата от блондора, защото беше много силен. Аз лично предпочитам кучури, може и все с руси нюанси да са, но един цвят цялата коса не ме кефи, мога сама да си правя кичурите и не е нуждно да се боядисвам постоянно. ПОмисли пак, но ако все пак си решила - консултирай се с фризьорка Peace Mr. Green
Виж целия пост
# 2
И аз бях на кичури. И мойта коса по-принцип е тъмна, макар че лятно време доста изсветлява. Отидох във фризьорския салон и рекох "ша ма праите руса" ... докарах се до т'ва



Пак на места косата не ми е еднаква, но на мен ми харесва да е шарена Simple Smile
Ходя на фризьор като видя, че корените ми са пораснали. Не ми изгоряха кичурите при първото изрусяване.
Виж целия пост
# 3
За да си съхраниш все пак косата - най- добре е тон по тон да изсветляваш цялата коса, ползвай по възможност хубави (разбирай скъпи) бои - например Кюн (KEUNE) (Лондата май е доста съсипана вече боя, не ти я препоръчвам) - професионални и т.н. За няколко месеца може да стигнеш до желания ефект. При всички случаи косата ти ще се изтощи обаче.
Виж целия пост
# 4
Преди 2 месеца бях червена на руси кичури. Обаче реших, че искам да съм само руса.Първо сеобезцветих с блондор( 2 пъти) и после нанесох боята.Нямам си на идея каква марка е боята, защото е професионална.Кичурите ми изгоряха.Нормално е според мен, защото те са третирани повече време.Но чак да опадат, не.Там са си още Mr. Green.
Виж целия пост
# 5
Според мен най-доброто решение е да отидеш на фризьор, да дадеш някой лев, но поне ще знаеш, че не приличаш на гръмнал бойлер в главата Wink
Виж целия пост
# 6
Не съм съгласна с това, което са ти казали. Най-щадящият начин за изрусяване на косата е именно този - първа стъпка: правят се кичури; втора стъпка - цялата коса се боядисва с боя с висок % окислител. Обезцветяването гарантира незабавно платиненорус резултат, но в дългосрочен план косата се изсушава и може да почне да се къса и пр. При този начин, за който ти пиша, светлия цвят ще се постигне след две-три боядисвания, макар че добър резултата се получава още при първото.

Ако искаш, пиши ми на лични, ще ти дам координатите на фризьорката ми.
Виж целия пост
# 7
Бях със черна коса-боядисвана(естествения ми е тъмно кестеняв) и отидох на фризиор да ме направи руса.Че ме направи-направи ме,ама няма да ти казвам каква ми стана косата-отгоре светло,като това на Наталия Симеонова,отдолу рижаво...абе ужас.Ходих секи месец и на 3 път нещата си доидоха на мястото Laughing.Косата много се изтощава и се къса,хем че мен ме обезцветяваха е професионален блондор.Ама ако си правих маски и ползваш подходяща козметика положението не е толкова зле.Най-добре е да преминаваш към по-светло с един тон-Така става бавно,но е къде кеде по-щадящо.Не мисля обаче че кичурите ще ти опадат Thinking.А за боя незнам,аз с Лонда се правех,ама наистина са я развалили.
Виж целия пост
# 8
Аз използвам Palette A10. Доколкото си спомням само първия път ми я обезцветиха, преди 8 год. Косата ми не е много тъмна, но ми е страшно тънък косъмът.
Не ти правя комплимент, но и на кичури ти е много добре.
А това съм аз
Виж целия пост
# 9
аз бях също като теб за да стана руса се обезцветих веднъж и после само с боя по добре карай само с боя.с висок окислител но не я обезцветявай всеки м.все пак зависи какъв е естествения ти цвят.използвай винаги една и съща боя с един и същ номер,по4неш ли да сменяш става кофти. Wink 
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви много за отговорите.....

То е от ясно по-ясно ,че ще се правя в салон с професионална боя.....но сестра ми (работи в елитен  салон) се мъчи да ме разубеди, разказвайки ми за рисковете на русата коса....но аз си знам, едно искам да се видя руса.....дано после да не рева(както тя ми казва).....
Виж целия пост
# 11
имаш страхотна коса и си адски секси така!Незнам ако ти стане жълта как ще реагираш?...аз мразя жълто-русо,а ти като си с тъмна основа май няма изход! Confused
Виж целия пост
# 12
...но аз си знам, едно искам да се видя руса.....дано после да не рева(както тя ми казва).....

И аз като си наумя нещо и никой не може да ме разубеди.
Така ти ходи, но пробвай в някой салон да те изрусят - аз мисля, че няма да съжаляваш..

Хайде - заповядай в отбора на блондинките Hug и после чакаме снимка Wink
Виж целия пост
# 13
Аз също бях със светло кестенява коса. Няколко месеца фризьорката ми само ме боядисваше с по-светли тонове боя. След това направи точно това, което са ти казали. "Изпра" ми косата като я обезцвети и след това ме боядиса с русото. Тя работи с професионалните бои на ЛОРЕАЛ и аз съм много доволна. Косата не ми се изтощи, но от тогава ползвам само такива продукти - шампоан, балсам, маски и боята- всичко е лореал. Но наистина не го прави сама, а на фризьор.
Давай смело, ще се харесаш Grinning
Виж целия пост
# 14
Аз съм я обезцветявала ,но стоях съвсем малко с блондора,за да изсветлее един тон не повече.И постепенно с течение на времето постигнах сегашния цвят,иначе изведнъж може да изгори косата.Сега се боядисвам с Палете С10и Лонда бежаво рус 38,лондата я държа 10-тина мин на косата само да придаде бежаво пепелив оттенък,иначе става по тъмно отколкото е на каталога.Миналия месец ползвах и пепелно руса на Лонда но я измих на 5-тата мин че иначе щеше да стане мишо сиво,та така.
Между другото на теб ти е много добре така косата,незнам както си решиш Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия