Спорт след секцио

  • 3 587
  • 8
Здравейте,

Някакви съвети кога и как мога да започна да спортувам след раждане със секцио? От различни места чувам различни мнения - след първия, след третия месец...? Само от упражнения на корема ли трябва да се пазя след първия месец? Мога ли примерно да започна да тичам?
Виж целия пост
# 1
 Sadаз запо4нах след 1м но се 4увствах много добре т.е. не ми дърпаше нито ме болеше и досега нямам проблеми ве4е 1г така 4е както се 4увстваш ти ако не те боли,а за ти4ането мисля 4е може след 1м не си давай много зор все пак де Laughingбързо възтановяване
Виж целия пост
# 2
Сестра ми е професионална волейболистка.
Започна активни тренировки 2 м. и половина след секцио.
Така че - давай смело  Wink
Виж целия пост
# 3
Лекаря ми каза -упражнения след 3 месеца,и аз тогава започнах.А преди това бих те посъветвала вместо тичане пробвай с бързо ходене,дава много добри резлтати и е по-пазещо,качвай стълби Flutter
също каза да не вдигам нищо по-тежко от бебето за 6 месеца.
Успех
Виж целия пост
# 4
Лекаря ми каза -упражнения след 3 месеца,и аз тогава започнах.А преди това бих те посъветвала вместо тичане пробвай с бързо ходене,дава много добри резлтати и е по-пазещо,качвай стълби Flutter
също каза да не вдигам нищо по-тежко от бебето за 6 месеца.
Успех

Подкрепям
Виж целия пост
# 5
Лекаря ми каза -упражнения след 3 месеца,и аз тогава започнах.А преди това бих те посъветвала вместо тичане пробвай с бързо ходене,дава много добри резлтати и е по-пазещо,качвай стълби Flutter
също каза да не вдигам нищо по-тежко от бебето за 6 месеца.
Успех


Подкрепям
И аз!Най-вече ти трябва да се почувстваш добре, да не ти дърпа, да не те боли.
Успех в отглеждането на бебчо!
Виж целия пост
# 6
Аз също родих секцио и думите на лекарката, която ме оперира бяха "1 месец след секциото можеш да започнеш да спортуваш, включително и коремни преси".
Бих те посъветвала - прави каквото ти е казал лекаря ти!
Виж целия пост
# 7
И аз бих те посъветвала да идеш първо на преглед и в зависимост от това как върви възстановяването ти, лекарят ще ти каже какво може и какво не бива да парвиш. Мисля, че ако не усещаш дърпане и болки, ако ти самата се чувстваш добре, леко кросче едва ли би било проблем. Иначе във фитнеса наблягай предимно на кардио уредите като за начало и не натоварвай коремната преса много- много. Все пак, много зависи и от това, какъв начин на живот си водила преди и по време на бремеността. На мен лекарката след прегледа ми каза, че 45 дена след операцията мога да почвам с фитнеса.
Аз искам да питам мамите- скиорки, родили със секцио- мислите ли,че 6 месеца след операцията организмът би понесъл натоварване като карането на ски. Знам, че всичко  е много индивидуално, аз се възстановявам много бързо, гинеколожката ми го подтвърди, чуствам се перфектно. Ама аз и вас да си ви питам.
Ако  итази зима пропусна ски- сезона ще се гръмна!!!
Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 8
irche - аз карах ски тази зима, как ще пропусна 1 седмица в Австрия Wink Обявиха ме за луда, ама се накефих. Е по-внимателно карах де, все пак бебе имах в корема си Simple Smile
Мисля да карам ски и тази година. Като за начало ще пробвам по-леките писти за да видя как ми понася и в зависимост от това ще решавам Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия