Бактерии или гъбички???

  • 2 882
  • 10
Бактерии или гъбички??? Кое е по-малкото зло?
Защо се предписват антибиотици срещу бактерии /вагинит/ като е пределно ясно че има опасност от гъбички, които се лекуват много по-трудно?
Няма ли и други начини? Аз вече направих грешката да пия Ципрофлоксацин и не ми дава мира въпроса дали не можеше да избегна проблема с гъбичките Sad Дали не се предоверих на лекарката.
Какво мислите? Нещо обнадеждаващо...
Виж целия пост
# 1
Гъбичките са по-упорите но по-опасните са бактериите.Те могат да предизвикат допълнително усложнение.Но мен като ми се е налагало да пия антибиотици,винаги съм си слагала профилакрично глобули против гъбички.
Имала съм и едното и другото.Възпалението,в случай бактериите може дори да доведе до стерилност, затова задължително се лекуват с антибиотици!
Но доколкото знам бактериите се откриват само чрез вземане на секрет!
Виж целия пост
# 2
Аз също слагах глобули против гъбички и си мислех че съм в безопасност. но при прегледа лекарката спомена че се били активизирали, а днес се усещам странно. Имам някакво зачервяване и някакво усещане като леко парене. Това признак за гъбички ли е? Или е нормална реакция след горене със Солкожин?
Ужасно съм притеснена, усещам че нещо не ми е наред и незнам какво да правя.
Имам усещането че сама си усложних положението започвайки това лечение.
Ти как се лекува от бактериите и после как пребори гъбичките?
Виж целия пост
# 3
Иди на лекар да ти направят микробиология и ако има нещо за лекуване да го лекуваш. А лекарката след като е казала, че гъбичките са се активизирали не ти ли изписа нещо?
Виж целия пост
# 4
При мен при гъбичките имах парене и зачервяване,а бактериите ми ги откриха като си правих цитонамазка-нямах никакви признаци за тях.
Гъбичките ги лекувам само с глобули и е нормално при първата и втората да имаш парене,но по натам ще се оправиш.Това е лечението.Препоръчвам ти след като приключиш с глобулите да си правиш три дена промивки с Тантум Розе.
Тях можеш да ги използваш профилактично всеки месец.
Виж целия пост
# 5
Иди на лекар да ти направят микробиология и ако има нещо за лекуване да го лекуваш. А лекарката след като е казала, че гъбичките са се активизирали не ти ли изписа нещо?
Предписа ми след мензиса/тъй като ме маза със Солкожин за раничката/ 3 глобули Гино певарил. Беше абсолютно сигурна че за три дена ще се оправя от гъбите. Но тези глобули ще мога да ползвам едва другата седмица. А вчера състоянието ми сякаш се влоши. Досега нямах никакви признаци за гъби - нито парене, нито зачервяване/поне външно/, никакъв дискомфорт. Затова и така се паникьосах. Днес май съм по-добре има все още външно някакво зачервяване.
Май си предпочитам бактериите при тях поне не се чувствах зле. А и немога да се избавя от мисълта че сигурно е имало и друг начин да се излекувам от бактериите без да си навличам гъби!!!
Виж целия пост
# 6
При мен при гъбичките имах парене и зачервяване,а бактериите ми ги откриха като си правих цитонамазка-нямах никакви признаци за тях.
Гъбичките ги лекувам само с глобули и е нормално при първата и втората да имаш парене,но по натам ще се оправиш.Това е лечението.Препоръчвам ти след като приключиш с глобулите да си правиш три дена промивки с Тантум Розе.
Тях можеш да ги използваш профилактично всеки месец.
И при теб ли гъбите се появиха след лечение на бактериите?
Виж целия пост
# 7
Ели, нормално е да ти се появят гъби след лечение с антибиотик, а бактериите се лекуват точно с това. Друг начин аз не знам.
Успешно лечение на гъбите ти желая!
Виж целия пост
# 8
Ели, нормално е да ти се появят гъби след лечение с антибиотик, а бактериите се лекуват точно с това. Друг начин аз не знам.
Успешно лечение на гъбите ти желая!

Мерси Sunshine Simple Smile
Опитвам се да гледам с оптимизъм, че ще се оправя напълно. Но аз просто съм си такава ПАНИКА.  Shocked
Ще видим на 20 когато съм на преглед какво ще ми кажат. Така се надявам за Коледа и Нова година всичко да ми е наред. Praynig
Но аз определено ще искам микробиологично за да съм сигурна има ли ги още и ако да какъв вид са точно.
Виж целия пост
# 9
Не се паникьосвай,все пак сме жени.какво ли не ни идва на главата.
Смело Sunshine е права.
Виж целия пост
# 10
Не се паникьосвай,все пак сме жени.какво ли не ни идва на главата.
Уви така е! и после кой бил по-силния пол  Rolling Eyes
Благодаря за подкрепата   bouquet
Когато знаеш че и други са минавали през това и са се излекували, някак ти става по-леко. Гледаш вече по друг начин на проблема.
Благодаря!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия