Удари си главата - притеснена съм

  • 11 130
  • 32
Малкият се претърколи и падна от спалнята. Не видях точно какво стана, тъй като докато се обърна и чух едно туп. Притеснена съм, защото си удари главата, но точно къде - не знам. Видимо му няма нищо, като изключим, че доста порева и е изплашен. Да го водя ли на лекар? Звънях на педиатърката, но телефона й е изключен, не знам какво да правя - в бърза помощ ли да го водя, да изчакам до утре ли? За какво да следя? Моля за бърз съвет!
Виж целия пост
# 1
ако повръща, може да има сътресение на мозъка. Мисля, че трябва да следиш за промени в поведението дали е прекалено сънлив или превъзбуден в сравнение с обичайното. Дано нищо му няма и бързо да мине.
Виж целия пост
# 2
Ако имаш възможност, го заведи на лекар.

Най-вероятно му няма нищо на детето, казвам го, защото имаме няколко такива падания, едното доста лошо, без никакви последствия, а и височината не е голяма. Но за тебе е по-добре да го заведеш, ще си далеч по-спокойна.

Ако все пак не го заведеш, трябва да се следи за това да не повръща, да не е много сънливо (въпреки че вечерта няма как да разбереш), да не е и много нервно, да не отказва храна. При нещо обезпокоително - веднага в Бърза помощ.

Все пак, няма страшно  Grinning  bouquet
Виж целия пост
# 3
 Мила, не се притесняваай, това което аз следя е първо, дали изплаква веднага. Моя Иван е на 10 месеца, на 2 и половина бяхме в болница, защото го изпуснах от рамото си !!!, след това още поне 5 пъти се е търкулвал от спалнята, включително и миналата нощ докато спяхме !!! незнам как се случва всичко, уж внимавам но....незнам, понеже съм невъобразима паника, искам да ти кажа да не се шашкаш! Целувки.
Виж целия пост
# 4
Ако детето няма промяна в поведението, най-вероятно няма нищо страшно! Габи е падал веднъж - на 5 месеца - от леглото и му нямаше нищо. За всеки случай извиках веднага лекарката и тя каза, че ако не се появи повръщане, неспокойствие или други признаци, няма страшно.

Все пак се консултирай с лекар, за да ти е спокойно! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Дайте ми повече информация за повръщането, тъй като малкият е от повръщащите бебета и откакто падна повърна на 2 пъти, но неголеми количества. Иначе си мърда всичко, говори си сричките, играе ... малко е кисел, но вероятно го боли още или е уплашен.
Виж целия пост
# 6
На твое място бих го завела в Спешното, за да съм по- спокойна. Хубаво е да го види лекар.
Виж целия пост
# 7
Изкъпахме го с татито, за да му олекне и сега заспа ... мисля да не го будя, просто ще го следя през нощта и утре ще го заведа при педиатърката ... стискайте палци всичко да е наред  Praynig!
Виж целия пост
# 8
Повръщане - необичайно за детето, 'на фонтан' - в смисъл не все едно изплюва малко храна, а силно. Зениците на очите дали реагират на светлина (дали се  разширяват). Има ли необичайна сънливост, отпуснатост, и изобщо необичайно поведение. Както и ако плаче повече от обикновено, и има вид като нещо да го боли. За това се сещам сега.
Какво има на пода?
Моето момиченце е колкото вас, вчера и тя се търкули и падна (на мокета), но слава богу нищо и нямаше, малко си порева само. Та реших да не я водя на лекар, поради липса на обезпокоителни признаци. Но ти ако имаш притеснения, заведи го в спешното, по-добре е човек да се презастрахова в такива случаи.
Виж целия пост
# 9
Разбирам притесненията ти напълно. Беба падна за първи път на значително по-малка възраст. После още един път. Тогава четох, че се наблюдава за реакции 24 часа след случая. Следят се двигателните умения (дали не залита или не ходи на една страна; дали са координирани движенията както преди) и поведението (както са писали другите мами).  Но мисля, че не е паднал от много високо и едва ли има проблем.  Стискам палци!
Виж целия пост
# 10
И дъщеря ми падна от спалнята, изплаши се много, плака, повърна, цялата се изпоти, наака се и т.н. Извиках лекар, който и провери реакцията на зениците, можеш и ти да го направиш с фенерче - ако се свиват на светлината и се разширяват като я изместиш - не е страшно. Виж дали довечера ще се буди, дали ще повръща, дали няма да е отнесен или пък обратното - превъзбуден. Според мен щом си е заспало детето и се е държало както обикновено преди това, не се притеснявай. Следи го утре. Това, че е повърнал, е нормално, особено за бебета които са по-повръщащи, така да се каже. То е от уплахата. Сега е момента да го научиш да се пази - доближи го до ръба на спалнята, дръж го и леко го побутни - като му кажеш думичка, която ще ви действа като предупреждение - ние използваме "пум". Сега ако е хукнала на някъде и кажа "пум" моментално застива  Laughing
Виж целия пост
# 11
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52291.0
Виж целия пост
# 12
Ох, тази тема като за нас. Преди половин час дъщеря ми падна и се удари на ръба на масичката и то отзад. Удареното е точно там където свършва вратлето и започва главичката. Малко съм уплашена. Много беше изморена и ми се наложи да я сложа да спи, въпреки че ми се искаше да остане поне 1 час будна, за да я наблюдавам. Къде всъщност е опасно да се удря главата?
Виж целия пост
# 13
Ако го заведеш на лекар, почти сигурно ще му направят рентгенова снимка. Аз не бих го правила, ако нямам сериозни съмнения, че нещо не е на ред.
Щерката след едно падане върху главата си имаше всички симтоми на комоцио (мозъчно сътресение). Е, в Пирогов само го потвърдиха и ни пратиха да си ходим (след рентгена де).

Виж целия пост
# 14
Цецо падна за първи път сериозно на 7 1/2 м. от количката в/у цимента пред апартамента ни. Водих го на ехограф на главата, не знам как се наричаше точно. Нищо му нямаше. Веднага дадох Арника след падането.
Ако заспи веднага след падането, повръща или изгуби съзнание тогава има проблем, но както е при вас мисля, че няма за какво да се притесняваш, просто се зареди с Арника Wink.
Няма да броя паданията на килима, на паркета и то в по-ранна възраст Wink, бебетата имат меки кости Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия