подути гърдички на новородено?

  • 1 301
  • 11
Мами - искам спешна консултация с вас.
Яни е на 27 дена. Гърдичките ни са бодути  и твърди - сякаш имаме топчета под кожичката. но си мисля че вместо да намалява отокът се увеличава Cry Педиатърът ни ни обясни че това  е в резултат от хормоните на мама по време на бременността и сега при кърменето, и ни препоръча компреси с риванол. Снощи направихме такъв:
две памучета напоени с риванол - отгоре найлонче и това всичкото превързано с бинтче. В резултат на което сутринта памуците бяха на топка в средата а бинтът беше прожулил една от гърдичките до червено. Сега цял ден си стои такава - зачервена и аз незнам как да процедирам. В смисъл ч знам че нищо не се правят и  минават от самосебе си, но ми изглеждат така твърди и подути че определено се стряскам.
Всеки един отговор ще ми е от полза - споделете вашите наблюдения и развитие на нещата.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Ние също лекувахме този проблем с риванол. Спомням си, че успях доста дрешки да похабя.
Слагах по две тампончета с риванол и след това ги задържах чрез бинт.
Виж целия пост
# 2
Гърдичките на новородените са подути, независимо дали са момченца или момиченца. Не се стискат с цел изцеждане и не се третират по никакъв начин. Правилно ти е обяснило педито, че е от хормоните, но се изумявам че въобще е назначила третиране. Това си минава от самосебе си. До 6-ти месец детето е резистентно на майката, така че това е нормално. Не се притеснявай!!!
Виж целия пост
# 3
Това е нормално, т.нар. хормонална криза. Можеш да продължаваш с компресите с реванола, но измисли как точно. Моята дъщеря на две седмици имаше подуване на гърдичките, аз се бях притеснила и ходихме при една лекарка, която ни набута антибиотици  Close и ми наговори какви ли не глупости. Обикновено минава само с компресите. Трябва да следиш да не се зачервят, което вече е притеснително, но не по някакви механични причини, както е при вас - от бинта, а от евентуално възпаление.
За компресите - с бинт не става; аз преправих една моя лента за коса - срязах я и й заших копчета, стана нещо като поясче, и държеше много добре памуците. Освен това е от мек памучен плат и няма как да го прежули.
Виж целия пост
# 4
понеже и при нас го има това явление, да питам  докога продължава? До шестия месец? За колко време си минава?
Виж целия пост
# 5
И при нас имаше подуване, но вече няма. Една баба-роднина ме "посъветва" да изтисквам  Close   Никакво баране на гърдите - така ми каза лекарката! Не съм правила нито компреси, нищо и си минаха от самосебе си. Дори не усетих кога. Дори когато правех масаж, на гърдите никакъв докато не мина подутината. Хайде леко и бързо оправяне на бебче и по-малко да се притеснява мама  Hug                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Виж целия пост
# 6
И Мони беше така, но точно една седмица...много леко и внимателно я разтривах.

Не съм стискала!!!
Виж целия пост
# 7
Гърдичките на новородените са подути, независимо дали са момченца или момиченца. Не се стискат с цел изцеждане и не се третират по никакъв начин. Правилно ти е обяснило педито, че е от хормоните, но се изумявам че въобще е назначила третиране. Това си минава от самосебе си. До 6-ти месец детето е резистентно на майката, така че това е нормално. Не се притеснявай!!!

Това е и моето мнение Wink
Виж целия пост
# 8
Що ли ми се струва, че няма да има лекар в нормална държава, който да препоръча компрес с риванол? Това е поредното безумие на българските педиатри, мен ако питате.
На мен също ми каза една петиатърка да слагам на Ани, аз естествено се опулих и не го слагах, та компреса с риванол омеква костите ако се държи по-дълго, остава на тия меки кокалчета да наложа риванол...
Виж целия пост
# 9
моля, нека прочетем какво съветват лекарите от нормалните държави  Twisted Evil
Виж целия пост
# 10
моля, нека прочетем какво съветват лекарите от нормалните държави  Twisted Evil

Не се ядосвайте, де:)
Наистина е безумно да се налагат гърдичките с риванол.
А за некомпетентните съвети на БГ педиатрите...се е писало и ще се пише мноооооого...за съжаление.
Не всички, разбира се...но мнозинството въобще се са в крак с това, което се прави по света. Примери - колкото щеш.

Гърдичките - не се пипат!
Виж целия пост
# 11
Гърдичките на новородените са подути, независимо дали са момченца или момиченца. Не се стискат с цел изцеждане и не се третират по никакъв начин. Правилно ти е обяснило педито, че е от хормоните, но се изумявам че въобще е назначила третиране. Това си минава от самосебе си. До 6-ти месец детето е резистентно на майката, така че това е нормално. Не се притеснявай!!!

Абсолютно вярно.Педиатъра на няколко пъти обърна внимание да не се пипат и да не ги третирам по никакъв начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия