Кога започнаха да си пъхат ръцете в устата вашите бебчета?

  • 3 247
  • 22
Здравейте,
Емичка днес навърши 3 месеца. Последните дни усилено си смуче юмручетата или някое пръстче, а залъгалката много плюе (ако не я подпирам веднага изхвърча)
Кога започнаха вашите бебчета да си смучат ръцете?
Дали проблема е във формата на залъгалката -  тази е каучукова на Nuk?
Знам че е рано за зъби ...
Но се чудя защо сега се засили това и желание Wink
Виж целия пост
# 1
Стефи още от началото на 3 месец започна с лапането на ръчичките биба също не иска изобщо и аз отначало мислех че проблема е в бибата купих му три различни и пак неще
Виж целия пост
# 2
Най-усилено си ги лапаше през 2 месец Wink
Виж целия пост
# 3
Филип си намери палеца още във втория месец, залъгалката изобщо отпадна като вариант оттогава, а от третия започна да си смуче и дъвче всички пръсти  Embarassed
Мисля, че е съвсем нормално за бебета на тази възраст  Wink
Ще видиш как скоро ще започне да дъвче и всичко останало, което й попадне в ръцете - играчки, завивки, чорапи и всякакви други предмети Laughing
Виж целия пост
# 4
И Вероника си откри пръст4етата във 2рия месец,но и дадох залъгалка и не повтори
Виж целия пост
# 5
Калина започна с пръстчетата от края на 2-и месец, тогава отказа залъгалката (поне 5 вида такива) и до ден днешен е все с ръце в устата. Отделно че вече лапа абсолютно всичко което и попадне и няма спасение  Twisted Evil но сега ни мъчат и зъби и и прощавам Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Най-усилено си ги лапаше през 2 месец Wink

и при нас беше така.Биба така и не засмука Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Роси, започна към 3 месец да лапа пръсчето и ръчичката. Но най-лошото при нас е, че не търпи биба защото и се гади от нея. Давам и силиконови играчки да дъфчи и горе-долу заместваме пръсчетата. Party
Виж целия пост
# 8
При нас това е признак, че  егладен, откакто се е родил  Simple Smile Но по твоя въпрос си лапа юмручето без да е гладен от навършването на 3-ти месец  Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Ние сме според настроението-залъгалка или пръсти.И двете ги обичаме.
Виж целия пост
# 10
Ние сме според настроението-залъгалка или пръсти.И двете ги обичаме.
Peace
Виж целия пост
# 11
Калоян започна да си яде юмручетата на 2-3 месеца - много си обичаше  Laughing
Виж целия пост
# 12
Ния ще навърши три месеца след една седмица и вече усилено си лапа ръчичките и пръстчетата. Редом с това не отказва и бибата, когато устата и свободна. Явно това е нещо съвсем естествено за бебоците на тази възраст!  Laughing
Виж целия пост
# 13
Дани започна най -усилино да си лапа ръчичката на 3 месеца,а и използвахме и залагалка.Наложи се да му слагам от тези памучните ръкавички,за да не може да си лапа палеца.Не знам дали от ръкавиците беше,но след известно време(2 - 3 седмици) Дани започна доста по рядко да си лапа ръчичката Peace
Виж целия пост
# 14
Ние започнахме да си лапаме пръстите и ръете още от преди седица две. Не е залъгалката крива. Просто е такъв периода. Питах мами , които вече са минали този период и те ме успокоиха, че ще отмине.

 Laughingи аз подпирам биберона за да не изхвръкне веднага Grinning. Какво да се прави.
Да са живи и здрави бебоците!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия