Солени палачинки?

  • 10 283
  • 7
Предложете ми някакъв пълнеж за палачинки Praynig


Благодаря в адванс   bouquet
Виж целия пост
# 1
Зависи дали ги искаш за закуска или предястие!
За предястие може крема сирене с пресован чесън и червен пипер;задушени гъбки;руска салата;пилешко месо с майонеза;  Hug
А за закуска сирене;шунка; newsm78
Виж целия пост
# 2
Задушени зеленчуци с малко гъби за плънка, после ги запичаш на фурна, с настърган кашкавал.

Виж целия пост
# 3
Е това е тема като за мен  chef
В къщи са на голяма почит солените палачинки, ето и  аз как ги правя

Задушаваш лук и малко кайма(около 200гр)за няколко минути, прибавяш салца и оставяш да поври малко, за да се сгъсти соса. След това прибавяш мариновани или сурови гъби, пушен колбас(шунка или някакво филе), пушено сирене и настърган кашкавал от подправките слагам само босилек.
Всичко това става много бързо за около 10-15 мин.
Готовата плънка се слага в средата на палачинката по 1 суп.лъж и се завива така, че да стане на пакетче. Нареждат се в тавичка и върху всяка палачинка се слага малко салца и настърган кашкавал. Пече се докато се запече кашкавала.
Сервира се като предястие

За съжаление всичко слагам на око в зависимост от количеството палачинки, които трябва да направя, но направиш ли ги веднъж, можеш да си прецениш от кое по колко за следващия път.
Дано да ви хареса  Grinning
Виж целия пост
# 4
Правя ги с големи печени в тава палачинки. Плънката е от пилешко (варено или пушено) нарязано на дребно, малко изкиснато сирене или крема, майонеза, кисели или мариновани краставички, черен пипер и сол. Завивам и режа на парчета дебели около 1,5-2 см. Стават много вкусни и хранителни  Wink.
Виж целия пост
# 5
Правя ги с големи печени в тава палачинки. Плънката е от пилешко (варено или пушено) нарязано на дребно, малко изкиснато сирене или крема, майонеза, кисели или мариновани краставички, черен пипер и сол. Завивам и режа на парчета дебели около 1,5-2 см. Стават много вкусни и хранителни  Wink.

Би ли могла да пуснеш рецептата за палачинките на фурна. Не съм сигурна, че тази коята аз правя е оригинална по-скоро е импровизация......а пък нашия тати скоро има рожден ден и твоя вариант на солени палачинки много ми харесва Hug
Виж целия пост
# 6
Слагам 3 яйца, 3 супени лъжици с връх брашно и разреждан с пр.мляко, около 1 л или малко по-малко Embarassed . От това стават 2 палачинки в голямата правоъгълна тава от печката (не знам дали обясних като хората  Embarassed ).
Виж целия пост
# 7
Стана ми ясно   bouquet Благодаря ти
Мойта си е измислена рецепта с кисело мляко и сода, ама много се надува и става доста дебела палачинка, затова реших че не е подходяща. Mr. Green
Ще опитам с твойте палачинки ...пак благодаря Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия